Les Paul Kasa Istiyorum Ama Karar Veremiyorum... Yardım Lütfen :)

Sıfırını alabilirsiniz ama denenerek alınmış bir gitar en azından tünel'de "çakalın birisinin" al bunu süper diye kakalandıklarından olmayacak Satıcı belki ekipman+nakit de kabul eder kim bilir :) ya da güzel bir indirimi vs olur bilmiyorum. Sıfırı için bu seçenekleriniz de elinizde yok. Aslında forumdaki "gitar nasıl seçilir,alınır " başlıklara bakmanız gitar seçme konusunda yeterince yardımcı olur. Forumda buna dair birçok başlık var. Fretlerin çakılması nasıl, cila-boya'da hata var mı, köprü-burgu vidaları dosdoğru mu vidalanmış,sapta eğilme-bükülme var mı,elektronik nasıl,dip gürültüsü vs vs gibi şeyler al amfini de git dene içine sinmezse en iyisi bu. İlk lp olacak 400 tl civarı gerçekten uygun bir fiyat fakat 750-800'e çıkınca iş daha da ciddiye biniyor sıkılırsan ikinci kuruşunu atma şansın kalmayacak. Ayrıca 800 tl ye alacağın 2. el çin epi'nin; 1 tane 2. el çin epi=2 çin yeni stagg denklemini kesinlikle sağlamayacağını düşünüyorum. Üstelik bu markaların ağacı iyi çıkarsa gitar modifiyeye uygun ise ekstra baya para kalır ama epi alırsanız anca gitarı alabilirsiniz modifiyeye para kalmaz. Kararsızın tabi kolay gelsin.

Sıfırını alabilirsiniz ama denenerek alınmış bir gitar en azından tünel'de "çakalın birisinin" al bunu süper diye kakalandıklarından olmayacak Satıcı belki ekipman+nakit de kabul eder kim bilir :) ya da güzel bir indirimi vs olur bilmiyorum. Sıfırı için bu seçenekleriniz de elinizde yok. Aslında forumdaki "gitar nasıl seçilir,alınır " başlıklara bakmanız gitar seçme konusunda yeterince yardımcı olur. Forumda buna dair birçok başlık var. Fretlerin çakılması nasıl, cila-boya'da hata var mı, köprü-burgu vidaları dosdoğru mu vidalanmış,sapta eğilme-bükülme var mı,elektronik nasıl,dip gürültüsü vs vs gibi şeyler al amfini de git dene içine sinmezse en iyisi bu. İlk lp olacak 400 tl civarı gerçekten uygun bir fiyat fakat 750-800'e çıkınca iş daha da ciddiye biniyor sıkılırsan ikinci kuruşunu atma şansın kalmayacak. Ayrıca 800 tl ye alacağın 2. el çin epi'nin; 1 tane 2. el çin epi=2 çin yeni stagg denklemini kesinlikle sağlamayacağını düşünüyorum. Üstelik bu markaların ağacı iyi çıkarsa gitar modifiyeye uygun ise ekstra baya para kalır ama epi alırsanız anca gitarı alabilirsiniz modifiyeye para kalmaz. Kararsızın tabi kolay gelsin.
Satıcı takas kabul ederse yaparım ama sanmıyorum, ilan takasa kapalı. Yine de şansımı deniycem ama :) Aslında ışık hızıyla karar değiştirebilen bir insanım o yüzden bir kaç farklı başlık açıp burdaki hocaların yardımını istiyorum. Bahsettiğiniz başlıklara bakacağım, mutlaka yardımı olur.

Genel bir LP tavsiyesi;
Uygun fiyatlı belki 20 tane çeşit gitar vardır. Herkes kendince tecrübe aktarmış. Denenerek güzel bir gitar bulunabilir.
Ben fiziksel bazı tavsiyelerde bulunabilirim;
1) Kesinlikle arkası simsiyah boyalı olanları tercih etmeyin büyük ihtimal iyi bir ağaç olmayabilir. MDF gitarlar bile var.
Gövde Ağacının ve kesimlerini görün mümkünse iki parçadan oluşmuş olsun. Genelde 3 parça görme ihtimaliniz fazla. Arkada kapak üste kapak gibi çeşitli denemelerde var.
2) Manyetikleri Seymour Duncan olsun veya zamanı gelince iki manyetik takviyesi yapmayı düşündüğünüzde gitarın fiyatı pahalı olmasın.
3) Ne kadar sevseniz de ileride satacağınızı bilin, mümkünse ikinci el piyasası olsun. Rahat satılan gitarlar, gitariste özgürlük hissi verir. Zaten ikinci el piyasası varsa da kendi kategorisinde iyidir.

Geri