Rocka (Hardcore - Numetal) - Ankara

Bilet satışları başlamıştır... Bilet almak isteyenler "info@rocka-base.com" msn adresinden bizimle irtibata geçebilirler...

arkdaşlar önümüzde 3 konserimiz olacak tarihleri aşağıdadır:

24 Ağustos Uşak
26 Ağustos Ankara IF
5 Eylül İstanbul Pulp

herkesi bekleriz...

bunun dışında Kanal 24 ün Yeraltı adlı programına konuk olduk 25 ağustos cumartesi saat 22:15 de yayınlanıcak bilgilerinize...

Selam beyler Uşak victorian grunbunun davulcusuyum uşak performansınız çok iiydi sizleri tebrik ediyorum ,yalnız tanışıp konuşma fırsatımız pek olmadı tekrar bekleriz başarılar...

bu yazıyı olaylar çok soğuduktan sonra yazmak istedim çünkü hemen yazıya dökseydim sanırım içinde hakarette içerecekti...Kanal 24 bildiğiniz üzere yeni yeni yayın yapmaya başlamış bir kanal...kanalı genel olarak takip etmedim ama içinde belgeseller kültür sanat programları olduğu için televole kanalları arasında benim takdirimi kazanmıştı...kanal 24 kültür sanat gençlik programları arasında Yeraltı adında bir program daha barındırıyor ve bu programda alternatif müzik piyasasına dair haberler röpörtajlar ve amatör grupları tanıtmaya yönelik röpörtajlar bulunuyor...bizde kukla organizasyonun yardımıyla bu programa dahil olduk ve amatör gruplar köşesinde yer alacaktık...14 ağustos tarhinde çekim yapılacağı söylendi ve grup elemanları tatillerini yarıda bırdakıp ankarada toplandı...bize söylenen röpörtaj dışında 2 şarkı çalacağımızdı bizde buna göre ankarada hazırlanıp 13ü akşamı trenle istanbula doğru yola çıktık...kanal 24 bize çekimlerin istanbul taxi barda olacağını söyledi bu nedenle ekipman getirmemiz gerekiyordu gitaristler için çok problem değil ama bilen bilir davulcu için ekipman getirmek çok yorucu olur...elimde zil seti diğer elimde pedal çantası sırt çantam ve diğer elemanlarında eli kolu dolu halde istiklal caddesinde ağustos ortasında yürümek takdir edersiniz zor oluyor...saat 9 da istanbula geldiğimiz için saat 3 e kadar elimizde eşylarımız cafe cafe gezdik...saat 3 te kukla organizasyondan sorumlu kişi ile buluştuk ve gene bi cafeye oturup bizimle röpörtajı yapıcak olan gökay beyin telefonunu açmasını saat 4 e kadar bekledik...bu arada zaman zaman ulaşamassak çekim olmaz sözleri grubu bir hayli gerdi ancak korkulan olmadı ve saat 4:45 de çekim olacağı belli oldu tünele koşturarak gittik çnkü çekim ekibi saat 6 da eşyalarımızı alıp gideriz buyurmuşlardı...çekimin bu arada taxi barda deil fanus stüdyosnda yapılacağı söylendi yani biz eşyalarımızı onca yolda boşu boşuna taşımıştık...fanus stüdyosunda röpörtajı yapıcak gökay yeniavcı yla tanıştık bize grup hakkında hiç bilgisi olmadğını ancak röpörtajda özellikle bahsetmek istedğimiz bir konu olursa o yönde soru sorabilceğini belirtti kendisini gayet sempatik ve sıcak kanlı bulduk bu sebeple röpörtaj bizm açımızdanda rahat geçicekti...en nihayetinde biz klavyecimiz berkay hariç Rocka grubunun 4 elemanı 25 dakkalık gayet güzel bi röpörtaj verdik 2 şarkımızı çalıp saat 12 ye kadar istiklalde onca eşyayla pinekleyip 12:30 da ankaraya geri döndük gelirken çenesi durmayan ekip yolda ceset gibi uyudu ancak herkes emeklerimize değecek birşey yaptığını düşünüyordu...program saatlerine kanal 24 ün internet sitesinden baktık program 3 gün yayınlanıyordu haftanın ilk yayını cuma 03:15 deydi ayın 24 ü cuma gecesi uşakta otel odamızda 03:15 e kadar bekledik(ertesi gün uşak konserimiz vardı)ancak program yayınlanmadı cumartesi günü bütün gün festival alanında olduğumuz için program yayınlandıysada izlemeyemedik...programdan tamamen ümidi kesmiştik çnkü hala kanal 24 ün internet sitesinde röpörtaj yapılan grup transparan olarak gözüküyordu kimsede siteyi güncellemeye uğraşmıyordu...derken pazar sabah saat 10 sularında şans eseri birden tv de yerlatı programına denk geldim ve heyecanla izlemeye başladım...bugün neler izleyeceksiniz köşesinde bizi gösterirken yeraltından bir grup daha ROCKBAND şeklinde anons yapıldı yanlış anladığımı düşünüp izlemeye devam ettim ancak sıra bize geldiğinde dev gibi bi ROCKBAND yazısı çıktı ve bizim röpörtajımız başladı ve performansları sayarsak toplam 5 dk gibi bişey sürdü...bu kadar emeğin karşısında izlediğim sadece işini ciddiye almayan bi takım insanların kepazeliğiydi...röpörtaj gayet iyi olmuştu takılmadan konuşmuştuk performanslar fena değildi neden 30 dakkalık iş 5 dakkaya düştü anlamadım hadi diyelimki program gereği böle olması gerekti biz röpörtajın içinde bin kere telafuz etmemize rağmen grup adının ROCKA olduğu nasıl anlaşılamadıda grup adı başka salak bi isim kalmamış gibi ROCKBAND olarak duyuruldu...bu yazıyı yazdım bi çok yerede yazıcam çnkü bu kepazelik kimsenin yanına kar kalmaz...bu yazıyı okuyan arkadaşlarıda uyarıyorm eğerki bu kanal veya bu programdan size teklif gelirse lütfen 2 kere düşünün çnkü ne yaptıklarını onlarda bilmiyorlar...

