Alım-satım Site Önerisi

Arkadaşlar elimdeki enstruman ve ekipmanları satarken ve yeni ararken garaj.org turk rock sahibinden forumdhaber kullanıyorum.
Acaba iyi alım satım yapılabilecek başka siteler var mı müzik üzerine??

Sahibinden de kullanılır ama arada ölücü, dolandırıcı ve yavş.k oranı biraz yüksek bir site. Sinirlerinin sağlam olması gerek :) Gitti gidiyor var ama onu kullanmadım bugüne dek.
Kore Ibanez RG370'i 400 liraya koymuştum. Arkadaşın birisi '' 300'e gönder, kargoyuda sen öde hadi hesap numaranı ver'' diye mesaj atmıştı. 100 liraya Marshall mg10 sattım. 50 lira teklif eden oldu. Espiri anlayışın iyiyse kesinlikle ilan ver. Çok gülüyorsun.

En hızlı alım satım sahibinden.com'da oluyor ama hackeiommi abimizin de söylediği gibi dolandırıcı ve ölücü dolu. 200 liraya sattığın bir mala "kardeş bende 80 lira var he de anlaşak" gibi mesajlar bol bol geliyor :D

Birde arkadaşıma Bass gitar alacaktım, 30 liraya bir ilana denk geldim. Gitar sağlam, neyse arkadaşa mesaj attım. Fiyat birden 90 TL oldu. Sonra 700 liraya aldığını Alman yapımı olduğunu ve 350'ye satmak istediğini söyledi. :D Bir de alıcı ürünü aldıktan sonra üründen memnun kalmazsa geri bildirim yapıyor. Ürün hakkında hiç araştırma yapmadan. Her adamdan ürün almam her adama ürün satmam o sitede.

Gitarı koyuyorsun sahibinden'e, mantıklı takas teklifleri değerlendirilir yazıyorsun (standart bir insan bunun gitar takası olduğunu anlar), adam gelip cep telefonuyla takas etmeye çalışıyor. ölücülerden fazlasıyla bahsedilmiş zaten önceki mesajlarda. bildiğin sabır işi.

Takas mesajlarından illallah ediyorsun bir süre sonra, adamın teki bir ibanez önermişti takas için. Telefon numaramı verdim gitarın ismini duymamıştım daha önce, sonra piyasası 500 TL olan bir ibanez çıkmıştı. (Benimki Jeff Loomis'ti) Kabul etmedim sonra bir hafta boyunca 10-15 dkda bir mesaj geliyordu whatsapptan.
Usta he de şu an takaslayalım.
Gel inat etme halledelim şu işi.
Ordamsn
vs.

Fotoğraf makinası lensi sattım adama zamanında, 300mm. Get ile falan gitti, 150 liraya bir de. Baya profesyonel fotoğraflarını cidden ayrıntılı şekilde astım lensin, başlıkta ve içerikte eşşek kadar 300mm f5.6 yazıyor. Adam lensi aldı, bu ne 300mm yollamışsın ben 200 diye aldım bunu dedi. Bir kaç saniyeliğine sinir geldi, sonra uğraşmayayım hiç dedim. Tamam gönderin lensi geri, onaylamayın o zaman alışverişi ve para hesabıma geçmesin dedim. Hakaretler etti, küfürler etti. İnatla geri göndermesini istememe rağmen göndermedi ve sonunda yorum kısmında beni dolandırıcılıkla suçlayıp satıcı karnemin puanını yerlere indirdi. Get hiç kullanmamak gerekiyor sanırım. Gitar göndersen, gitarı kutusundan çıkarıp düşürüp sapını falan kırsa ve kırık geldi onaylamıyorum diye geri gönderse yapabilecek hiç bir şeyin yok.

Fotoğraf makinası lensi sattım adama zamanında, 300mm. Get ile falan gitti, 150 liraya bir de. Baya profesyonel fotoğraflarını cidden ayrıntılı şekilde astım lensin, başlıkta ve içerikte eşşek kadar 300mm f5.6 yazıyor. Adam lensi aldı, bu ne 300mm yollamışsın ben 200 diye aldım bunu dedi. Bir kaç saniyeliğine sinir geldi, sonra uğraşmayayım hiç dedim. Tamam gönderin lensi geri, onaylamayın o zaman alışverişi ve para hesabıma geçmesin dedim. Hakaretler etti, küfürler etti. İnatla geri göndermesini istememe rağmen göndermedi ve sonunda yorum kısmında beni dolandırıcılıkla suçlayıp satıcı karnemin puanını yerlere indirdi. Get hiç kullanmamak gerekiyor sanırım. Gitar göndersen, gitarı kutusundan çıkarıp düşürüp sapını falan kırsa ve kırık geldi onaylamıyorum diye geri gönderse yapabilecek hiç bir şeyin yok.
tek bişey diyeceğim..
İNSANLAR NE ACAYİP ARKADAŞ..

Kırık gelmesi durumunda kargocuya tutanak tutturmasi şartı var tüm internet üzerinden alışverişlerde. Tutanak yoksa hak iddia edemez. Aslında ilanı kaldirmasaydiniz tantan da yapamazdi.

İlanı kaldırmamıştım, gayet Canon nFD 300mm F5.6 objektif tarzında duruyordu.
Sahibinden'in buna dikkat ettiğini bilmiyordum bu arada, kargocu tutanağı şart ise bir nebze daha iyiymiş. Ülkede işleyen kargo sisteminde paket teslim edip imzayı almadan paketi açtırmama gibi bir saçmalık da var genellikle. Kesinlikle iş bilmeyen adamlar kullanıyor özellikle aras kargo. Adam üst üste, sanki yangın çıkmış gibi zil çalıyor. Abartmıyorum kapıyı açana kadar çalıyor. Açınca da bağırıyor; "Onur Arslan!?", "Kargon var!". Ups dışında kurye konusunda titiz olan şirket görmedim, asker sanki adamlar jilet gibi gelip güler yüzlü ve saygılı bir halde paket teslimatı yapıyorlar.

Sahibinden'in buna dikkat ettiğini bilmiyordum bu arada, kargocu tutanağı şart ise bir nebze daha iyiymiş. Ülkede işleyen kargo sisteminde paket teslim edip imzayı almadan paketi açtırmama gibi bir saçmalık da var genellikle. Kesinlikle iş bilmeyen adamlar kullanıyor özellikle aras kargo. Adam üst üste, sanki yangın çıkmış gibi zil çalıyor. Abartmıyorum kapıyı açana kadar çalıyor. Açınca da bağırıyor; "Onur Arslan!?", "Kargon var!". Ups dışında kurye konusunda titiz olan şirket görmedim, asker sanki adamlar jilet gibi gelip güler yüzlü ve saygılı bir halde paket teslimatı yapıyorlar.
MNG kargo ile genelde bu tarz işlerimi hallediyorum. Kutuyu sağlam hazırlayın. Yoksa kesin kırıyorlar kırmak konusunda üstlerine yok ve dava açmadan hakkınızı alamıyorsunuz. Şubeler çok ters.

Sitede sattiklarim bölümünde olabilir eski ilanlar. Satış yaparken de aliciyi uyararak önlem alabilirsiniz. Kargocular gerçekten hanzo çünkü.

Geri