Ibanez RG2550

İstanbulu bilmiyorum ama tünelde bir sürü luthier vardır,gitar hakkında genel başlığında bir sor istersen nereye götürebilirsin gitarını,adam gibi insanlar mutlaka vardır aralarında :) Kolay gelsin,merak etme adam gibi ayar çektirdikten sonra kaymak gibi olur :)

fatich demiş ki:
kadim dostlarım bugünlerde birşeyler kafamı kurcalıyor
1.zuhale gittim entonasyon ayarı yapılan küçük vidanın yuvasını benim kuzen bozmuş 1gün emanet ettik mahvetmiş herneyse o vidayı sormaya gittim varmı diye gittim biz hertürlü ayarı falan yapıyoruz zaten dedi aldı elimden bişey dememe fırsat vermeden iyi dedim ama özellikle uyardım çünkü 6.teldeki vida gevşemiş ve o parça olduğu gbi ileri gelmiş(yani telin bağlı bulunduğu parça) çok fazla değil ama ileri geldiği bariz belli.yeni vidayı takarken onu eski orginal haline getrmesini söledim tamam dedi entonasyon ve sap ayarı istedim artı yeni takım tel istedim toplam 50 kaat aldı ama gitarı adama vermeden önce bukadar cızırdamıyodu tellerim 20 gün geçti hala cızırdıyo 6.tel felaket neredeyse amfiden bile duyuluyo azıcık tuşe yapamıyorum braz sert basamıorum içim gidiyo sinirden patlıyorum sonra diğer tellerde değişik perdelerde cızırdıyo.ve dediğim vidayı yerine geri almamış tabi bunu orda farkettim ama ben sölersem kavga çıkar o dükkanı başlarına yıkarım ama terbiyem karakterim el vermedi ve şaşkındım beklemiyodum bukadar kötü muamele.gitardan tam randıman alamıyorum 12 perdeden sonra komple alternate picking yapamıyorum cızırtılardan ve ayarsızlıktan kendim yapacam ama daha 4 aylık gitar bi hata yapmaktan korkuyorum.sizce bu olan normalmi.sap ayarı yaptımı yapmadımı anlayamıorum ama yaptıysa ve tel cızırdaması bundansa hakkaten yazıklar olsun bu ayarları yapan kişinin adı mümin bi luthiere götrmem şart olucak çalarken böle su gibi akıp gitmesini istiorum ama bi rahatsızlık geldi klavyeye eskisine göre keşke elletmeseydim diyorum.

2.aldığımdan beri tam randımanlı kullanamadım gitarı alındığı günkü ayarlarıyla bi müddet idare ettim ama şu başlıkta bahsedilen kalite seviyesine ulaşamadım sanırım şimdiyse daha berbat oldu bukadar parayı luthiere vermediğime yanıyorum. bi satış danışmanının yaptığı ayar bukadarmış demekki 50 ytl lik hiçbişey yapmamasına rağmen....herneyse

3- 09 luk tel kullanıyorum d'adario şimdi bana adam cızırdama sebebini telleri alçaltması ve 0.9 luk tel olması olarak gösterdi bende teleri yükselttim ama öküz gbi yükseltmem gerekio cızırtının gitmesi için bende eski haline getrdim clean çalamıyorum.

4-şu sıralar ayrıca bide benim rg prestige2550 yi 4. ayında olmasına rağmen bir rg2570 le takas etmeyi düşünüyorum pickguardsız oluşunun sustaine yaptığı artı katkıyı göz önünde bulundurarak ama sanki aradaki fark sadece bu olmayacakmış gbi bi his var içimde (görünüm dışında) şimdi bu takası bişekilde yaparsam neler kazanmış neler kaybetmiş olurum?mümkün olduğunca açık cevaplar arıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar vardır aranızda mutlaka tamam kimine göre az gelebilr ama bir üni.öğrencisine ve bir memur çocuğuna göre gayet yüklü bi miktar para ödedim alırken ve açık söliyim karşılığını alamıyorum gibime geliyo.alırken 2sinide inceledim bi rg350 den sonra bu gitar tabiiki bana muhteşem geldi (2550) zaten kullanan arkadaşımda vardı buradaki yorumlar ve benim canımdan çok sevdiğim ve bence türkiyedeki en yetenekli en kaliteli gitaristlerden biri olan (hatta bence 1.)ERMAN BAYKAN(www.myspace.com/ermanbaykan) ın tavsiyesi almam için yeteri kadar sebep vermiş oldu bana 2570 i denedim daha oturaklı geldi bana ama çokta farklı değildi ve şekilcilik yine galip geldi ve 2550 aldım gitarımı seviyorum neredeyse sarılıp uyuycam ama bu sevgime karşlık alamıyorum şuan için.

eğer bu uzun yazımdan dolayı rahatsız olduysanız özür dilerim lütfen azarlamadan uyraın hatalıysam. teşekkürler.

ibanezrules.com daki tech bölümü ayar konusunda sana yardımcı olabilir, veya istanbuldaysan tüneldeki yüksel usta bu işi halledebilir. ben yeni gitarımın ayarını onda yaptırmıştım gayet ii olmuştu.
ama tabi kimse senin gibi yapamaz :)

