Aydilge

Bazı kişiler nedense bunları çokl büyütür. Yok mistik havaları varmış, yok doğu müziğiyle harmanlanmış ama ortada bi iş göremiyorum ben...

bu yıl rock'n koke ta ilk kez dinledim aydilge'yi (burn sahnesinde)acıkcası hiç bir şey anlamadım!!mecazen kullanmıyorum!özellikle kulak kabarttım ama nafile ...bim bam bom sarkısını zaten ezelden sevmem bir de o kadar kötü cover mı olur kardesim.!!bi de gecen gün yüxexes de izledim bütün sarkı boyunca bilmem ne uyan diyip durdu sonunda alt yazıyla anladım tughan uyan diyomuş!!nası uyansın tughan bu yorumla :roll:

Re: çok doğal ve kendine özgü..

_OJE_ demiş ki:
olması gerektiği gibi samimi ve bağımlılık yaratan bi sesi var..

Ahahahahah. Sen ses duymamışsın. Aydilge denen şahısın bana göre çok itici bir sesi var. Ve sırf piyasada farklı gözükmek için kullandığı yorum. Ama normal hâli öyleyse bilemeyeceğim :). Bence biraz kassın daha düzgün söylemek için, ben de t.v.'de klibi gösterildiği zaman ıyy yapıp kanal değiştirmeyeyim.

Yüklenmek diye bir şey yok biz sadece yorumlarımızı iletiyoruz. İyi olabilirler ama dream ve blue jean tarafından o kadar abartıldılar ki anlatamam. Sonuç SIFIR...

sonuç kime göre sıfır hangi hesaba göre.
Kendisi Volume dergisinin yazarlarındandır ayrıca bunu belirtmek isterim.Kişisel olarak benim zevkime çok hitap etmesede piyasadaki birbirinin klonu olan sözde rock albümlerden biri değil,ayrıca Demir Demrkan ve Cem Köksal hakkında yapılan bir eleştiri karşısında acaip derecede tepki gösterirken burada atıp tutmadan önce düşünmeniz şart.

newwave demiş ki:
sonuç kime göre sıfır hangi hesaba göre.
Kendisi Volume dergisinin yazarlarındandır ayrıca bunu belirtmek isterim.Kişisel olarak benim zevkime çok hitap etmesede piyasadaki birbirinin klonu olan sözde rock albümlerden biri değil,ayrıca Demir Demrkan ve Cem Köksal hakkında yapılan bir eleştiri karşısında acaip derecede tepki gösterirken burada atıp tutmadan önce düşünmeniz şart.

Sonuç bize göre sıfır! Volume dergisinin yazarı olması müziğine ya da sesine ne gibi bir etkisi var çok merak ediyorum, isterse Rolling Stones yazarı olsun kaç yazar!! Demir Demirkan'ın başarısı ortada, bunun başarısı(!) ortada. Sen nasıl ikisini bir tutabiliyorsun!!!

Ben de o kadar başarılı bulmadım açıkçası...
Sadece "Bu gece ay" (dı sanırım) şarkısını dinledim ve pek bir şey anladığımı söyleyemem, şarkı sözlerini de beğenmedim, dikkat çekmek için biraz kendini kasıyor gibime geldi hepsi bu! Sesi esasen kaliteli olabilir, ama herkes sevmek zorunda değil ki. . . Her neyse belki başka bir iş yapar ve severiz onu... Kim bilir ?

dergi yazarlığını ek bilgi olarak yazdım.Demir Demirkan la bir tutmuyorum bile , Demir Demirkan'ı sevmiyorum,Pentagram tayfasından hiç kimseyi sevmiyorum. Ayrıca Emre Aydın da benim için sıfır bile değil eksi 3!

