Öneriler ve Yönlendirmeleriniz

Merhabalar.Bilenler bilir 13 ya$ındayım.Klasik gitar bilgim yok fakat elekto gitara ba$lamak istiyorum.Bana bu konuda verilebilecek her önerinizi istiyorum üstadlar.Önerilerinizle kendime kurallar prensipler yapıp daha iyi olmak istiyorum.$imdiden te$ekkürler...

13 unde iced earth hayranısın....ilk önce klasik gitarı ögrenmeni tavsiye ederim.Yasın 20 kusurlere geldiğinde , studyoda '' burda klasık gıtar la arpej gecicen ya da parcanın su kısmı flamenko olacak '' denildiğinde ''ama ben bunu bilmiyorum '' diyemezsin.Elektro gitarist denmez, gitarist denilir bu yuzden işte.Cın Cın ı biraz kenara bırak ve klasik gitara çalıs bıraz ( nota da tabi)

bende 14 yaşındayım az çok seni anlayabiliyorum. ben 9 ay önce klasik gitara başladım.gayette işime yaradı,elektro gitar öncesi.neyse.. klasikle başlamanı öneririm,çünkü gitarın temelini onda öğrenirsin.akor,tab,bare kalıpları falan..bu yüzden elekroya geçince daha rahat olursun.
başarılar...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
çoğu ki$i bana $unu dedi normal gitardan ba$lama mevzusunda ba$lamayarak daha iyi etmi$sin dedi perdeler anormal gelirdi dediler ve zaman kaybı da denilebilir dediler.bilemiyorum artik elektrodan ba$lanıcak orası kesin gibi.buna kar$ı önerilerinizi alabilir miyim?

bence alakası yok , karabashın dediği nota eğitimi ile alakalı.
ama yine de gosariasın dediği gibi gitaristsen her türlü gitarı bilmende fayda var.Ben klasikle başladım,bir süre akustik çaldım,sonra elektroya geçtim. Bir faydası oldu mu bilmiyorum ama en azından akustiğin ve klasiğin klavyesine alıştıktan sonra elektro daha kolay ve rahat geliyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ben zaten her halikarda bu i$te nota eğitimli olmaya çalı$acağım yani oturup sadece guitar pro ile bir$eyler yapmaya çalı$mayacağım.kursuna gitsem öğretmiyecekler mi ki?

Geri