2550 2570 arasında pek fark yok görünüm farkı wardır. pickguardsız olunca olacak sustain artışı ki ben kulakla farkedilebileceğini sanmıyorum. cok önemsiz gibime gelior.
gitarın gayet güzel bir gitar sadece iyi bi ayara ihtiyacı war, kolay gelsin

yani bende geçen ay satın aldım rg2550 ... öyle bi problem yaşasaydım nasıl üzülürdüm anlıyabiliyorum :( .... ama gerçekten düzgün bir ayarla hallolur gibi duruyo.... ya o deil bunun garantisi yokmu yav.. =/ ... neyse... umarım kısa zamanda hallolurda sende gitarına kavuşursun =)

abicim yokmudur yav... benim kaç arkadaşım şurası böle şöle die düzeltmişti

hatta biri çok kurcalayıp sıkarken alyan ı kırmış... tuttu onu yaptırttı falan

ne biliyim hiç düşünmedim.
zaten alırken hayvanlık yapmıştım zuhalde
depoda aynı gitardan kaç tane war dedim 8 tane dedi getirirmisiniz dedim. depo alibeyköyde demezmi :D
neyse zuhalin yukarı şubedede bi tane wardı ikisinden birini aldım :)

ister zuhal olsun ister x ister y ister z mantık aynı ayakta düdükleyebilddiğin kadar düdükle haa bazıları diğerlerine göre daha yumuşak düdüklüo okadar

ister zuhal olsun ister x ister y ister z mantık aynı ayakta düdükleyebilddiğin kadar düdükle haa bazıları diğerlerine göre daha yumuşak düdüklüo okadar

ticaret i$te..
başka yerde daha uygununu buluyorsan onu alıcaksın, onu yapacak kadar vaktin yoksa da yapacak birşey yok.
benim aldığı fiyatla ibanez.co.jp deki fiyat aynıydı.
tabi bu nasıl bir kıstas olur bilmiyorum.
her türlü "düdüklenmişimdir".

yeni bi soruyla hemen gündem değiştiriyorm kadim dostlarım ben benim gitarın pcikguardını değiştrcem ama bi siteden model beğenip seri nosunu alıp sipariş etmem gerekiomuş hangi site neresi nerden nasıl pickguard alacam bir adet yardım eline daha muhtacım saygılar.

bide bildiğin d'adario xl telleri taktı tellerim daha 2 haftalık dedim olsun sküp takınca bozulur dedi mümin kardeş varya adamı okadar telaşa ve oldu bittiye getiriolarki azıcık cüzdanıma güvensem şerefsizim lafla dövücem parayla dövücem insan müsvettelerini

hemen bakıyorum dostum çok sağol ama başka yerler varsa oralarada bakıyım mutlaka alıcam çünkü aynalı hata ayna gbi ama üzeri desenli olanlardan düşünüyorum

Ibanez RG550 CLEAR MIRROR VINE JEM Pickguard ve

Ibanez RG550 GOLD MIRROR VINE JEM Pickguard

bu ikisinden birini alıcam ebay da buldum ancak nası alıcam nasıl sipariş vericem bilen varmı burda zuhalden falan sipariş etmeye kalksam 100 doları geçecek buna eminim bu sitede fiyatlar uygun. bide bu pickguardlar uyarmı ibanez rg2550 ye

fatich demiş ki:
bide bildiğin d'adario xl telleri taktı tellerim daha 2 haftalık dedim olsun sküp takınca bozulur dedi mümin kardeş varya adamı okadar telaşa ve oldu bittiye getiriolarki azıcık cüzdanıma güvensem şerefsizim lafla dövücem parayla dövücem insan müsvettelerini

o kadar para olsa dövülür haklısın. ki ben onu kıvılcımda yapmı$tım. :D

ya yurt dışıyla bi bağlantı kurup bütün istanbul müzisyenleriyle bütün herşeyi organize bi şekilde yurtdışından getirtme olayı olsa ne güzel olurdu bütün amacım buradaki tüneldeki kazıkçı abilerin hayatına son vermek işlerini baltalamak bütün istanbul müzisyenleri forumlar aracılığıyla (ki sadece forumdakiler yeter) anlaşıcak 1 sene hiç uğramayacaz bu mağazalara.(luthierler serbest) onun yerine yurt dışındaki sitelerden sipariş verecez herşeyi.1 sene sonra bak o dükkanlar nasıl indiriyo kepenkleri yada nasıl düşüyo fiyatlar yarıyarıya.biliyorum komik oldu bu düşünce ama buadamların tekelciliğinden usandım rekabet yok bunlara legal yollarla bir rakip bulunmalı.başka bi yol bulup oraya yönelmeliyizki yerlerde sürünsün fiyatlar.1000 dolarlık bi gitardan 700 dolar kar ediyolar bundan eminim.adamların suratlarında bile eliniz mahkum mecbursunuz ifadesi var.iş çığırından çıkıyo yalvarır gibi alışveriş mi edecez artık.bunlar benim fikrim.mesela rg2550 me pickguard istiyorum mecburmuyum zuhalden sipariş vermeye.başka biyer getirmiyo.neden?ibanezin bossun bilmem neyin distribitörü çünkü.bence başka kaynaklar başka yerler bulup bunların alemde tek olmadığını anlamalarını sağlamak istiyorum şahsen(saçma gelebilir) bu tekelciliği bilinçli tüketiciler olarak yıkmamız lazım arkadaşlar.yurt dışındaki arkadaşlara sesleniyorum oradaki bikaç mağazayı bizimle iletişime geçiremezmisiniz doğrudan onlarla muhattap olsak ve yollasalar kargoyla.her ülkeden bikaç mağazayı böle en azından bu forumla iletişimm içine soksak ve sipariş bölümü oluştursak katologlar olsa seçsek istesek gelse de şu istanbul ve tünel ritüelini bi sallasak.(eğer çok gereksiz bulduysanız tepkinizi fazla terslemeden alay etmeden ve kırıcı olmadan gösteriniz)

Geri