Rocka (Hardcore - Numetal) - Ankara

_merviii_ demiş ki:
Demolarını çok beğendim,sürekli dinliyorum..
Başarılar.. :)

teşekkürler arkadaşım bu arada defakto grubuyla birlikte wereceğimiz konser için mekanlara bakmaya başladık bu konser çok süper olcak iddaalıyız gerçekten bizi dinlerken bişeyler parçalamak istiyeceksiniz playlisti çok güzel seçtik hareket etmeden duramıyacaksınız en kısa zamanda görüşmek dileğiyle...

s_i__n demiş ki:
çok teşekkür ederim .. siwasta rock müzik yapmak inanın çok zor... ben bişi sorcam biz bu sene üniwerste şenlikleri falan bayaa geciktik gecikmediğimiz we başwurabileceğimiz organizasyonlar warmı biz yeni yeni takip etmeye başladıkta

ewet dostum aynı şey bizimde başımıza geldi odtü we hacettepe için geciktikten sonra ankarada pek şenlikte çıkmanın bir anlamı kalmıyo biz o sırada roxy'e kenetlenmiştik her neyse... şu saatten sonra barlarda çalabilirsiniz onun dışında eğer amatör gruplar için bi organizasyon olursa zaten bunlar forumda duyuruluyor ordan takip edebilirsiniz benim bildiğim şu anda bir organizasyon yok ama dediğim gibi forumu takip edin...

cemmm,en sonunda ii gaza geldinz yaa!!halile we sana çkk güweniorm beeen!!en başından beri beklediğin we bunun için çabaladığın şeyi sonunda getçekleştirosun,umrm en iisi olucakk,deilmii..=)

Cem'inde söylediği gibi konser reperturaımız çok ii oldu...çok enerjik bi konser olcak ve hakkaten oratlık baya karışcak ;)

birçok grubun cesaret edemediği şarkıları yapıyoruz ve çok iddalı bi playlist hazırladık... :)

scratgix demiş ki:
RockA yı başından beri yakından biliorm,bikaç deişiklik geçirdi ama herşey asıl şimdi başlıo dedirtio galiba bizee!!

aynen dediği gibi herşey şimdi başlıyo grubumuza bir klavyeci girmesi söz konusu eğer beklediğim kadar iyi olursa çok güzel işler başarcaz dediğim gibi konserde ister istemez gaza gelceksiniz bunları yazarken bile tüylerim diken diken oluyor sahnede nasıl olurum düşünemiyorum...

sizi seven,destek veren insanlar var,çok güzel.fakat biraz daha mütavazi olursanız,şu roxy finali,size göre roxy finalistleri belirlenilirken yapılan,yanlış değerlendirmeler,haksızlıklar(!)ruhundan kurtulur,orada finale kalan insanlara,ödül alan insanlara "eh işte iyi sayılır"veya "olmamış nasıl ödül aldınız siz yahu,şu grubun yanında siz nasıl ödül aldınız bilmiyorum"tavrındaki yaklaşımınızı ve bu "biz acayipiz,biz yıkarız,biz yakarız"tavrınızı değiştirirseniz daha da destekçi kazanırsınız bence(bilmiyorum belki böylesi bir tavrın daha sizi daha başarılı yapcağını düşünüyorsunuzdur,belki de doğrudur,bana göre olmadığı için bunları yazıyorum)."buna ihtiyacımız yok" diyeceğinizi sanmıyorum,pek gerçekçi olmaz insanlara ihtiyacınızın olmaması.bazen grubun tek bir üyesinin veya birkaç üyesinin davranışları,konuşmaları grubun adını kötü etkileyebiliyor,sanırım hepimizin sözcüklerimizi dikkatle seçmemiz gerekiyor,hem kendi ismimiz hem de gruplarımızın ismi için.
playlistinizin benim için çok cazip,çok dinlenesi olacağını düşünüyorum,besteler de doğru çizgide ilerliyor benim için,hardcore-numetal tarzı benim için vazgeçilmezdir,bilen bilir.vokalistinizin sesini ve yorumu çok güzel,başarılı.fakat dediğim gibi sanki birşeyler beni bu gruptan uzaklaştırıyor,daha samimi,daha mütavazi bir tavır bekliyor insan sanırım.isterdimki sevdiğim tarzda müzik yapan bir grup bende ve birçok insanda böyle duygular uyandırmasın,müziğinden ve yaklaşımlarından sonuna kadar emin olarak,destek olabileyim.böyle düşünen bir çok tanıdığım var.söylediklerimi saldırı olarak algılamaz,kavga şekline sokmazsanız sevinirim.turkrock forumlarındaki böyle yorumlar genellikle bir saldırı-savunma silsilesi olarak algılanıyor da..sadece düşündüklerimi aktarmak istedim.başarılar.

