marshall avt50

arkadaşlar marshall avt50 hakkında ne düşünürsünüz.ikinci el fiyat 350$ cok temiz alet.yoksa marshall vs100 mü alayım.onun fiyatıda ikinci el 450$.şimdiden teşekkürler................ :?:

Abi bu Marshall AVT 50 nin ikinci eli 350 dolar mı?Nerdeeee :LOL: O fiyata kim satıyo hemen gidip alayım valla.

Sanırım vs100 lambalı değil.AVT 50 ise preamp katında lambalı hybrid bi amfidir(Sanırım :) )Artık gerisini sen düşün.Senin için en uygunu hangisiyse onu al.

The_Scorpions demiş ki:
Sanırım vs100 lambalı değil.AVT 50 ise preamp katında lambalı hybrid bi amfidir(Sanırım :) )Artık gerisini sen düşün.Senin için en uygunu hangisiyse onu al.

yanlış sanıyorsun, VS100 de preamp katı lambalı,hybrid bir amplidir.zaten avt ile vs serisi temelde aynı olup, avt serisi vs'lerin devamıdır.

bkz;

vs=valvestate
avt=advanced valvestate technology ;)

ancak bu seçimi yaparken senin kullanım amacın önemli olan,malum biri 100 diğeri 50 watt.eğer sadece ev kullanımı içinse avt50 bile yeterince fazla :)

cavernosum demiş ki:
The_Scorpions demiş ki:

yanlış sanıyorsun, VS100 de preamp katı lambalı,hybrid bir amplidir.zaten avt ile vs serisi temelde aynı olup, avt serisi vs'lerin devamıdır.

bkz;

vs=valvestate

ancak bu seçimi yaparken senin kullanım amacın önemli olan,malum biri 100 diğeri 50 watt.eğer sadece ev kullanımı içinse avt50 bile yeterince fazla :)

Evet yanlış hatırlamışım :( İnsanlar yanılabilir di mi? :oops: :D

cavernosum demiş ki:
The_Scorpions demiş ki:

bkz;

vs=valvestate

cavernosum demiş ki:
The_Scorpions demiş ki:

bkz;

vs=valvestate

sinanemir demiş ki:
bar için alıyorum amfiyi.kinci el fiyat olarak nasıl sizce.avt 50 yi alcam.bilginiz varsa sevinirim.eyvallahh

eğer dediğin kadar temizse fiyat iyi gibi.ben zuhale en son sorduğumda 380£ demişlerdi.bu da yaklaşık 660$ yapıyor.ancak ben üstelemmiştim sadece sormuştum.bazı arkadaşar sıkı pazarlıklarla fiyatın 500$'a kadar indiğini söylediler.yani öyle olsa bile çok temiz alet için fena fiyat değil.

@The_Scorpions;

tabi ki yanılabilir :) yanlış anlama sana karşı bir şey demek istemedim.

Abi bu server bazen kafayı yiyo(ben de :) )Mesajı 4 kez yolladım :( Ama sorun değil.Cavernosum ben de öyle diyeceğini düşünmezdim zaten.Bu avt 50 sanırım pound üzerine endeksli :( Çok pahalılar

Selam arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.teşekkür ederim şimdiden sorularıma geleyim.

*arkadaslar marshall avt 50 ile boss gt8'i kullansak nasıl bir sonuç verir?

*avt 50 de fx loop seri yani ne oluyor tam olarak?fx loop da seri/paralel olayı nedir bunu da acaba açıklayabilirmisiniz?

*Dijital FX Seçimi : Hayır
FX Seçim : Hayır
FX Loop : Seri
FX Mix Kontrolü : Hayır
Scoop Kontrol : Hayır
Bright Kontrol : Hayır
Presence Control : Hayır

avt 50 nin girisleri bunlar yani bu girislerden gt8 girebilirmiyim.Girersem nasıl sonuc alırım,preamph katını devre dısı bırakabiliyormuyum hybrid olduğu icin mantıksız gerci preamph'ı devre dısı bırakmak fakat gt8'i kullanabiliyorsam nasıl sonuç alabilirm? teşekkürler

.

cavernosum demiş ki:
sinanemir demiş ki:
bar için alıyorum amfiyi.kinci el fiyat olarak nasıl sizce.avt 50 yi alcam.bilginiz varsa sevinirim.eyvallahh

eğer dediğin kadar temizse fiyat iyi gibi.ben zuhale en son sorduğumda 380£ demişlerdi.bu da yaklaşık 660$ yapıyor.ancak ben üstelemmiştim sadece sormuştum.bazı arkadaşar sıkı pazarlıklarla fiyatın 500$'a kadar indiğini söylediler.yani öyle olsa bile çok temiz alet için fena fiyat değil.

@The_Scorpions;

tabi ki yanılabilir :) yanlış anlama sana karşı bir şey demek istemedim.

arkadaşlarım studyo muhabbetine iki tanesini 1.5 milyara almıştı

edaffy demiş ki:
Selam arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.teşekkür ederim şimdiden sorularıma geleyim.

*arkadaslar marshall avt 50 ile boss gt8'i kullansak nasıl bir sonuç verir?

*avt 50 de fx loop seri yani ne oluyor tam olarak?fx loop da seri/paralel olayı nedir bunu da acaba açıklayabilirmisiniz?

*Dijital FX Seçimi : Hayır
FX Seçim : Hayır
FX Loop : Seri
FX Mix Kontrolü : Hayır
Scoop Kontrol : Hayır
Bright Kontrol : Hayır
Presence Control : Hayır

avt 50 nin girisleri bunlar yani bu girislerden gt8 girebilirmiyim.Girersem nasıl sonuc alırım,preamph katını devre dısı bırakabiliyormuyum hybrid olduğu icin mantıksız gerci preamph'ı devre dısı bırakmak fakat gt8'i kullanabiliyorsam nasıl sonuç alabilirm? teşekkürler

.

Bunu ben de merak ediyorum.Hybrid bi amfinin return ün den prosesör girdiğimizde preamph'ı iptal etmis oluyoruz.Ozaman amfinin hybrid olmasının bi özelliği kalmıyor.Bilen birileri bu konular da yardımcı olursa sevinirim.Gt8'in avt 50 de nasıl sonuc vereceğini de ayrıca merak ediyorum :D .

inanılmaz bir anfi.. les paul standart ile kullanıyorum.. çıkan ses gerçekten büyüleyici oluyor.. pedal takımı toplamayı düşünürdüm.. güzel sound almak için.. sadece ns2 aldım.. çıkan ses inanılmaz.. bu anfiyi herkese tavsiye ediyorum.. ister prosesör kullanın ister pedal kullanın istediğiniz ton alaturka tonuda olsa heavy metal tonuda olsa elde edebileceğiniz müthiş bir çıkış oluyor..

Peki ev ortamı için ses düzeyi nasıl. Mesela ben de MG30dfx var sesi 3-4'ten (10 üzerinden) fazla açamıyorum evde. AVT'de tüplü amfiler gibi ne kadar volüm o kadar verim gibi bir durum var mı yoksa ev ses düzeyinde de iyi iş görüyor mu?

Geri