Fotoğrafcılık

konser0566.jpg

konser0430.jpg

konser0531.jpg

konser0542.jpg

konser0546.jpg

odtu_78.JPG

konser0428.jpg

konser0438.jpg
72b.jpg

FoToÐRaFLaR :MuRaT AKÇAY

www.webshots.com

profesyonel galerileri çok iyi olan bir site... community kısmına üye olup
galeri açmanız da mümkün.... community bölümünde karşınıza çok vasat resimler de çıkabiliyor, çok iyiler de :)

yahoo, google veya başka bir arama motoruyla uğraşmaktansa bu site içinde resim bulmak çok daha kolay ;)

monaLisa_ demiş ki:
Pentagram1999 demiş ki:
ya sonuçta ayrıca bir yaratıcılık bir beceri gerektirmeyen bir uğraş eğer fotoğraf makinasını kullanabiliyorsan bas düğmeye bu kadar ha bi de ışığını ayarla

taktın sen de :)
hadi öle olsun...
walla öyle haa:D diyelimki eline bıcak verdiler önündede hasta..bıcak kullanmasını meyve soymaktan öğrendin biliyorsun ve hastanın böbreğini al dediler haa unutmadan böbreğin yerinide gösterdiler tek iş senin bıcağı daldırmanda yapabilirmisin?

rockture demiş ki:
monaLisa_ demiş ki:
Pentagram1999 demiş ki:
ya sonuçta ayrıca bir yaratıcılık bir beceri gerektirmeyen bir uğraş eğer fotoğraf makinasını kullanabiliyorsan bas düğmeye bu kadar ha bi de ışığını ayarla

taktın sen de :)
hadi öle olsun...
walla öyle haa:D diyelimki eline bıcak verdiler önündede hasta..bıcak kullanmasını meyve soymaktan öğrendin biliyorsun ve hastanın böbreğini al dediler haa unutmadan böbreğin yerinide gösterdiler tek iş senin bıcağı daldırmanda yapabilirmisin?

bak bak misale bak da gör :)

Eehhehe evet güzel bir örnek ama sende aybı şey olmadığını biliyosun.
Bana şunu söyle fotoğraf malinasını kullanmayı bilen biri bu işi yapar mı yapamaz mı?
Sakın gene böbrek le ilgili bi örnek verme :D :D :D

DoDo demiş ki:
Sizce fotoğrafcılık bir sanat mı?Bazıları zaten var olan bir şeyin resmini çekmenin bir sanat olmayıp kopyacılık olduğunu düşünüyor.Buna biraz katılıyorum.Ama bazı fotoğrafcıları tanıyorum ki fotoğrafa duygularını yüreğini işleyerek çekim yapıyor,en doğru zamanı bekliyor.Ben kararsızım ya siz!?
Bence fotoğrafçılık bir sanattır çünkü bir anı,bir görünümü ölümsüzleştirir fotoğraflar...Aynı zamanda zaman geçirmek ve stres atmak için güzel bir hobi olduğunu düşünüyor,herkese tavsiye ediyorum ;)

Pentagram1999 demiş ki:

peki bu kadar insan boşuna uğraşıyor orda burda bişeyler öğrenmeye o zaman.bu kadar basit olsaydı baktığın fotoğraflardan bi farkı olduğunu düşünmezdin profesyonel fotoğrafların :!: :!: :!:

ha bir de Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gençfotofest kapsamında İfsak'ın sergi we dia gösterileri olmakta.ilgililere duyurmuş olalım ;)

bak bak bu da cevap pentagram fotoğrafçılık başlığına öle yazarsan böle olur..
koşarak kaçmaya ikna ettik seni..koş kaç
fotğrafçıılık sanattır işte..

Pentagram1999 demiş ki:
Eehhehe evet güzel bir örnek ama sende aybı şey olmadığını biliyosun.
Bana şunu söyle fotoğraf malinasını kullanmayı bilen biri bu işi yapar mı yapamaz mı?
Sakın gene böbrek le ilgili bi örnek verme :D :D :D
tabikide aynı şey değil burada senin anlayış ufkunu genişletmekti amaç.sana sölememi istediğin şeye başka bir örnek wereyim.ben araba kullanmasını biliyorum fakat uzun yola gidemem..bu acaba kafanda bişeleri canlandırdımı?

Ya bi yandan öyle ama ben sanatçı olarak ressam ı şair i ya a bi müzisyeni düşünürüm çünkü bir yetenek bir emek var ama fotograf bir hobi dir yani ayrı bir kabiliyet gerejtirmiyor tabi bunlar benim düşüncem herkesin düşüncesine saygı duyarım ki burada da bu işle ilgilenen kişiler de vardır.
Bende alırım bi 15 mp lik codak çamurların içinde oynayan çocukarın fotoğrafının çekerim sonra as sergiye buyrun size sanat.
Yani biraz şans gerekir çünkü olayların içinde olalısın ...........
Saygılarrrrr.........

Abicim iyide...Neyi ne zaman çekebileceğini bilmek o görüntü karesini doğru anda yaklamak bunlar bir emektir ve sanatçı gözü gerektirir.

sen çek kolaysa dedirtcek arkadaşlar var..
tabi ki kolay sıralanan elemanları CHEESE dedirtip foto çekmek ağacı çiçeği çekmek...
adam fotosunu çekeceği insanı biliyor
national geographic'in ödül alan kapak resmini hatırlayan var mı bilmiyorum-şu afgan kız..ne bileyip bi anlam yatıyor işte..görene tabi..

Pentagram1999 demiş ki:
Ya bi yandan öyle ama ben sanatçı olarak ressam ı şair i ya a bi müzisyeni düşünürüm çünkü bir yetenek bir emek var ama fotograf bir hobi dir yani ayrı bir kabiliyet gerejtirmiyor tabi bunlar benim düşüncem herkesin düşüncesine saygı duyarım ki burada da bu işle ilgilenen kişiler de vardır.
Bende alırım bi 15 mp lik codak çamurların içinde oynayan çocukarın fotoğrafının çekerim sonra as sergiye buyrun size sanat.
Yani biraz şans gerekir çünkü olayların içinde olalısın ...........
Saygılarrrrr.........
sana anlatmaktan bıktığımın resmidir.

Pentagram1999 demiş ki:
Eheh annatmak zorunde değilsin :) Ya şansın makinan varsa ve geziyorsan fevkalade fotoğraflar çekersin.Hiçkimse bana bunun sanat olduğuna inandıramaz

pentagram arkadaşım sen bu başlığa yazma sen inanmıcaksın biz de inancaz bu böle sürcek sus bizi bu forumdan koşarak kaçmaya ikna etme :)

fotoğrafçılıkta sanat olmayan tek şey insanın kafasında foroğraf makinası kırmak diyip bu anlamda bu geyiğe son veriyorum.katılanlar parmak kaldırsın :)sevgiler...

Geri