Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba arkadaşlar bana Hard rock, alternatif rock, classic rock için önerebileceğiniz bir gitar var mı ? Bir de amfi tavsiyesi iyi olur. Bütçem 1450 TL şimdi sizce Vox 15VT mi alayım (750) TL yoksa hard rock vs çalınacak daha ucuz bir amfi alıp düzgün bir gitar mı alayım ? Vox tam bir hard rock canavarı diyorlar.

Yamaha RGX420DZ mi? Yoksa Ibanez SA120ex mi?

arkadaşlar ikisinden birini seçmem gerekiyor sizce hangisini almalıyım? Yamaha RGX420DZ mi? Yoksa Ibanez SA120ex mi? Yamahanın bu modeli ibanezden dahamı iyidir?

arkadaşlar ben 2 gitar arasında kaldm 1500-1700 tl lik 1 gitar alıcam
1.gitar Fender American Stratocaster Hss
2.gitar İbanez RG2570z sizce

sizce hangisi? yardımcı olursanız cok sevinirim

Herkese selamlar iyi forumlar forumunuza yeni üye olmaktayım.
Deneyim ve tecrübelerinizden yararlanarak öğrenmek istediğim tavsiyeler olucak hatalarım veya yanlışlarım olursa kusura bakmayınız...
1000-1500 tl bütçem var gitar + anfi tavsiyesi istemekteyim pedalı 2inci aşamada düşünüyorum ama ilk aşamada bu bütçe ile iyi birşeyler almak istiyorum.
Daha önce 3 yıllık klasik gitar tecrübem olmustur elektroyla pek ilgisi olmasada baslangıc seviyesi için yeterli olabileceğini düşünüyorum
müzik tarzı: metallica megadeth ironmaiden vb.. gruplar sert tonlar alabileceğim bir gitar arıyorum.Marka olarak ilk başta düşündüklerim Jackson İbanez gibi markalar.Gitar tavsiyesi 2. el veya 0 olabilir..
Şuanlık ev ortamında ve studio ortamında çalacağım ilerki zamanlarda sahnede beni yarı yolda bırakmayacak bi gitar arıyorum eksik anlattıgım yada yanlış telafüz ettiğim konular olabilir affola Herkese cvpları için teşekkürler...

Deneyim ve tecrübelerinizden yararlanarak öğrenmek istediğim tavsiyeler olucak hatalarım veya yanlışlarım olursa kusura bakmayınız...
1000-1500 tl bütçem var gitar + anfi tavsiyesi istemekteyim pedalı 2inci aşamada düşünüyorum ama ilk aşamada bu bütçe ile iyi birşeyler almak istiyorum.
Daha önce 3 yıllık klasik gitar tecrübem olmustur elektroyla pek ilgisi olmasada baslangıc seviyesi için yeterli olabileceğini düşünüyorum
müzik tarzı: metallica megadeth ironmaiden vb.. gruplar sert tonlar alabileceğim bir gitar arıyorum.Marka olarak ilk başta düşündüklerim Jackson İbanez gibi markalar.Gitar tavsiyesi 2. el veya 0 olabilir..
Şuanlık ev ortamında ve studio ortamında çalacağım ilerki zamanlarda sahnede beni yarı yolda bırakmayacak bi gitar arıyorum eksik anlattıgım yada yanlış telafüz ettiğim konular olabilir affola Herkese cvpları için teşekkürler...

Kalpsiz demiş ki:

İkinci el bir Jackson DK2,DK2M,DKMG tavsiye edebilirim. 1000 lira civarına bulunabilir 2. elde rahatlıkla. Kalan arayla da ampli olarak Marshall AVT50 tarzı hibrit bir ampli alabilirsin. İkisi evde de, stüdyoda da, sahnede de yeterince tatminkar olacaktır. Bahsettiğin tarza yani Heavy Metal ve Thrash Metal tarzlarına da gayet güzel uyacaktır. Bir de alabilirsen bir adet Electro-Harmonix Metal Muff Distortion/Boost pedalı ve bir adet te Electro-Harmonix Holy Grail Reverb pedalı tavsiye edebilirim. Holy Grail'ın acelesi yok fakat metal muff olayı hoşuna gidecektir. 1500 lira cıvarına çıkarsın bu işin içinden, kaba bir hesapla;

2. el Jackson DK2 - 900 TL
2. el Marshall AVT50 - 500 TL
2. el Electro-Harmonix Metal Muff - 175 TL

Hoş geldin, kolay gelsin.

