Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Abi kafamdaki 7 telliydi.8 telli asla aklıma gelmemişti.bütçem 1100-1200 civarı.ve bu 8 telli gitarın fiyatı 1.137 Dore müzikte.Gayet uygun geldi.Sabahtan beri youtube videolarını izliyorum genelde Djent yapmışlar :) Bana özellikle death metal deathcore ve metalcore yaparken lazım olacak gitar.Ne yapacağımı şaşırdım.Hellraiser c7 de çok pahalı.Napsam kafayı sıyırıcam

valla 7 telliden pek anlamam ama 8 tel biraz abartı geldi çok çok nadir kullanılıyor zira.

illa sıfır almak zorunda değilsin temiz olduktan sonra 2.el daha makbül bence. alınık ilanı aç foruma schecter 7 teli arıyorum diye illaki satıcı çıkacaktır. ibanez rg7321 de epey var piyasada hem ucuzlarda onlarada bir gözat kolay gelsin.

mesela ;

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...n-telli-ibanez-rg-7321-korea-45381492/detay/?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzikal-enstruman-telli-ibanez-rg7321-42188780/detay/?

Beyler yeni gitar almayı düşünüyorum. fiyat aralığı 1000tl ile 1200tl öncelikle tarzım trash ve metalcore bu fiyat aralığında hoşuma giden iki gitara rastladım;
LTD M-100FM
Jackson RX10D Rhoads
bu gitarlardan hangisini önerirsiniz yada bunların dışında önerdiğiniz başka gitar varmı? ikinci elde alabilirim. gövde kesinlikle ıhlamur ağacı olmamak şartıyla

Guns N' Roses,Metallica,Iron Maiden,Pink Floyd ve Megadeth çalacağım. Sizce LTD MH-50'yle Seymour Duncan veya EMG mi taksam,Epiphone Les Paul Standard mı alsam yoksa Jackson DX10D mi. Aralarında kaldım

Arkadaşlar şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim ...
Şimdi bu yaz 2000 - 2600 tl arasında bi bütcem olcak , Suan Elimde ibanez grg170dx var 3.senesini doldurdu ilk elektro gitarım ve artık yetmiyor ... Yani bana ibanezin rahatlıgını aratmıycak bi model tavsiye edermisiniz ? Ve marshall 20 wattlık amfi almayı düsünüyorum .. Elimde boss me-70 var . Bana aklınızdaki en uygun modeli söylermisiniz ? He Bide unutmadan Caldıgım tarz alternatif , hard rock , metal
Şimdiden teşekkür ederim :)

Şimdi bu yaz 2000 - 2600 tl arasında bi bütcem olcak , Suan Elimde ibanez grg170dx var 3.senesini doldurdu ilk elektro gitarım ve artık yetmiyor ... Yani bana ibanezin rahatlıgını aratmıycak bi model tavsiye edermisiniz ? Ve marshall 20 wattlık amfi almayı düsünüyorum .. Elimde boss me-70 var . Bana aklınızdaki en uygun modeli söylermisiniz ? He Bide unutmadan Caldıgım tarz alternatif , hard rock , metal

Eğer evde takılacaksan şunları yapmanı tavsiye ederim;

O ibanezi sat, o prosesörü de sat. 3000 liraya yaklaştık sanırım bu şekilde.
İkinci el bir Jackson DK2M al ya da ille de single lazım dersen DK2 al. Maksimum 1100 lira harcadık. Üzerindeki seymour duncanlar kalsın yalnız, emg ile değiştirme bana kalırsa.
Neyse peşine bir fender champ 600 al 2. el, 450 de ona verirsin maksimum. 1550, kargo falan 1600 civarı harcadık. Geriye kabaca 1000küsür lira kalır.
O parayla da git çeşit çeşit drive pedalı al yine 2. el. Maksimum 600-700 harcarsın. Kalan parayla da yine 2. el bir t.c electronic G-Sharp al.
Kaliteli dijital efektler, iseğine göre çeşit çeşit drivelar, cıngıl cıngıl fender clean tonu, çok rahat bir sap, kızılağaç gövdenin getirdiği çok yönlülük, jackson kalitesi falan filan işte.. :)
Ben olsam kesinlikle bunu yapardım..

Bir de hiç bir tavsiyemi dinlemeyeceksen de 2. el tavsiyemi dinle bence, sıfır alıp satarken pişman olma. İlla ki değiştirmek isteyeceksin zamanla, hastalık gibi bu, insan sürekli yeni gitarlar, yeni pedallar, yeni amfiler denemek istiyor :)

Kolay gelsin

Eğer evde takılacaksan şunları yapmanı tavsiye ederim;

O ibanezi sat, o prosesörü de sat. 3000 liraya yaklaştık sanırım bu şekilde.
İkinci el bir Jackson DK2M al ya da ille de single lazım dersen DK2 al. Maksimum 1100 lira harcadık. Üzerindeki seymour duncanlar kalsın yalnız, emg ile değiştirme bana kalırsa.
Neyse peşine bir fender champ 600 al 2. el, 450 de ona verirsin maksimum. 1550, kargo falan 1600 civarı harcadık. Geriye kabaca 1000küsür lira kalır.
O parayla da git çeşit çeşit drive pedalı al yine 2. el. Maksimum 600-700 harcarsın. Kalan parayla da yine 2. el bir t.c electronic G-Sharp al.
Kaliteli dijital efektler, iseğine göre çeşit çeşit drivelar, cıngıl cıngıl fender clean tonu, çok rahat bir sap, kızılağaç gövdenin getirdiği çok yönlülük, jackson kalitesi falan filan işte.. :)
Ben olsam kesinlikle bunu yapardım..

Bir de hiç bir tavsiyemi dinlemeyeceksen de 2. el tavsiyemi dinle bence, sıfır alıp satarken pişman olma. İlla ki değiştirmek isteyeceksin zamanla, hastalık gibi bu, insan sürekli yeni gitarlar, yeni pedallar, yeni amfiler denemek istiyor :)

Kolay gelsin

Onur cok guzel yazmis, ama bence Fender Champ yerine daha iyi bir amfi almaya calis, iyi kotu bir FX loop'u olursa reverb'dir delay'dir vs pedallarindan daha cok zevk alirsin.
Yada ikinci secenek olarak iyi bir MultiFX ve yanina ses bulandirmayan bir monitor (Tech 21 Power Engine, Atomic Amp, PA sistemi yada keyboard amfisi, vs) iyi olur.

Bu modelde Abanoz kullaniliyor. Les Paul custom bu.
Benim laptopun goruntu kalitesi cok iyi degil o yuzden emin olamadim. Tuse gul agaciysa direk sahtedir. Bilginize.

Gülağaçı olmuyor mu Gibson'larda ?

Ucuzlarda oluyor da Black Beauty Gibson'un pahali modellerinden biri, bana da gulagaci olmasi tuhaf geldi, piyasadakiler hep ebony.
Bir de resimden mi bilmiyorum knob'larin biri biraz asagida gibi.
Hic 6 yilda paslanan manyetik de duymadim :)

Satici gitarin replica olmadigina emin bile degil, muhtemelen replica yani :) MF'de 5000$'a satilan bir gitarin TR'de 1200$ olmasi imkansiz :)

Geri