Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba arkadaşlar. Elektro gitara yeni başladım. 500-600 tl arasında bi elektro gitar almaya karar verdim Yamaha Pacifica 112VCX başlangıç için iyimidir. bunu kullanan biri yardımcı olabilir mi? yada başka bi öneriniz var mı?
Dostum yamahalarin endonezya yapimlari cok cok meshurdur. Her hangi bir japon ibanezle iscilik konusunda kapisir. Inanmayan yabanci forumlarda indonesian made yamaha diye arastirsinlar. Ama yine de DENEMEDEN MUTLAK olarak karar verme derim. Gecmiste onun bunun yorumuyla cok urun aldim memnun kalmadiklarim da cok oldu;)

bence schecter çok daha mantıklı,uzun süre deil,sonuna kdr bile kullanırsın,ltd nin o modelini 10 a katlar schecter lady luck,sıfır alacam diosan mutlaka kalite düşecektir.650 tl ye sıfır olarak uzun süre götürcek gitar pek bilmiyorum.
mesela 2. el olarak ibanez rg 1570 fln da bulursan 700 civarı o da baya götürür.ama ltd nin bu modeli pek iş yapmaz gibi.Saygılar.

Arkadaşlar ben gibson les paul studio silverburst almayı düşünüyorum. Ankara'da nerede bulabilirim.

Teşekkürler...

Herkese merhaba, yeni bi gitar alıcam ve fiyat konusunda 2.000 liraya kadar çıktım. Pera müzikte denediğim LTD MH-1000 Deluxe FR gitar çok hoşuma gitti ama çeşitli yorumlar yapıyo arkadaşlarım, schecter falan al diyorlar.. sizce napmalıyım?

Herkese merhaba, yeni bi gitar alıcam ve fiyat konusunda 2.000 liraya kadar çıktım. Pera müzikte denediğim LTD MH-1000 Deluxe FR gitar çok hoşuma gitti ama çeşitli yorumlar yapıyo arkadaşlarım, schecter falan al diyorlar.. sizce napmalıyım?

Alım satım bölümünde o paraya alabileceğin bel ki 50 gitar bulabilirsin.Ne tarz müzik ler sevdiğini nasıl sesler düşündüğünü yazarsan nokta atışları yapabiliriz.

Ben geniş ton yelpazesine uygun olabilecek bir gitar istiyorum. Hem led zeppelin, hemde killswitch engage gibi bu tarz şeyler.. klavye rahatlığı, ton ve sustain benim icin önemli ve bütçem o kadar. daha açıklayıcı olmusumdur umarım

Ben geniş ton yelpazesine uygun olabilecek bir gitar istiyorum. Hem led zeppelin, hemde killswitch engage gibi bu tarz şeyler.. klavye rahatlığı, ton ve sustain benim icin önemli ve bütçem o kadar. daha açıklayıcı olmusumdur umarım

Hss bir fender standart ,blade durango yada clasık serısı, ibanezın maun gövdeli rgt modelleri sahibinden.com'da görmüştüm,
prs se custom 24 (25 yıl),ibanez jem 7 dbk (2 sene kadar kullandım her yola gelir) görmüştüm gene forumda felan...

Merhaba..Gitar seçimi konusunda yardım isteyecektim. Benim aklımdaki gitar PRS SE Torero özelikleri; floyd rose tremolo, EMG 81-85 manyetik,sap neck thru, gövde maun fiyatı 1500 lira ayrıntılı bakmak isterseniz http://www.do-re.com.tr/urundetay.asp?id=2686
Yapmak istediğim müzik tarzı progressive metal ama arada blues tarzında da çalmak isterim bunun için sadece gitarın yeterli olmadığını biliyorum ama yinede söylemek istedim. Gitarın üzerinde EMG 81-85 var bazı forumlarda Seymour Duncan la karşılaştırılmış ve Seymour Duncan ı öneren fazla gibi geldi bana youtube dan da karşılaştırılmalarını izledim fakat video olduğu için bir fark algılayamadım şimdi eğer beğenmezsem manyetikleri ileride pasif Seymour Duncan modifiyesi yapabilir miyim yaparsam gitara sonuçları iyi ya da kötü yönde nasıl yansır? PRS Custom 24 25th Anniversary nasıl? Son olarak 1500 TL ye kadar sizin önereceğiniz gitarlar nelerdir? Benim sorularım bu kadar, yardımlarınızı bekliyorum bu konuda. Şimdiden teşşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar, ben de gitara daha önceden başlamış ama ara vermiş biriyim. Bu aradan sonra vakit fazlamı değerlendirmek için yeniden müzikle uğraşmaya karar verdim. Çok küçük yaşlardan beri rock ve metal müzik dinlerim. Ailemizin bazı fertler nedeniyle eşine az rastlanır şekilde metal müziğe doom metal dinleyerek başladım. Sonradan daha sert, hızlı şeyleri de denedim ama kulak alışkanlığı mıdır bilmiyorum ama yeniden doom tonlarına döndüm. Gitarla uğraşmaya başladığım zamanlarda da çok kötü bi setupla death doom (Daylight Dies, Novembre vb. gibi) yapmaya çalıştım ama tabii ki olmadı. Şu an acilen bi gitar almak istiyorum elimdeki parayı yemeden. 750 liraya kadar bütçem var.
Arkadaş çevremle, yaylı ve üflemeli çalgıların da dahil olacağı, klavye tabanlı kendi çapımızda bir müzik projesi düşündük. Carissa's Wierd, Rivulets, Barzin gibi slowcore , indie, folk tarzı müzik yapmayı planlıyoruz. Post rock, shoegaze tarzı tonları da deniycez.
Piyasaya çok uzak kaldım ve son günlerde araştırmaya başladım. Drive'la, distortion'la fazla işim olmayacak. Shoegaze, indie tarzlarına gidecek kaliteli clean tonlar alabileceğim bir setup önerebilir misiniz bana? gitar için 750, amfi için 500 kadar bütçe ayırabilirim. pedal, prosesör olaylarına daha sonra girmek istiyorum.
Post-rock, shogaze gibi rahat tonların yanında ara sıra doom metal kaçamağı da yapabileceğim çok fonksiyonlu gitarlar arıyorum (biliyorum zor ama istediğime en yakın olanı söylerseniz sevinirim) Galiba bahsettiğim tonları biraz daha keskin alabilmek için single manyetik tercihi yapmalıyım. Onun için Yamaha ERG121UC2GM gitarını önerdi bi arkadaşım. Les Paul'ün clean tonlarda iyi olduğu söylendi. Ben ise daha sert bi gitar olmasına rağmen Ltd EC 50'yi beğendim. Pera müzik'te bi randall amfide clean tonlarına bakma şansım oldu ve gayet hoşuma gitti.
Bahsettiğim gitarlar arasından sizce fiyat/performans olarak en iyisi hangisidir? Ya da daha iyi bilen arkadaşlar bana hangilerini önerebilir? Şimdiden çok teşekkür ederim