(p.s yukarda adı geçen Gökay Yeniavcı veya Kukla Organizasyonun bu saçmalıkta payı ne kadardır veya payı varmıdır kesin olarak bilmiyoruz ama sonuç olarak onların ismi burda yeralıyor çünkü bu konuyla alakalı sadece onlarla yüzyüze konuştuk)

tüm RockA grubu adına

B.Ömer UYANIK

Rocka 29 eylülde MADE IN ANKARA organizasyonunda sahne alacaktır bunun dışında akdeniz bölgesinde yayınlanan FEMALE.yurt genelinde yayınlanan AKTÜEL dergisinde ve internet üzerinden yayın yapan ROCK VAULT ta röpörtajlarımız bulunmaktadır ilgilerinize...

Piyasadaki birçok grupdan iyisiniz
made in ankara konseri harikaydı birdahaki konseri dört gözle bekliyor olacağım beyler

Başarılarınızın devamını dilerim . ;)

bikaç gün önce herkesdinleseinde dinledim sizi...şaka gibi ya süpersiniz..bütün parçalarınıza hayran kaldım..ses süper müzik süper..nu metal gibisi var mı..aynı ben gibi, zor, masal,ne istedin, affedilmeyen yalanlar, kaçarken favorim :) süpersiniz...

made in ankara konserinde yogun programimiz ve sahnede bazi imkansizliklar nedeniyle bi hayli sorunlarimiz oldu...yorumlara tessekurler ama gercek RockA yi merak edenler bu pazar the pub i kacirmasin

bizi bu forumda pek sevmiyorlar galiba :D ... genede gelismeleri yazmak durumundayim açık ara en iyi konserimizi verdik the pub gecesi harika geçti emeği geçen herkese teşşekürler(bence gecenin en önemli olayı amatör gruplarında para kazanabilceğini görmemizdir)Önümüzde 7 sinde bir sorun olmassa bursa 3. kat adlı mekanda ve yılbaşında bir konser gözüküyor bunun dışında yeni 3 bestemiz hazır gibi bitanesine klip çekildikten sonra internete vericez bilgilerinize...

Geri