Stagg Gitarları

marka saplantın yoksa stagg L 400 almanı tavsiye ederim bal rengi denemistim birtane tünelde nerdeyse alıyordum manyetik takviyesi ile baya götürür seni . Bildiğim kadarı ile setneck alder body ve rosewood fingerboard.

ec 50 ise bolt on vidalama düşük model büyük ihtimal agathis (sunta ) bir gitar . Verdiğin parayı markaya vermiş oluyorsun. Gene son kararı sen ver al eline çal ama ben olsam gözüm kapalı L 400 alırım...

işin içine ibanez cort girince bir çok model çıkıyor onlar için forumda biraz araştırma yap derim. Bütçene zevkine göre seçersin...

stagg l400 alman cok doğru bi tercih olur senin için.hem gorunum hem ses acısından cok daha iyi bi gitar.stagg ın les paul kopyaları zaten genelde cok iyi.ştf ec 50 cok yetersiz bir gitar bence.perada bitane denemistim cok rahatsız geldi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
masterofpuppetsasd demiş ki:
stagg l400 alman cok doğru bi tercih olur senin için.hem gorunum hem ses acısından cok daha iyi bi gitar.stagg ın les paul kopyaları zaten genelde cok iyi.ştf ec 50 cok yetersiz bir gitar bence.perada bitane denemistim cok rahatsız geldi.

hımm teşekkürler L 320 yi tavsiye edermisin peki?

acıkcası ikisi arasında cok bi ses ve ton farkı bulamadım.tabi l320 yi arkadasın evinde 20 watt amfide denemiştim o ayrı.ama sekil olarak sana kalmıs.l320 gibson les paul standart seklinde l400 de les paul custom seklinde.hangisi içine siniyorsa ona bak derim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
masterofpuppetsasd demiş ki:
acıkcası ikisi arasında cok bi ses ve ton farkı bulamadım.tabi l320 yi arkadasın evinde 20 watt amfide denemiştim o ayrı.ama sekil olarak sana kalmıs.l320 gibson les paul standart seklinde l400 de les paul custom seklinde.hangisi içine siniyorsa ona bak derim.

eyvallah dostum çok sağol..

abi şimdi netten fiyatlarına baktım 550 ytl civarı.bu paraya L400 alınmaz bence.cort kx1 i çok rahat alırsın o fiyatlara.kx1 L400 den kat kat iyi bir gitar.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

işte ikincil olarak kullandığım gitarım stagg s301-yw :)

bana cazip gelen yanı string-thru 25.5" ve tek manyetik olmasıydı.. esasında 175$ lık bir gitar için gayet rahat sayılır ama ben machine head slipknot falan çalmak için düşük tonda kullandığım için rahatlık konusu biraz havada kalıyor zira 12-52 tel kullanıyorum bunda.. tek kusuru benim için alder olması çünkü çaldığım şeyi pek açmıyor bu ağaç..

fiyatının hakkını veriyor yada benim işimi yeterince görüyor diyebilirim ama ucuz etin yahnisi az olur diye bir söz var.. ben bu gitarla çok ayrıntıya dayanan bir müzik yapmadığım için pek bir sorun yaşamıyorum ama klavyesi rahatsızlık sınırında [tabiki gitardan gitara, ayarına ve hatta el alışkanlığına göre değişir..) işçiliğide çok iyi sayılmaz ama aradığım özelliklere bukadar yakın ve bukadar ucuz bir gitar olunca pek şikayet etmiyorum.. :) 175$'a birde maun gövde setneck ve çok daha rahat olmasını beklemek insafsızca olurdu.. bunu bulmam bile mucize olarak kabul ediliyor zira lanetli bir insanımdır hiçbir işim düzgün gitmez.. :twisted:

buaradaab, sen,n katana hala satılmadı dimi :) konuyla ilgili yazacak olursam ben stagg ın les paullerini işçilik ve görüntü açısından iyi düzeyde buldum,hatta klavyede çok zorlayıcı değildi ama amfide çalmadım yani tonlarını bilemiycem ama epiphone les *paul alacaksanız set in yada thru neck olan bir gitarın fiyatının 800 tl gibide olduğunu düşünürseniz vede bukadar paranız yoks,400-450 tl civarında bir stagg almaktan başka çare kalmıyor...napcan stagg i daha iyi bi gitar al diyenlere de lafım şudur...arkadaşım 450 tl nin üstünü tamamla hemen alayım :) yani şaka bi yana adam les paul aşığıysa ne yapılabilirki...saygılar

Geri