Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar ben Cort KX Custom almayı düşünüyorum ancak;

Mydukkan'da Endonezya yapımı 800'e satılıyor.
Dobez'de Kore yapımı 1000'e satılıyor.

Şimdi, kararsız kaldığım noktalar var:

Bunun Kore yapımına 200 fark verilir mi?
Dobez'deki kesinlikle Kore yapımı mı -öyle yazıyor-?
Bunun yerine mydukkan'dan End. yapımı NZS-2 almak daha mantıklı olur mu?

cort x2 x6 ve ibanez grg170dx i karşılaştırabilir misiniz? x6 da floyd rose problemi varmış heralde sürekli akort problemi falan

nba_ris demiş ki:
cort x2 x6 ve ibanez grg170dx i karşılaştırabilir misiniz? x6 da floyd rose problemi varmış heralde sürekli akort problemi falan

Adı geçen gitarlar ile ilgili arasında tafsiye edebileceğim sadece grg170dx vardır.

Ama bunun yerine gitar alımında düşündüğün fiyat ve tarzınla ilgili bilgi verirsen daha senin için daha uygun gitarlar tafsiye edebiliriz

O fiyata yakın ikinci eli 400-500 TL ye cort evlk4 ve evlz4 önerebilirim.
Başlangıç için iyidir. Ton bakımından seni tatmin eder ama İşçiliği bakımından aynı şeyi söyleyemem.

Başlangıc için gitarı sıfır almanın dogru bir karar oldugunu düşünmüyorum. Neticede zamanla tarzın zevkin değişebilir. değişmesede daha kaliteli bir gitar isteyecegin kesin.

Ama elindeki imkanları zorlayarak daha iyi bir gitarla başlamak istersen bu işe tafsiyem fiyat aralıgını biraz daha arttırman.
Belki ozaman daha kalıcı aletlere yönelirsin

derinmavi17 demiş ki:
Arkadaşlar ben Cort KX Custom almayı düşünüyorum ancak;

Mydukkan'da Endonezya yapımı 800'e satılıyor.
Dobez'de Kore yapımı 1000'e satılıyor.

Şimdi, kararsız kaldığım noktalar var:

Bunun Kore yapımına 200 fark verilir mi?
Dobez'deki kesinlikle Kore yapımı mı -öyle yazıyor-?
Bunun yerine mydukkan'dan End. yapımı NZS-2 almak daha mantıklı olur mu?

Dobez'deki Kore değilmiş; güncellemeyi unutmuşlar sadece.
Mydukkan da End. ve Kore yapımları arasındaki işçilik farkının artık çok az olduğunu söyledi.
Bari benden sonra araştıracak olan olursa yorulmasın; belirteyim dedim.

nurican demiş ki:
evt gitarımla 2. günümü geçirdim ve parmaklarım acımaya başladı....acilen bi kursa yazılmalıyım birde bnm cruiser marka 15w amfi çok ses veriyo daha doğrusu komşu rahatsız olmuş bn apartmanda yaşıyorum sizin önerebileceğiniz bi kulaklık varmı ucuz ve başlangıç için ideallerden....

kulaklık çıkışının ses kalitesi amfinin modeline göre değişir.roland microcube ve cube15x falan temin edebilirsen kulaklık çıkışları çok başarılı ayrıca düşük seste çok iyi ses veriyorlar (bu çoğu amfinin yapamadığı birşeydir)

Arkadaşlar yeni gitar almayı düşünüyorum...Ama hangi gitar daha iyi fln fazla anlamam benim çalacağım olsunda yani o yüzden size danışayım dedim siz hangi gitarı önerirsiniz ismini yazmanız yeterli olacaktır googleden bilgilerini ve resmini bulabilir

şimdiden teşekkürler

halilpazarlama demiş ki:
Rostamenas demiş ki:
Arkadaşlar yeni gitar almayı düşünüyorum...Ama hangi gitar daha iyi fln fazla anlamam benim çalacağım olsunda yani o yüzden size danışayım dedim siz hangi gitarı önerirsiniz ismini yazmanız yeterli olacaktır googleden bilgilerini ve resmini bulabilir

şimdiden teşekkürler
gretsch white falcon

öneriniz için saolun

Dean, Metal ve türevleri için harika aletler üretiyor. İkinci elini bulursan ne mutlu sana.
valla 400-500 yada 600 liraya ömürlük gitar bulunabileceğinide hiç sanmıyorum.

Gitarını sevebilirsin ilk göz agrın olabilir ama o fiyata pek ömürlük gitarlar üretilmiyor. Cok ender rastlanan bir olaydır o.

Her pahalı gitarda Her japon gitarda ömürlüktür diye bir kaide yok.
Yada hiçbir kore endonezya malı ömürlük olmaz diye de bir şey yok

İstediğin tarza özelliklede o fiyata uygun bir enstürman yok :D
Ama şöyle bir durum var Linkin park ta Nu metal yapıyor
system of a down da

Sen eger System tarzı birşeyler düşünüyorsan,
Arkadaşın dediği gibi aktif emg manyetik taktırabilirsin gitara.

Maun gövdeli gitarları araştırıp kendine uygun olanını almanı tafsiye ederim.
Nitekim o fiyat aralıgında pek az gitarda maun gövde var.
Ama maun gövde Herşey değildir...
Kısacası ve işin özü
O fiyata alabileceğin gitarlar birbirinden cok cok farklı olmayacak.
Ama aktif emg manyetik işini görür bir süre :)

beyler 250-300 milyona alınacak gitara emg takmakla

1-Emg'yi ziyan edersiniz
2-Gitara işkence yapmış olursunuz.

Madem güzel olacağını düşünüyorsunuz, birisi çıksın bana piyasadan sıfırı 400 ytl altında olan fabrika çıkışı 3 emgli gitar göstersin (emg hz değil, babalar gibi emg olacak).

Valla tugberkcim Bu iş başka türlü olmaz.
Emg konusunda haklısın ama 300 Lirayada daha ne yapılırki. X6 mı alsın arkadaş :D

O fiyata gitar bişeye benzemese emg en azından onu kaldırırç hatta bir süre idare eder

Geri