Amatör Grupların Tanıtımını Yapıyoruz

Merhaba therezistans.com adında amatör grupların biografilerini , fotoğraflarını , varsa yada tarafımızdan çekilen video görüntülerini ve demolarını yayımlayıp tanıtımlarını ücretszi olarak gerçekleştirdiğimiz bir web sayfası oluşturduk.

Sitemizde yer almak için bizimle sitemiz üzerinden ya da zobekci@mynet.com adresine bilgi göndererek ulaşabilirsiniz.

msn : olcay723@hotmail.com

therezistans İzmir Rock Portal Takımı

yukardaki arkadaşa öncelikle yorumu için çok ama çok teşekkür ediyorum... Şarkıları yazan kişi olarak benim cevap vermem daha ii olur sanırım şu samimiyet konusuna...HAKLISIN...Şarkılardaki samimiyet duygusu belli bi süre yok oldu bendede...ama bunun nedenini sonradan anladım daha doğrusu farkına vardım...Şarkıların çıkışı ve kayıtları çok aceleye geldi...yani üzerinde uzun süre oturup düşünemedik açıkçası...

iddalı laflar etme konusuna gelince...Buda sanırım biraz bizim içimizdeki bişeyler yapma isteği ve bazı şeyleri başarabileceğimizi bilmek açıkçası...roxy'de bişeylerin yanlış olduğunu düşünüyorum gerçekten ama bu bestelerle şuanda seçilmememizin doğru olduğunu düşünorum oda başka bi olay tabii.ama en azında daha kaliteli bişeyler yapanlar olduğunu tahmin ediyorum...

şuanda inandığım tek birşey var...Bir çok gruptan daha yetenekliyiz...bunu biliyorum...ve birçok gruptan daha ii işler yapabileceğimizi biliyorum..bu konuda oldukça iddalıyım...ve inancım var...

Konser hakkındaki açıklamalara gelince...ortalığı kıracaz,yıkacaz,dökecez elbette demiyorum..beğenen olur beğenmeyen olur...ama şuan barlarda orda burda çalan birçok gruptan daha iddalı bi playlistle geliyoruz haberin olsun ;)

Yorumun için gerçekten çok teşekkür ederim...mantıklı adamsın belli...ve anlattıklarında haklı olan birçok yönün var...ve inan böle bi yorum okumak beni çok sevindirdi...senin nu-metal tutkun için türkiyedeki en kaliteli nu-metal'i yapacağımza söz veriyorum...hemde içinde samimiyet olcak...sadece beklemen gerekiyo... ;) (bak buda biraz iddalı oldu...ama olsun böle olmazsa işin esprisi kaçar ;) )

bu cevabın en kısası şudur aslında...SAOLASIN... :)

