Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

RG370 güzel bir gitar, ikinci elde 500 liraya bulmak pek zor değil. Yazdıkların içerisinde en iyi tercih o gibi durmakla beraber Cort X11'i de yabana atmamanı öneririm, özellikle flamed maple top ile bir fark yaratıyor bu fiyat aralığında. Kullanan arkadaşların yorumlarıyla aydınlatacaktır seni eminim ki.

arkadaşlar merhaba "visual sond" un "route 66" ve "jekyll &hyde" isimli pedalları hakkında bilgi alabilirmiyim? Bu pedalları kullanan deneyen arkadaşlardan pedalla ilgili yorumlarını bekliyorum...Teşekürler

arkadaşlar merhaba...
şimdi benim elimde 10 watt lık amfi ve stagg marka bi gitar var.ama hiç de istediğim gibi değil anfi yüzünden falan dediler bende anfiyi değiştirmeye karar verdim.
sizce gitarımı da değiştirmelimiyim?ayrıca anfi olarak kaçlık ve ne marka tavsiye edersiniz?(sert bi tarz yapmayı düşünüyorum)

300 liraysa, washburn n1 ve cort x2 önerebilirim.
300 dolarsa, sert müzik diyorsan, cort kx5 önerebilirim. daha genel tonlar için sx'in gg1 mh modelli les paul kopyasını önerebilirim.

Arkadaslar merhaba, ben sizden booster tavsiyesi alacaktım =) ancak transparan olacak yani tona etki etmeyecek ve fiyatta fazla ucmasın lutfen =) simdiden tesekkur ederim =) iyi aksamlar =) fiyatıyla yazarsanız minnettar olurum =)

karar anı..

ibanez rg1570 1000ytl hardcase dahil..

jackson dx10d 850 ytl.

jackson warior wxt 1000 ytl..

ibanez rgt 42 900 civarı sanırsam.

karar veremiyorum yardım edin..

dx10d yi alıp birde güzel emg setmi çaksam..rg1570 ten iimi olur.yoksa ne yapsam.. :LOL:

yardımlarınızı bekliyorum.

Re: karar anı..

Endless_road demiş ki:

jackson dx10d 850 ytl.

dx10d yi alıp birde güzel emg setmi çaksam..rg1570 ten iimi olur.yoksa ne yapsam.. :LOL:

emg'den bahsetmen ve gitar seçimlerinden biraz sert müzik yapacağını hissettim. buna göre öncelikle sana jackson ve gerçekten de emg set öneririm, ya da sert, pasif manyetikli bir gitar hiç olmazsa.

Orionzis demiş ki:
Arkadaslar merhaba, ben sizden booster tavsiyesi alacaktım =) ancak transparan olacak yani tona etki etmeyecek ve fiyatta fazla ucmasın lutfen =) simdiden tesekkur ederim =) iyi aksamlar =) fiyatıyla yazarsanız minnettar olurum =)

Transparan: TS-9 olabilir. Denemediğim Tech21 Double Drive olabilir...

Fiyat ucuz olsun dersen Behringer TO100 ve TO800'lere bak... TS-9 ve TS-808 kopyasıdırlar...

Önceki sayfayı sponçbob lar basmış :D bana da koydurtmayın zaten favori çizgi dizim :D

Booster olarak herkese maxon ları öneririm 9 volt veya 18 volta ayarlanabiliyorlar buda tonda tabiki değişim sağlıyor oldukça geniş ton yelpazeniz ve transparanite(o ne ya?) niz olmuş oluyor.!

Orionzis demiş ki:

Danelectro Wasabi Distortion'u öneririrm. Hem çok yönlü bir dist. pedalı, hem de 5 ve 10db'lik iyi ayrı boost seçeneğine sahip. Fiyatı da oldukça uygun, $80 - $90 arasında.

Başka bir alternatif de equalizer pedalı. Danelectro Fish&Chips'i önerebilirim, ufak, hafif ve nispeten ucuz bir pedal ($65 yanlış bilmiyorsam)

http://www.musiciansfriend.com/product/Danelectro-Wasabi-Distortion-Pedal?sku=151908

http://www.musiciansfriend.com/product/Danelectro-DJ14-Fish-and-Chips-7Band-EQ-Pedal?sku=151873

Re: karar anı..

Endless_road demiş ki:

jackson dx10d 850 ytl.

İşçilik olarak yukarıdaki gitarlardan en üstün olanı RG1570. İkiside Japon olmasına rağmen DX10D bu gitarın yanına yaklaşamaz bence işçilik ve hardware kalitesi olarak. Benim tavsiyem, eğer mali durumun elverişliyse, 1570 + DiMarzio X2N, SD SH-8 Invader veya SH-6 Duncan Distortion

SupHomie demiş ki:
Önceki sayfayı sponçbob lar basmış :D bana da koydurtmayın zaten favori çizgi dizim :D

Booster olarak herkese maxon ları öneririm 9 volt veya 18 volta ayarlanabiliyorlar buda tonda tabiki değişim sağlıyor oldukça geniş ton yelpazeniz ve transparanite(o ne ya?) niz olmuş oluyor.!

:D :D :D süper dizi

Geri