The Next Highway (Post Hardcore/Emo) - Ankara

dün gece 21.00-23.00 arası 96.6 Radyo Bilkent Rock Park isimli programını The Next Highway we Durak'a ayırdı..
dinleyenlere ve destek olanlara teşekkür ederiz..

wbyeniyil1da6.jpg

brief-case

Tarih: Pts 12.01.2004 2:18 Mesaj konusu: The Next Highway (Post Hardcore/Emo) - Ankara

--------------------------------------------------------------------------------

1.5 yıl önce kurulan grupta davulda ali,vokalde ali(#2),gitarda cenk,bass gitarda ise yigit olmak üzere faaliyete gecen punk grubumuzla başlangıcta pop-punk coverlarıyla yola çıktık.daha sonra degisen müzik zevklerimizle birlikte emo-punk,emo-core a yakın bi sounda yaklaştık.şu ana kadar birkaç konsere çıktık fln fln...su anda bestelerimiz uzerinde calısıyoruz.eger bir gun bizi izler veya dinlerseniz yorumlarınızı bizimle paylasırsanız cok seviniriz

ulasmak icin:
150402961 yigit
270724032 cenk
171192175 ali(#2)

bu msj ilk sayfada briefcasein ilk mesajı.şimdi soruyorum nasıl bir vokal ali(#2)olur.briefcase yazarken kendisini yani grubun davulcusunu normal ali yapmış ve ilk sırada ama vokalist yani pek çok bakış açısına göre grubun en önemli adamı olması gerekir ama en sonda yazılmış ve 2.bu yapıda bir gruptan hayır gelir mi?ingilizcede örneğin ben derken en son denir fakat bu nasıl bir kompleksse adam yazının her noktasında önce kendi adını yazmış.bu bebelik değil de nedir şimdi?önceki sayfalarda bazıları vokalist için silik kalıyor falan yazmış.bunun sebebi ortada işte gruptaki bu tarz adamlar gerekli gereksiz herşeyde kendilerini öne atmak istiyor.

Guzel kardesim dunyanin onde gelen gruplarin yuzde 80inin grup fotosunda davulcu en onde olur vokal en arkada bu sadece bir jesttit :) yani ne bileyim o kadar muzik otoritesiysen metallicasindan kornuna dave mathhewsdan faith no more una,pink floydundan deftonesuna grup fotolarinin ozellikle promosyon amacli olanlarinin en onunde en dikkat cekici davulcu gorunur...Niye biliyormusun? Hayir bilmiyorsun :) Muzik hakkinda ne kadar bilgin var ? Sanirim cok az...Yani davulcu ismi ilk yazildigi icin bunu cocukluk olarak goruyorsan biraz daha arastir ve monitorunden yansiyan o iki aval aval bakan gozun cocuk oldugunu gor arkadasim bu arada evet sincanliyiz ben de sincanliym adami harcarim gel davulda harcayayim gel hayatta harcayayim ayni sekilde ali icinde bunlari gonul rahatligiyla soyluorum.Ayrica bu forumda cok sayfa gorunce arkadaslarin poh pohluo diosan yaniliosun dogru duzgun gir ve oku bakalim hayatimdaki en iyi arkadasimdir belki de fakat sadece 2 msjim var koc parcasi :) Hadi neyse yavas yavas ogrenilcek seyler bunlar :) Davulcunun onde olmasi konusunu gerek resimlerde gerek yazilarda bir daha arastir istiyorsan...3 tane 5 tane 100 tane grup dinlemekle olay bitmez bir bak produksyon nasil yapilmis ne nedir ne neye gore yapilir :) Cocuk gayet bilgili oldugu icin (cocuk diyorum onu yazdiginda cocuktu) kendi kendine bir jest yapmistir eger o yapmasaydi diger elemanlar yapardi.Son bir sorum var..Neye gore ozenti diyorsun?Kafa salladigi icin mi konserde? Guldurme kocum beni hadi accountunu kapat ve kaybol buradan :) Uzuldum senin adina...Bu arada yukarda yazdigim gruplardan bilmedigin varsa soyle ogretiyim sana bizzat...

alkolik benim orada eleştirdiğim şey bir insanın kendi adını hep önde yazması ve buradan karakteri.senin anladığın vokalistin silik kalması kısmı bu gruba yöneltilen genel bir eleştiri.ezberlediğin 3 5 grup adı sayıp ahkam kesmense komik önce okuduğunu anlayabilsen keşke sen mi bu ülkede produksiyon nasıl yapılır biliyorsun?hadi tut o zaman bu bebelerin elinden götür attaya yada sincana kaset yap.birgün bu forumda bir arkadasları değil de normal bir dinleyici karşı çıksın gelen eleştirilere.oldu mu hiç?olmadı

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği kişilere yönelik hakaret ve küfür içerdiğinden silinmiştir. Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği kişilere yönelik hakaret ve küfür içerdiğinden silinmiştir. Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

kullanıcılar kendinize gelin,herseyin sınırı var,devam edenler cezalandırılacaktır . . .

bir sure kilitli . . .

edit:baslık kullanıma acılmıstır . . .

upuzun bi süre sonra tekrar buldum turkrock accountumu. valla size ilk attığım mesajlara baktım, bi de şu anıma bakıyorum, neler neler değişmiş.. müzik olarak da, kişiliğinizle de, dostluğunuzla da herkesin sahip olamayacagi kadar mükemmel arkadaşlarsınız. hepinizi çok seviyorum canlarım, meyve veren agac taslanir, birbirimizi biz biliyoruz :)
bir sonraki performans sanırım sır? :D söyleyen olmamış. bu sefer pot kırmamaya özen gösterdim. neyse sabah 7 olmuş.. bugün görüşürüz:) öptüm, sercan.

KONSER:

21 Ocak Pazar

The Next Highway
Durak
Lora (Eskişehir'den)

Mekan: IF PERFORMANCE HALL

Kapı Açılışı: 14.30

Bilet: 10 YTL

Muhtemelen yaş sınırı yok..

Herkesi bu pazar If'e bekliyoruz..

Geri