açıkçası gelecek tepkiden korkmadım değil yazarken.senin bu güzel ve sakin değerlendirmen için de ben teşekkür ederim..şunu belirtmeliyim ama:bahsettiğim samimiyet şarkılardaki samimiyet değildi,ilerdeki satırlarda bahsettiğin şeylerdi,o konulara da değinmişsin zaten.fakat roxy de finalde çalan bir grup olarak açıkçası sürekli haksızlık olduğu konusunda yazılanlar ve söylenenler bizi de rahatsız etti.
kendine güvenle havalarda gezme arasındaki farkı gösteren bu yazın için de tebrik ederim seni :) insanların grubu ve müziğini kendine yakın bulması bunun gibi şeylerle mümkün olabiliyor. sanırım hem kendi sayfalarınızda(kendinizle ilgili yani) hem de başkalarının sayfalarında(başka gruplar ve yaptığı işlerle,geldiği noktalarla ilgili) daha ılımlı bir tavır takındığınızda çok daha sevilir ve dolayısıyla iyi yaptığınıza inandığınız işi daha fazla insanla paylaşma imkanına sahip olursunuz,potansiyel dinleyicileri kaybetmezsiniz(diye düşünüyorum(?)bilmiyorum tabi..). umarım hedeflediğiniz noktalarda görürüz sizi.iddialı playlist i de merak etmedim değil :) bir "numetal-hardcore tutkunu" olarak :) başarılar tekrar.

açıkçası şunu söylemeliyim ki uzun zamandır dinlemediim kadar kaliteli bi sound yakalamışsınz..şarkılar oldukça iyi..forumu başından sonuna kadar takip ettim..dağılmadan son anda vazgeçip tekrar birleşme haberine de oldukça sevindm..samimi bi şekilde söylüorum ki yazık olurdu !!

defaktoyla birlikte vericeiniz konserin mekanını da en kısa zamanda öğrenmek isterim..dinlemey gelicem =))

başarılar arkadaşlar..kendinizi geliştirerek dewam edin.. iyi geceler =))

lostin1289mt demiş ki:
sizi seven,destek veren insanlar var,çok güzel.fakat biraz daha mütavazi olursanız,şu roxy finali,size göre roxy finalistleri belirlenilirken yapılan,yanlış değerlendirmeler,haksızlıklar(!)ruhundan kurtulur,orada finale kalan insanlara,ödül alan insanlara "eh işte iyi sayılır"veya "olmamış nasıl ödül aldınız siz yahu,şu grubun yanında siz nasıl ödül aldınız bilmiyorum"tavrındaki yaklaşımınızı ve bu "biz acayipiz,biz yıkarız,biz yakarız"tavrınızı değiştirirseniz daha da destekçi kazanırsınız bence(bilmiyorum belki böylesi bir tavrın daha sizi daha başarılı yapcağını düşünüyorsunuzdur,belki de doğrudur,bana göre olmadığı için bunları yazıyorum)."buna ihtiyacımız yok" diyeceğinizi sanmıyorum,pek gerçekçi olmaz insanlara ihtiyacınızın olmaması.bazen grubun tek bir üyesinin veya birkaç üyesinin davranışları,konuşmaları grubun adını kötü etkileyebiliyor,sanırım hepimizin sözcüklerimizi dikkatle seçmemiz gerekiyor,hem kendi ismimiz hem de gruplarımızın ismi için.
playlistinizin benim için çok cazip,çok dinlenesi olacağını düşünüyorum,besteler de doğru çizgide ilerliyor benim için,hardcore-numetal tarzı benim için vazgeçilmezdir,bilen bilir.vokalistinizin sesini ve yorumu çok güzel,başarılı.fakat dediğim gibi sanki birşeyler beni bu gruptan uzaklaştırıyor,daha samimi,daha mütavazi bir tavır bekliyor insan sanırım.isterdimki sevdiğim tarzda müzik yapan bir grup bende ve birçok insanda böyle duygular uyandırmasın,müziğinden ve yaklaşımlarından sonuna kadar emin olarak,destek olabileyim.böyle düşünen bir çok tanıdığım var.söylediklerimi saldırı olarak algılamaz,kavga şekline sokmazsanız sevinirim.turkrock forumlarındaki böyle yorumlar genellikle bir saldırı-savunma silsilesi olarak algılanıyor da..sadece düşündüklerimi aktarmak istedim.başarılar.

