marshall avt50

halilpazarlama demiş ki:
öncelikle alltube olmayan bir amfi için 600 lira fazla değil.adam gibi alltube amfi 1000 ytlden başlıyor.arkadaşın dediği gibi masraf çıkarma ihtimalide yüksek.transistörler daha geç yıpranır ve eskir ama değştirmesi lambaya göre zordur.avt 50 güzel amfi ama şahsi kanaatım aynı fiyat olarak vs100ün daha kullanışlı olduğudur.400-500 lira verip ne olduğu belli olmayab crate laney behringerin yan sanayi ürünlerini almaktansa valvestate serisi iyi bir alternatif.ayrıca lambalı amfilerin ev kullanımında dezavantajlarını araştırmanızı öneririm.

Ne gibi dezavantajları olabilir ki?sesi açamama konusunda mı?Tam avt 50 almaya niyetlenmiştim ki kafam karıştı bu aralar :D

Mesela 50 wat lık bir lambalı ampli, kaç wattan sonra performansını gösterir. Bu durum hybrid olan avt50 içinde geçerli mi, pre-amp katındaki tek bir tüpte?

hybrid olanlar için geçerli değil.avt50 kısık sestede güzel performans veriyor.bazı hybrid amfilerde clean levelı sonun kadar açıp masterdan kıstığınızda lambalı amfilerdeki sesin kendinden drivelanması olayını yaşıyorsunuz.avt50 evde rahat rahat kullanılabilir.benim ev kullanımıda bahsettiğim dezavantaj lambalı amfilerin belli bir süre sonra (ısınma olayı) tam performansta çalışması ve yüksek seslerde verim alınabilmesi olayı.ama fender bj ve peavey 30 classiclerde bu durum pek yokmuç.daha çok ev kullanıcısı için dizayn edilmiş bldiğim kadarıyla.ama emin olum jcm2000 alırsanız o amfiden tam performans evde zor sağlanır.komşular ...kimde değil diyorsanız o ayrı tabi :D

Halil dogru diyosun aslinda. Ben artik saf gitar tonu olayinda kafayi yemis ve gitar>kablo>lambali amfi olarak calmaya bagimlilik kazanmis biri olarak pedal konusunu pek dusunmedim heheh. Dedigin gibi lambali amfi almakla bitmiyor her insan icin.

Barda calip podu sisteme giren ve fena olmayan bi ton elde eden de var aslinda. Cok da kafayi yememek lazim belki benim gibi lambali amfi kullanacam diye :LOL: Zaten seyirci bu ton farkliliklarinin farkinda bile degil cogu zaman ;)

LnTh demiş ki:
Halil dogru diyosun aslinda. Ben artik saf gitar tonu olayinda kafayi yemis ve gitar>kablo>lambali amfi olarak calmaya bagimlilik kazanmis biri olarak pedal konusunu pek dusunmedim heheh. Dedigin gibi lambali amfi almakla bitmiyor her insan icin.

Barda calip podu sisteme giren ve fena olmayan bi ton elde eden de var aslinda. Cok da kafayi yememek lazim belki benim gibi lambali amfi kullanacam diye :LOL: Zaten seyirci bu ton farkliliklarinin farkinda bile degil cogu zaman ;)
yav abi en iyisi :D bide delay olsun onsuz olmaz :D arkadaş aşağıdaki linki yollamıştı bana.bkunu çıkartanlar var.

http://www.youtube.com/watch?v=CKcEbFEKNQU

halilpazarlama demiş ki:
LnTh demiş ki:

yav abi en iyisi :D bide delay olsun onsuz olmaz :D arkadaş aşağıdaki linki yollamıştı bana.bkunu çıkartanlar var.

http://www.youtube.com/watch?v=CKcEbFEKNQU
Hahaha ben de cok tanismistim bu tarz adamlarla yabanci forumlarda falan. Atmosferik muzik yapanlara eyvallah tabi alsinlar pedallari. Bize gitmez RAW gitar seviyoruz biz di mi :LOL: Dedigin gibi Gitar+Delay+amfi. Bitti :LOL:

Geri