Direc-t

Akşam gazetesi Cumartesi ekinden alıntılarla…

….
Eğitimlerini ikinci planda tutmayı tercih etseler de onlar müziği asıl işleri olarak görüyorlar. Rasta saçları ve ilgi çeken kıyafetleriyle tanınan Bilge Kösebalan, Ankara Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümün’den ayrılmış. Şu anda açıköğretimde devam ediyor: “Herkes okulu yarıda bırakmama şaşırıyor. Ama benim umurumda bile değil. Çünkü müzik yaparak mutlu oluyorum.”

Direc-T üyelerinin hepsi Türkiye’de bir müzik grubu kurup onu uzun yıllar başarıyla devam ettirmenin pek kolay olmadığının farkında. Ancak ne olursa olsun kendine örnek aldıkları MFÖ, Kurtalan Ekspres ve Moğolları gördükçe “Neden biz başarılı olmayalım” diye düşündüklerini söylüyorlar.

Türkiye’de grupların başarılı olamamasının sebebinin nedenini ise şöyle açıklıyor Kösebalan: “Gruplar için çalışmalarını sürdürebilecekleri mekan bulmak zor. Stüdyoların fiyatları çok pahalı Amerika’daki gruplar evlerin garajlarında çalışabiliyorlar. Ama bizde henüz böyle bir kavram yok!”

En büyük hayalleri ise Queen’in yaptığı gibi stadyum konseri vermek. Üç gün üst üste insanları stadyuma doldurmayı başaran Queen’ in Guinness Rekorlar Kitabına girmesini de hayranlıkla anlatıyorlar: “Bir sanatçının yaptığı müziği dünyaya duyurması kadar güzel bir şey olabilir mi!”

Grup eğitimini ikinci plana itmesine rağmen üniversite konserlerine önem veriyor. Özgür Peştimalci “Gençler için eğlence önemlidir. Ancak bunu organize edecek şirketler olmadığı için üniversite öğrencileri çabalıyor. Konserlerine katıldığımız zaman inanılmaz bir coşku oluyor. İnsanların eğlendiğini görmekte bizi çok mutlu ediyor” diyor.

Grubun üçüncü klibi ise HASRET’e geliyor. (yihuu sevindiik!) :kemancı

Ayrıca yeni albümün provaları da başlamışlar. 10 Türkçe, bir de “Obsequious” yani dalkavuk anlamına gelen bir de İngilizce parça bulunacak. (oo, farklı yine wooden love gibi… odun aşk heh!) :ask

1.kısaltarak yazdım kocaman yarım sayfa şeyi yazmazdım. en önemli noktaları aldım.
2. yoruldum :zombi

fena albüm değil.biraz gyeik yani çerez niyetine güzel.onu dışında açıkçası ööyle sanata adanmış bir albüm değil öyle birşey beklemiyordum zaten.
favori şarkım :ama sen varsın:)))))

tamambocegi demiş ki:
yok yok yapan yapıo flea meselaa alex her zaman ağır gibi tek gitar çalarken deil sanki bilgenin hareketliliği yeter zaten grubaa etrafındaki herkesi ağır göstertecek cinsten
+1000 :p
bi de Alex çok az konuşuyo...
blue jean'e konuk olmuşlardı da Öykü'nün zoruyla 2 kelam bişey söylemişti :D
Ya bi de konserde arkamızdakiler Özgür'ün bageti için kavga etti!!!
E tabi 3 kişi birden tutunca :D

Bu adam hemşerim,çok zor şartlarda yaptılar bu albümü güzelde olmuş beğendimde albümlerini yalnız hoşuma gitmeyen bir durum var ki oda saunla alakalı.

Gitarın renginden tutunda gitar riff lerinden ritimlere kadar resmen Cobaın den araklama :) Yani bu albüm dırec-t e özgü bir albüm değil..

BLUES01 demiş ki:
Gitarın renginden tutunda gitar riff lerinden ritimlere kadar resmen Cobaın den araklama :) Yani bu albüm dırec-t e özgü bir albüm değil..

haklısın çoğu Kurt Cobain'den araklanma ama bence başta kötü gibi de dursa bi bakıma güzellik yaratmış. tabii ki kendilerine özgü olsa daha iyi olurdu.

neverlasting demiş ki:
BLUES01 demiş ki:

haklısın çoğu Kurt Cobain'den araklanma ama bence başta kötü gibi de dursa bi bakıma güzellik yaratmış. tabii ki kendilerine özgü olsa daha iyi olurdu.

Tabiki güzel olmuş e zaten taklit ettikleri adamın müziğide güzeldi :) ama özgün bir trzlarının olmasını isterdim.

Kim ne derse desin abi... adamlar kasmış yapmış..bilgede cobain ezgileri war ama olamazmı? müzikte insanlar birbirinden etkilenmiyomu?????
....
seviyorum ben bu herifleri merak ediorum artık paraları warmı?

Rus_Kozmonotu demiş ki:
Kim ne derse desin abi... adamlar kasmış yapmış..bilgede cobain ezgileri war ama olamazmı? müzikte insanlar birbirinden etkilenmiyomu?????
....
seviyorum ben bu herifleri merak ediorum artık paraları warmı?

Etkilenmek ayrı taklit etmek ayrı biz taklitlerinden bahsediyoruz ;)

haftasonu hürriyet te direc-t ile ilgili yarım sayfa yazı vardı.bilge nin hareketlerinden yakınmış,sürekli bağırdığını yazmış,gürültüden yorulmuş bilmem ne.ona göre grubun en iyi adamı özgür müş ama davul bile bağırıyomuş.yazara ve yorumuna hiç katılmadım.
bence direc-t süper ve bu eleştirileri de hiç haketmiyo.

bugün sabah power türk te izledim kendilerini. evlerini falan gösterdiler. özgür yumurtalı ekmek yaptı :) baya bişeyler konuştular. sabah sabah çok eğlendim valla :)

Geri