emreaydın gözünde -3 olabilir !! Ancak sen bunu söylediğinde kimsenin sinirleri bozulmayacaktır emin olabilrsin! (Hoş bu nerden çıktı bilmiyorum ama, konu nasıl emreaydına bağlandı yani ) Zira, eleştiri, iyi veya kötü olarak ikiye ayrıldığı için, kötü olanını da kabullenmek gerekir, herkes herkesi sevmek ve iyi yönde eleştirmek zorunda olmadığı için, sen de emreaydın sevmek zorunda değilsin! Tuhaf bir cevap olmuş doğrusu . . . !

newwave demiş ki:
dergi yazarlığını ek bilgi olarak yazdım.Demir Demirkan la bir tutmuyorum bile , Demir Demirkan'ı sevmiyorum,Pentagram tayfasından hiç kimseyi sevmiyorum. Ayrıca Emre Aydın da benim için sıfır bile değil eksi 3!

Pentagram ve Emre Aydın'la ne alakası var onu anlamadım. Saçma olmuş biraz...

Konu bi şekilde oraya getirildi, ben de anlam veremedim, sanırım yukarıda yapılan yorum, benim yaptığım yorum ve avatarımdaki emreaydın buna sebep oldu! ama buraya bari girmese artık emreaydın´ın ismi!Ne alaka yani! (bkz. üzerine yazdığımız topic)

bende zaten olumsuz eleştirilere saygı duymayı öğrenebilmeniz gerektiğinden bahsediyorum,kendi sevdiğiniz sanatçıların forumlarına eleştiride bulunulduğu zaman hakarete varan söylemler içine girenler kendi hoşuna gitmeyen kişiler için istedikleri gibi yazmaktan geri kalmıyor.Emre Aydın ın resmini gördüm avatarda belirtmek istedim yani senin sevdiğin birinide birileri beğenmiyor olabilir ama Emre Aydın forumunda sıfır yazmıyorum bu aralar en sinirime dokunan gözüme batan isim olmasına karşı.
Bende Aydilge nin müziğini dinlemiyorum,belirttim bana hitap etmiyor ama bunca emek harcanmış bir çalışmaya sıfır deyip geçmeden önce bir kere daha düşünmek gerek.
Heleki taşralı ağzı ile,yok mistik havaları varmış yok doğu müziği ile harmanlanmış şeklinde yapılıyorsa bu eleştiri elbette tepki veririm.

O zaman eleştirinin bana gelen kısmına cevap vermek isterim arkadaşım,
Birincisi bana bir tane eleştirimi göster, birisi emreaydın forumunda "emreaydın sevmiyorum ben" demiş ve ben "sen müzikten anlamıyorsun, şöylesin de böylesin demişim" kendi adıma kimseye böyle bir şey söylemedim, hiç bir forumda, yapmam da. Evet, bazı zamanlarda gelen eleştirilere sert cevaplar vermek zorunda kalıyoruz ancak bu da "yetti artık, bu kadar da saçmalamak olmaz" dendiği zamanlarda oluyor, bir kez daha okumanı tavsiye ederim bu açıdan. . . İkincisi de sadece Aydilge´nin abartılacak bir tarafı olmadığını söylemek istedim, hepsi bu, iyi olabilir ve bir gün dinlerim belki de bile demişken, avatar resmi yüzünden konuyu saptırmanın alemi yok gibi geldi bana. . . Taşralı ağzıyla yapılan bir yorum da yok ortada bana göre, ki görüyoruz bazen, hakikaten dinleyince bir şeye benzemeyen herhangi bir şey öyle bir abartılıyor ki, şuradan esinlenildi, buradan esinlenildi, arap ezgisi taşır, hint çizgisi taşır, bu da budur yani . . . Bu da o yorumu yapan arkadaşın dinleyip, okuyup gördüğü bir şeydir. . . Hepsi bu! "Emre Aydın ın resmini gördüm avatarda belirtmek istedim yani senin sevdiğin birinide birileri beğenmiyor olabilir ama Emre Aydın forumunda sıfır yazmıyorum" diyorsun, haklısın, ama ben de baktım ki, Aydilge için sıfır dememişim... Tekrar ediyorum, eleştiri var, eleştiri var, tartışılacak bir şey ise yok!

Geri