Barış Manço

Hakan Tuna KARANLIKTA GÜNEŞ CD dinlediniz mi dostlar?
Çok ama ÇOOOOOOOK anımsatıyor Barış abinin 70 yılların 45 liklerini...
ama kesinlikle taklit değil, kendi söz müzik düzenlemeleri var.. hemde 70 lerde kurtalan ve Barış Manço nun kayıt ettiği ÇAÐRI var.. bu çocuğun sesi çok benziyor Barış abimize.. tavsiye ederim Barış Manço sevenlere..

Ben ses renginin benzemediğini düşünüyorum ancak artikülasyon(teleffuz,vurgulamalar) çok benziyor...Bunun sebebide çok fazla Barış Manço dinlemesi,sevmesi,tarz olarak onun vokaline kaymasıdır...Açıkçası ben internetten resmi sayfasından bir kaç çalışmasını dinledim ve sevdim.

"Hakan Tuna" seneler önce gezip çok beğendiğim bir internet sitesi vardı barış manço ile ilgili...Onu yapanlar arasında yer alıyordu galiba...Herhalde aynı kişidir.

Başarılı ancak bence daha iyi ve müzikal açıdan daha derin çalışmalara imza atabilir.Bunu da hem zamanla hem de parayla sağlayabilirsiniz...Daha iyi imkanlarla hazırlanmış,daha güzel çalışmalar bekliyorum ben kendisinden.Bunun içinde gidip albümünü alacağım..

edit: kendisinin kayıt imkanlarını bilemiyorum,dinlediğim şarkıdaki müziğe göre bir eleştiri yaptım,belkide çok klas stüdyolarda kayıt yapmıştır.Öyle olsa bile biraz daha modern bir sound istiyor gibi şarkılar...Çok sade çünkü...

Bu arada her fırsatta Barış Manço sevgisini gösteren sevgili Derin6 ve Vokalistine tekrar teşekkür ediyorum.

Şimdiden seslerine ,ellerine,enstrümanlarına ve yüreklerindeki barış sevgisine sağlık diyorum...

6 Şubat 2005 Pazar günüde Taksim Babylon Bar'da bir törenimiz olacak.

Kurtalan Ekspres
Moğollar
Cem Karaca'nın Yol Arkadaşları
George Martin

Törenler bir nevi bizim Barış Manço'ya ve anılarına sahip çıkma adına yapılcağı için Basının yüksek katılımı söz konusu bu nedenle konser günü bir kargaşa olmaması için katılacak arkadaşlar erkenden konser yerlerinde olursa seviniriz.

şu an o kadar kızgınım ki.... tarık mengüç adlı o ne idüüü belirsiz insan:'şarkım anlamsız değil,barış manço nun da domates biber patlıcan diye şarkısı vardı.o malzemeyi hazırladı,ben yemeği yaptım' demiş...o an tv nin içine girebilseydim,yemin ederim bi güzel döverdim onu orda.... adam o şarkıdaki derin anlamı kavrayacak zeka seviyesine sahip olmadığından,kendini barış mançoyla kıyaslama gibi büyük bi hataya düşmüş...ooooffff offff....

alcoholicsunflower demiş ki:
şu an o kadar kızgınım ki.... tarık mengüç adlı o ne idüüü belirsiz insan:'şarkım anlamsız değil,barış manço nun da domates biber patlıcan diye şarkısı vardı.o malzemeyi hazırladı,ben yemeği yaptım' demiş...o an tv nin içine girebilseydim,yemin ederim bi güzel döverdim onu orda.... adam o şarkıdaki derin anlamı kavrayacak zeka seviyesine sahip olmadığından,kendini barış mançoyla kıyaslama gibi büyük bi hataya düşmüş...ooooffff offff....

evet.Barış Manço'nun ilk 3 bestesinden biri...

Barış Manço domates,biber,patlıcan'ı söyle anlatır:

"Blue çağlarındaydım.İlk kez aşık olduğumu hissettim ama utanıyordum nasıl aşkımı itiraf edeceğim diye.Ama bir gün karar verdim ders çalışma bahanesi ile sevdigim kızı eve çağırdım.Ona aşkımı anlatcaktim.Yanına oturdum bütüm dikkatimi bu konu üzerine yoğunlaştırmıştım.en ufak bir şey bile dikkatimi dagıtabilirdi.

Elini tuttum kızın tam seni seviyorum dicekken aşağıdan seyyar satıcının sesi yükseldi:DOMATES,BİBER,PATLICAN....

Herşey alt üst oldu ve bir şey diyemedim.Camı açıp seyyar satıcıya domatesini,biberini,patlıcanını diyip bütün gece ağladım.."diye açıklıyor...

Varın siz anlayın gayrı Barış manço bestelerinin anlamlarını

alcoholicsunflower demiş ki:
O adamı kayle alan varmı ki bu dünyada...Terbiyesizlik parayla değil...Ahlak ise konu bile edilemez... :pandik

gecende bi tv kanalinda....alt yazi olarak "Baris Manco olduruldumu"yaziyodu... su dandik kanallardan biriyde herhalde... Sonra gormedim ama ne oldu ne bitti ne dendi...goren varmi ..

Barış Abi'yi bugün uğurlamıştık...
Sevenlerinin başı sağolsun...
Onu eserlerini sahnede sizlere çalmamıza 4 gün kaldı...
Unutmayın...
ANKARA BARIŞ MANÇO FESTİVALİ-1
4 ŞUBAT 2005 CUMA
KOCATEPE KÜLTÜR MERKEZİ...(ÜCRETSİZ)
SAAT:13:30...

barış manço en çok sevdiğim sanatçıları başında gelir.onun hakkında flash tv de yayınlanan programlara çok sinirlendim.barış abi nin adını rayting malzemesi yapıyorlar.çok ayıp valla :kızdım :kızdım

ayrıca barış manço yu saygıyla anıyorum..ayrıca cuma günü ankara da ki programda olmayı çok istiyordum ama kaçırdığım için çok üzgünüm :( :(

Sevgili dostlar;

Çeşitli etkinliklerle Barış Manço'yu unutmadığımızı dile getiriyoruz.

1 Ocak doğum günü haftası
1 Şubat ölümyıldönümü haftası nedeniyle birçok etkinliğe yurdun çeşitli illerinde yapmaktayız.

Bizim için yani bir zafer Ankara'ya bir festival kazandırmış olmak

Ankara Barış Manço Festivali-1

Cuma günü tüm sevenlerle buluşmak Barış daha çok Barış diye haykırmak üzere....

Seni Özledik Barış Abi!...

Geri