öncelikle bizi bu konuda uygun bir dille uyardığın için çok teşekkür ederim... roxy meselesine gelecek olursak ben ya da gruptan herhangibirisi "roxy bize haksızlık yaptı biz 1. olacaktık" gibi bi yaklaşımda bulunmadık jürinin takdiridir dedik biraz müzikten soğuduk tabi ben kendi açımdan konuşçak olursam benim dünyam karardı çünkü çok kaptırmıştım kendimi bu roxy olayına grupta zaten roxy'den öncede bir huzursuzluk wardı bir eleman değişikliğine gidilmesi gerektiği barizdi bu sırada da her tarafta şenlikler organizasyonlar düzenleniyodu baktığımız zaman bizim yanımızda lafı bile geçmiyecek gruplar sahnede insanları coştururken biz sadece onları seyrediyorduk bunların hepsi git gide birikti we artık bir hırs konumunu aldı bizde o yüzden bu "biz kralız, asacaz, kesecez" gibi konuşmalara girdik aslında haklısın biraz daha mütevazi olabilirdik ama bizim yaşadıklarımızı yaşayan we bu kalitede müzik yapan her grup bu tepkiyi werecektir...

ikinci konuda şu "bu grubun yanında siz nasıl ödül aldınız?" olayı... sanırım benim yeniharman grubunun konusunda yazdığım yorumu okuyarak bu kanıya vardın bana göre gerçekten yeniharman grubunun elle tutulur bi yanı yok son bikaç senede deja-vu we onun tarzı gruplar roxy'de birinci olmaya başladı bu da bana göre artık roxy'nin hiçbişey ifade etmediği anlamına gelir ki bu sadece benim görüşüm...

insanların desteğine ihtiyacımız yok diye bişey olamaz zaten biz bu işi insanlar için yapıyoruz elbette siz bize destek olcaksınızki bizde ayakta kalalım ama haklısın gaza geldik we bu gazın getirdiği şeylerle de bi raz abarttık ama abarttığımız kadar da olacak ben buna inanıyorum...

bigorbi demiş ki:
açıkçası şunu söylemeliyim ki uzun zamandır dinlemediim kadar kaliteli bi sound yakalamışsınz..şarkılar oldukça iyi..forumu başından sonuna kadar takip ettim..dağılmadan son anda vazgeçip tekrar birleşme haberine de oldukça sevindm..samimi bi şekilde söylüorum ki yazık olurdu !!

defaktoyla birlikte vericeiniz konserin mekanını da en kısa zamanda öğrenmek isterim..dinlemey gelicem =))

başarılar arkadaşlar..kendinizi geliştirerek dewam edin.. iyi geceler =))

desteğin için teşekkür ederim arkadaşım konser için kesin olmamakla birlikte 18 haziran'da if'te olcak ama henüz kesin değil...

lostin1289mt demiş ki:
açıkçası gelecek tepkiden korkmadım değil yazarken.senin bu güzel ve sakin değerlendirmen için de ben teşekkür ederim..şunu belirtmeliyim ama:bahsettiğim samimiyet şarkılardaki samimiyet değildi,ilerdeki satırlarda bahsettiğin şeylerdi,o konulara da değinmişsin zaten.fakat roxy de finalde çalan bir grup olarak açıkçası sürekli haksızlık olduğu konusunda yazılanlar ve söylenenler bizi de rahatsız etti.
kendine güvenle havalarda gezme arasındaki farkı gösteren bu yazın için de tebrik ederim seni :) insanların grubu ve müziğini kendine yakın bulması bunun gibi şeylerle mümkün olabiliyor. sanırım hem kendi sayfalarınızda(kendinizle ilgili yani) hem de başkalarının sayfalarında(başka gruplar ve yaptığı işlerle,geldiği noktalarla ilgili) daha ılımlı bir tavır takındığınızda çok daha sevilir ve dolayısıyla iyi yaptığınıza inandığınız işi daha fazla insanla paylaşma imkanına sahip olursunuz,potansiyel dinleyicileri kaybetmezsiniz(diye düşünüyorum(?)bilmiyorum tabi..). umarım hedeflediğiniz noktalarda görürüz sizi.iddialı playlist i de merak etmedim değil :) bir "numetal-hardcore tutkunu" olarak :) başarılar tekrar.

dediğim gibi çok gaza geldik yaşadığımız şeylerden dolayı

Geri