merhaba arkadaşlar yakın zamanlarda metal müzik yapılabilecek bir elektro gitar almayı düşünüyorum...
ESP'nin ve Gibson'un Explorer serisi aklıma yattı.Fakat çok pahalı .
acaba ESP nin alt markası olan LTD mi alsam diye düşünyorum.
Araştırma yaptım ve iki markanın arasında pek bi fark olmadığını gördüm , sadece ltd seri üretim.
Daha amatörüm ESP ve Gibson azcık profesyonel işi. LTD ex400 BD veya diğer exp.lerden almamı mı yoksa bekleyip ESP veya Gibson mu almamımı önerirsiniz???... Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkürler, saygılar.

merhaba arkadaşlar yakın zamanlarda metal müzik yapılabilecek bir elektro gitar almayı düşünüyorum...
ESP'nin ve Gibson'un Explorer serisi aklıma yattı.Fakat çok pahalı .
acaba ESP nin alt markası olan LTD mi alsam diye düşünyorum.
Araştırma yaptım ve iki markanın arasında pek bi fark olmadığını gördüm , sadece ltd seri üretim.
Daha amatörüm ESP ve Gibson azcık profesyonel işi. LTD ex400 BD veya diğer exp.lerden almamı mı yoksa bekleyip ESP veya Gibson mu almamımı önerirsiniz???... Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkürler, saygılar.

Öncelikle merhaba :)

ESP ve Gibsonlar çok üstdüzey ve pahalı gitarlar dediğin gibi . Öncelikle eğer orta seviyelerdeysen bence bu tarz gitarlar düşünme kendini daha çok yoğurabilceğin geliştirebilceğin metalse metale gidebilcek şeyler düşün ... LTD nin bazı üstdüzey gitarlarıda var fakat onlarda gayet yüksek fiyatlarda ki gibson' ı hiç konuşmuyorum :)( örnek olarak LTD ec 50 ile LTD ec 1000 deluxe) FR li bir gitar düşünüyorsan şahsi fikrim Jackson gitardır ... Senide çok güzel taşır ama sabit köprülü istiyorsan ki metal müzik için karar vermek gerçekten zor kaliteli birşey arıyorsan :)

Merhaba..Gitar seçimi konusunda yardım isteyecektim. Benim aklımdaki gitar PRS SE Torero özelikleri; floyd rose tremolo, EMG 81-85 manyetik,sap neck thru, gövde maun fiyatı 1500 lira ayrıntılı bakmak isterseniz http://www.do-re.com.tr/urundetay.asp?id=2686
Yapmak istediğim müzik tarzı progressive metal ama arada blues tarzında da çalmak isterim bunun için sadece gitarın yeterli olmadığını biliyorum ama yinede söylemek istedim. Gitarın üzerinde EMG 81-85 var bazı forumlarda Seymour Duncan la karşılaştırılmış ve Seymour Duncan ı öneren fazla gibi geldi bana youtube dan da karşılaştırılmalarını izledim fakat video olduğu için bir fark algılayamadım şimdi eğer beğenmezsem manyetikleri ileride pasif Seymour Duncan modifiyesi yapabilir miyim yaparsam gitara sonuçları iyi ya da kötü yönde nasıl yansır? PRS Custom 24 25th Anniversary nasıl? Son olarak 1500 TL ye kadar sizin önereceğiniz gitarlar nelerdir? Benim sorularım bu kadar, yardımlarınızı bekliyorum bu konuda. Şimdiden teşşekkür ederim.

Arkadaşlar bu konu hakkında yardımcı olacak olan yok mu? Gerçekten gitarı almama çok az bir süre kaldı ve bu konu hakkında bilgim yok.

Geri