Selamlar.. Ben elektro çalmaya yeni başlayacağım, bir süredir gitar bakıyorum ve çalan/bilen birine sormadan almak istemedim. Cort Z42 ile Cort G210D arasında kaldım. Prog/Alternative/Hard Rock çalmak istiyorum, biraz uzak tarzlar olsa da.. Hangisini önerirsiniz acaba?

Selamlar. Ustadlardan bilgi almak istiyorum. 3 gitar arasinda kaldim.
ESP M-II (Alder Bolt-on Maple with Duncans)
ESP M-II NTB (Alder Neckthru Rosewood Emg81 Set)
Jackson Soloist Sl1 (Alder Neckthru Ebony Duncan)
Bunlardan hangisini tavsiye edersiniz.

ahmettombak demiş ki:

Ne yapmak için ?
Düğün müziği mi, death metal mi ?
Gerçi SL-1 ile ikisini de yapabilirsin.
"ESP M-II (Alder Bolt-on Maple with Duncans)" Bu diğerlerine göre biraz daha hırçın kaçabilir. Ben olsam bunu alırdım ama ben değilim.
SL-1 daha mantıklı bir seim olacaktır. H-S-S dizilim ve abanoz tuşe gibi artıları var. Ayrıca satmak daha kolay.

neverwillbe demiş ki:
Selamlar.. Ben elektro çalmaya yeni başlayacağım, bir süredir gitar bakıyorum ve çalan/bilen birine sormadan almak istemedim. Cort Z42 ile Cort G210D arasında kaldım. Prog/Alternative/Hard Rock çalmak istiyorum, biraz uzak tarzlar olsa da.. Hangisini önerirsiniz acaba?

Forumdan 2. el gitarlara bak. Sabit köprülü olmadı vintage tremololu ve H-H ya da H-S-S dizilimli gitarlar üzerinde yoğunlaş. En uygununu al. SX'in Les Paul kasa gitarlarına bakabilirsin mesela.

sheliakonur demiş ki:
ahmettombak demiş ki:

Ne yapmak için ?
Düğün müziği mi, death metal mi ?
Gerçi SL-1 ile ikisini de yapabilirsin.
"ESP M-II (Alder Bolt-on Maple with Duncans)" Bu diğerlerine göre biraz daha hırçın kaçabilir. Ben olsam bunu alırdım ama ben değilim.
SL-1 daha mantıklı bir seim olacaktır. H-S-S dizilim ve abanoz tuşe gibi artıları var. Ayrıca satmak daha kolay.

Tesekkurler. Thrash ve progressive ile ilgileniyorum. Yeri geldiginde guven ozveri ve tecrubem yeterli olursa Altitudes da calabilmek istiyorum, yeri geldiginde Master Of Puppets veya Holy Wars coverlamak istiyorum. Dugun muzigi calmaya niyetim yok :)
Not: Hircin derken tizlik ve sustain olarak mi ?

Öncelikle merhaba ,
Forumlarda yaptığım bir çok araştırma sonucunda kafamda bir kaç seçenek canlandı
Tarz olarak Rock , Hard Rock
İsim vermek istersek de Audioslave , Guns N Roses , Aerosmith , Metallica türevleri diyebiliriz.
Amfi olarak marshall mg30fx düşünmekteyim
Gitarı Amerika'dan getirtme şansım olduğu için açıkçası aklımdaki 2 seçenek şunlar

Fender American Standart Stratocaster
Gibson Les Paul Studio Raw Power
(Farklı bi gibson modeli de önerebilirsiniz, Gibsonlar konusunda pek fazla bir bilgim yok)
Bunun dışında aletin Amerika'dan temin edilicek olması biraz gözü kapalı bir alım olucak. Amerikan malları ne kadar iyi olsa da bu bi risk oluşturur mu?

Tavsiyelerinizi bekliyorum
Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,

Bir kıyaslama yapmanızı isteyeceğim.

İbanez RG 350 DX, Epiphone les paul standard

İbanezin tarzı bana daha hoş geliyor. Ama manyetik konusunda bazı yorumlar beni soğuttu.

Hangisini almam konusunda işi üstadlarıma bırakıyorum. .

ibanez (süper strat) epiphone (les paul) epey farklı gitarlar. ibanezden daha çok hoşlanıyorsan ve rg350 nin seni kesmeyeceğini düşünüyorsan ikinci el japon ibanezler bakmanı öneririm. 850 liraya (sıfır rg350 parasına) rg570 satılıyor.

Geri