Metin Türkcan Ve Setup'ı ??

Norton_Antor demiş ki:
_tnt_ demiş ki:
adam resmen kendine has bi ton bi teknik yaratmış.bilmediğim bi şarkı çalsa,onu görmesem bile onun çaldığını anlarım

abartma.

adamda sadece karizma var bu forumdaki müzisyenlerin yarısından çoğu teknik olarak ondan iyidir bence.. teknik olarak vasat bir gitarist.. forumun diğer yarısıda metin türkcan hayranıdır.. bende hayranıyım saygı duyuyorum..karizma adam..

cem_lead demiş ki:
Norton_Antor demiş ki:
_tnt_ demiş ki:
adam resmen kendine has bi ton bi teknik yaratmış.bilmediğim bi şarkı çalsa,onu görmesem bile onun çaldığını anlarım

abartma.

adamda sadece karizma var bu forumdaki müzisyenlerin yarısından çoğu teknik olarak ondan iyidir bence.. teknik olarak vasat bir gitarist.. forumun diğer yarısıda metin türkcan hayranıdır.. bende hayranıyım saygı duyuyorum..karizma adam..

:D :D :D

DaveMustaine_64 demiş ki:
Peki :) Yalnız Türkçe kullanımına dikkat edersen seviniriz "v" yerine "w" kullanmazsan mesela :)

Çok pis gaz moderatör modunda olduğum için affedin :mrgreen:
abi varya su forumda kac tane moderator var bilmiyorum ama en naziği sensin.tebrik ediyorum

cem_lead demiş ki:
Norton_Antor demiş ki:
_tnt_ demiş ki:

abartma.

kendisinden 14-15 sene önce ders alırdım. hem mütevazi hem de müzik bilgisi olarak çok iyi yetişmiş, çok tatlı ve beyefendi bir insandır. yaptığı müziğin gerektiği kadar tekniği katıyor içine, dürülülülü yapmak değil teknik illa ki ;)

Bijen'in söylediğine göre Metin Türkcan güzel bir amfi yanında wah pedalı kullanıyor, başka efekt kullanmıyor, herşeyi kendi gitar tekniğiyle hallediyor, minimalist ve çok başarılı...

çok fazla göstermeyenin tekniğine yok, vasat demek moda valla. pentagram dönemine (ki yıllar öncesi) bakarsanız ve canlı izlerken emprovizelerine rastlarsanız görürsünüz vasat tekniğini.

Arkadaşlar umarım Metin Türkcan'ın tekniği yüzünden birbirinize girmezsiniz :mrgreen: Ekipmanı üzerinden konuya devam etsek, müzik genel ya da TurkRock bölümlerinde Metin Türkcan'ın iyilik derecesini tartışsak daha iyi olacak gibi :)

2 tane Esp Eclipse i var...Morley Bad Horsie 2 kullanıyor...Marshall Jcm2000 kafakabindir kesin sahnede tercih ettiğide...
bundan başka ne kullanıyosada temeli budur zaten..zakk wylde gibi ayak hep wah pedalında sololarda ama onun kadar agresif değil..iyi gitarist mi? iyi gitarist-ti !
kirk hammet 91 albümü sonrasına döndü...efsane soloları vardu hammet'ın eywallahta ayak hepmi wahta olur hacı...

slm

slm arkadaşlar ogun sanlısoyda kullandığı setup marshall jcm 2000 tsl 100 kafa 1960A kabin analog pedallar diziliş sırasıyla boss dd6 boss ge7 morley bad horsie 1 boss tu2 ondan sonra gitara giriyo zaten gitara b.c.rich warloğun ta kendisi ama klavyesi değişmiş klavye jackson klavyelere benziyo ama değil onuda özel yaptırmış heralde bazı konserlerinde amfi olarak peavey 5150 kullandığını gördüm şebnem ferahta gitarda ESP ECLIPSE-II VB kullanıyo ve gitarda esp yazmıyo sildirmiş büyük ihtimalle ama hangi analog pedalları kullanıyo bilmiyorum belki ogun sanlısoydaki setup ındakilerle aynıdır.

Şebnem Ferahda Peavey kullanmıyor, Şebnemin kendi amfisi o.Metin Türkcanın Warlocku Bc.Rich değil, özel yapım, Murat Sezen yapmıştı yanılmıyorsam.Normal Warlocktan biraz ufak ve alt kısmı daha ufak.Fazla da bir şey bilmiyorum o gitar hakkında.

valla o adamın genelde ritimleri hep sap manyetiğinde çaldığını biliyorum.yani o adamın tonuna yaklasmanın hilelerinden biride o.ama pedal kullandığını sanmam.bende amfi distortion ı kullanıyor.

Geri