Blues Müzik Için Elektro Gitar Ampli Önerileri

şöyle ki, blues amfilerinin çoğunda drive yok. Lambalı amfilerde çok düşük seviyede orjinal bir gain hissi var, pek çok blues çalan kimse amfilerini overload (yüksek volume) pozisyonunda kullanarak bu gain seviyesine ulaşır. Ama evde böyle bir şansımız olmadığından tube screamer pedallar veya overdrive preamfilerle bu tonu yakalamaya çalışırız. Diğer pek çok amfinin üzerindeki overdrive ne yazık ki blues için çok da verimli değil. (bence)

şöyle ki, blues amfilerinin çoğunda drive yok. Lambalı amfilerde çok düşük seviyede orjinal bir gain hissi var, pek çok blues çalan kimse amfilerini overload (yüksek volume) pozisyonunda kullanarak bu gain seviyesine ulaşır. Ama evde böyle bir şansımız olmadığından tube screamer pedallar veya overdrive preamfilerle bu tonu yakalamaya çalışırız. Diğer pek çok amfinin üzerindeki overdrive ne yazık ki blues için çok da verimli değil. (bence)
Evet haklısınız.
Ben, Laney CUB12R (bu amplinin bir artısıda 15W-1W seçilebilir olması)
ve Boston SuperBlues AT15 arasında kaldım diyebilirim.

>sanırım hangisini daha önce bulursam o bana eşlik edecek gibi görünüyor.

Boston'un ikinci elini buldum. Sıfır dore müzikte 980TL. bulduğum ikinci el 500TL. ve resimlerde görüldüğü üzere temiz gibi... fiyat uygun gibi geldi bana

Hiç tartışmasız Blues Junior. Hem pedallarla çok iyi anlaşıyor.
Hem basit bir iki modla çok daha iyi bir hale geliyor. Biraz daha paranızı biriktirip buna yönelin. Acele etmeyin sonrası pişmanlık :)

Yolun başındaysanız 5w geçen bir amfi size de etrafınızdakilere de işkence olur.Bi ilanda ac4tv mini vardı bence kaçırmayın fiyatıda uygun sanırım 1 w a düşürüp çalabiliyorsun az gelmeye başlıyınca güzel bir harici kabin alır bağlarsınız sizi 2-3 sene idare eder.

Ufak hoparlörlü bir amfi almak istemiyorum açıkçası.
şu an kafamda 1. sırada Laney CUB12R (birçok artılarıyla)
2. sırada ise Boston SuperBlues var.
Bu amfilerde karar kıldım, şimdi sıra ikinci ellerini bulmakta.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. İkinci el nereden bulabilirim bu konuda da yardımlarınızı bekliyorum.

Ben uzun süre champion 600 kullandım ev için çok ideal illa 10-12 inch diye düşünme yolun başında olduğun için ekipmanın da başından başlaman faydalı olabilir.Ayrıca zaten çoğu vaktin egzersiz yaparak geçicek yapacağın gürültü herkese hoş gelmeyebilir.

Ama Hand Wired olmayan baskı devreli serileri ucuzdur. Lakin çabuk bozulabiliyorlar. HW olanları özellikle memleketimizde hem az bulunuyor hem yine ucuz değil.

Son düzenleme:
İkinci el temiz blues Jr. Taşıması kolay, tonu güzel, mixten çıkar, bakımı kolay, dertsiz tasasız. Daha sonrasında imkan olursa Deluxe Reverb reissue yaparsın. Yıllardır bir sürü amfi kullandım, başta Blues çalmak kaydıyla hem ton, hem kullanım kolaylığı anlamında en rahat ettiğim iki amfi. Mesela 1969 Super reverb var bende bir de. Ton : 10, Kullanım : -5

Son olarak Laney Cub12R'yi denedim ve soundu gerçekten hoşuma gitti. Diğer cazip gelen tarafı da 15Watt ve 1 Watt girişlerinin olması...
Tabi bir BluesJunior gibi olması imkansız ama geçiş dönemim için ideal diye düşünüyorum. Şimdi sıra amfiyi almak için para biriktirmekte..

Yardımlarınız ve yorumlarınız ile yolumu aydınlattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Son olarak Laney Cub12R'yi denedim ve soundu gerçekten hoşuma gitti. Diğer cazip gelen tarafı da 15Watt ve 1 Watt girişlerinin olması...
Tabi bir BluesJunior gibi olması imkansız ama geçiş dönemim için ideal diye düşünüyorum. Şimdi sıra amfiyi almak için para biriktirmekte..

Yardımlarınız ve yorumlarınız ile yolumu aydınlattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

Hayırlı olsun Halil, güle güle kullan :)
Bir kaç gün denedikten, iyice bir kurcaladıktan sonra görüşlerini de yazarsan iyi olur ;)

Boston Superblues, Fender Blues Junior klonu gibi birşey, baya insandan olumlu şeyler duydum, ben alıcam çünkü bu ara parasal sıkıntı var ve Fender amfimi de satmıştım. Marka takıntısı yapmaya gerek yok bence, vereceğin para 2000 falan olsa evet marka alırsın ki satması kolay olsun ama bunun sıfırı şu an 1000 civarı, 2. el 500'e bulursun ve gayet de iyi.

Herkese yorumları ve yardımları için çok teşekkür ederim. Gerçekten çok aydınlatıcı bilgiler verdiniz, bunun yanı sıra forumdaki diğer konu başlıklarını da uzun uzun okudum. Çok değerli bilgiler edindim.
Laney Cub12R amfide karar kıldım. Bir miktar para biriktirip eski amfimi de satınca Cub12R amfiyi aldım. Bence Vox Ac15'ten daha çok Blues Juniora yakın, berrak ve sıcak bir tona sahip. Ben çok memnunum. 1Watt girişi ev kullanımı için gerçekten mükemmel. 15Watt girişinde ise gerçekten güçlü ve temiz bir sese sahip.
Bir sonraki adımım; Celestion G12 Vintage 30 hoparlör alarak ya yeni bir kabin oluşturmak, yada üzerindeki hoparlörü değiştirmek. O zaman sanırım tam bir BJ olacak :)
Hoparlör seçimim için de yorum yaparsanız çok memnun olurum. Yanlışım varsa, erken döneyim.

Geri