green

batu'nun boğmaca kılıklı öksürükleri nedeniyle bu geceki (17.aralık) biziz programımız iptal olmuştur. bilgisiz ilgililere bildirilir. tekrar sigaraya başlasa pat diye kesilcek öksürük ama ikna olmadı ;) şaka bir yana yaklaşık 8 aydır sigara içmeyen batu'yu kutluyor, tebriklerimizi geçmiş olsun dileklerimizin yanına iliştiriyoruz.

eskiden her programımızda gördüğümüz yüzleri yavaş yavaş tekrar görmeye başlamak çok güzel. bizi yanlız bırakmayan sıkı dinleyicilerimize buradan teşekkür ederiz.

haftaya bir güzellik olacak bizim adımıza, yer ve saatini buradan bildireceğiz. ayrıca yılbaşı programımız da netleşmek üzere. o da bildirilir buradan efendim.. evet!

Ankara'da recycle(eski john doe) ve green vardir tam anlamiyla bar grubudurlar tam anlamiyla kusursuzdurlar.Green cok oturakli bir bar grubu playlist mukemmel eglenmek icin onlari dinlemekten daha iyi birsey yapamazsiniz haberiniz olsun simdilik cumartesi gece 00:00 itibariyle biziz'de sahne almaktadirlar biziz tarihinin en iyi bar grubudur.

Alc43Vol demiş ki:
Ankara'da recycle(eski john doe) ve green vardir tam anlamiyla bar grubudurlar tam anlamiyla kusursuzdurlar.Green cok oturakli bir bar grubu playlist mukemmel eglenmek icin onlari dinlemekten daha iyi birsey yapamazsiniz haberiniz olsun simdilik cumartesi gece 00:00 itibariyle biziz'de sahne almaktadirlar biziz tarihinin en iyi bar grubudur.

of of offf... var ya okurken resmen tüylerim ürperdi Alc43Vol. abartmıyorum! ne güzel böyle şeyler duymak, hele müzisyen tayfası söylüyorsa ayrı bir zevk. çok teşekkür ederim yorumların için. biziz tarihinin en iyi grubu biraz iddialı bir laf olmuş. orada çalan çok sağlam gruplar var/vardı bence. tabi ne açıdan baktığına bağlı. tarz olarak farklı gruplarız nihayetinde.

bu arada recycle hakkında kısa bir info vermek isterim. recycle, egemen ünal ve benim içinde bulunduğum eski bir gruptu aslında. solistimiz şimdilerde wattzup'da olan yusuf'tu, gitarda kıvanç kaytanlı vardı (ki acayip bir gitaristtir. "burada ki solo steve vai gibi olsun ama biraz blues kalıplarında gezsin ve solo çıkışı van halen gibi olsun" dersiniz çalar filan), basta murat erk vardı. eğlenceli bir repertuvarla o zamanlar yeni açılan biberon ve yolcu'da çalardık. abuk subuk nedenlerle dağıldık. oralara hiç girmeyim.

neyse yıllar sonra egemen john doe diye devam ederken, solist ve repertuvar değişimiyle ismide değiştirme kararı aldılar. recycle'ın isim babası yusuf arandı ve isim değişti ;) egemen ve barbaros gibi iki sağlam adamla (diğer arkadaşları tanımıyorum ama onlarda sağlamdır illaki), şirin ve eğlenceli bir repertuvarla güzel işler yapıyorlarmış. ilk günlerinde gölge'de dinlemiştim, şimdi daha oturaklı olmuşlar. ilk fırsatta tekrar gideceğim dinlemeye. nede olsa gönül bağı var isimden dolayı :)

Felron demiş ki:
Zamanında ayne sahneyi çokca paylaştığımız sevgili green ekibine bolca başarılar...
felron, içten temennilerin için teşekkür ederim. güzel günlerdi gölge kapılarında sahne change ettiğimiz zamanları özlüyorum. neyse ankara küçük yer, yolumuzda sevgiden geçiyo (öeıyyk!) illaki biryerlerde karşılaşırız :)

güzel yorumlar için teşekkürler ve bizi yanlız bırakmayan dostlarımıza sevgiler buradan...

anlattiklarinin hepsini biliyordum abi ama onun sen oldugunu bilmiyordum sadece egemen abiden bunlari 40 kere dinledim askerlik anilari gibi murat erk'te askere gitti bu arada :)
yok abi tarz olarak bence biziz tarihinin en iyi grubu gercekten.Diger turlu daha genel dusunursekte yine en fazla 2 diyebilirim :) kolay gelsin.Sen klavyeciysen beni hatirlarsin depeche mode calin demistim programda sende ordan it's no good'a girmistin sonra kesmistin hadi kolay gelsin gorusuruz cumartesi:)

ha!.. eyvallah, bunları sen biliyosundur o zaman da, bilmeyenlere info verdik fenamı :)

bu arada "its no good" recycle'la beraber bar repertuvarına girmiş, egemen-yusuf-ferhat üçlüsünün "çalalım lan" diye tutturduğu bir parçadır. daha sonra diplomatic immunity repertuvarına aldığı zaman artun yusuf'a gelip "abi sizin repertuvardan its no good'la, stranger by day'i aldık, kızdıysan buz vereyim" demiştir :) sonrada benim ısrarlarımla green repertuvarına transfer olmuştu ama senin gibi iki bilmedin üç cins tarafından anlaşılıp alkışlandığı için repertuvardan çıkardık. kimbilir çalarız belki gene...

cumartesi görüşürüz...

green'den her hafta olduğu gibi bu haftada yeni bir parça daha geliyor. 80'leri solladık, biraz daha günümüze yaklaşıp 90'lara geldik :) umarız seversiniz. yılbaşına başka sürpriz yeni parçalarımız da olacak. bu sefer daha yeni olacak söz :)

cumartesi 00:00'da biziz'deyiz. bekleriz...

an itibariyle yılbaşı programımız şöyledir dostlar :

Gölge Bar - 09:00 (31.Aralık.2005)
Biziz Pub - 00:30 (01.Ocak.2006)

yeni yıla beraber gireriz inşallah. seven sevmeyen herkesi bekleriz. ha unutmadan yeni yıl mesajımızı da ben ileteyim şimdiden :

2006 sizin yılınız filan olmayacak hayal kurmayı bırakın artık. yok sigarayı bırakıcam, içkiyi bırakıcam, milli piyango büyük ikramiyesi bana çıkacak, çok zengin olacam, karımı-kocamı boşaycam, sevgilimi terketcem, saçımı kısacık kestirip veya upuzun uzatıp yeni imajımla ortalığı yakacam, çok meşhur olup kitlemi peşimden sürükleycem filanlar hikaye arkadaşlar. geçen sene başında da aynı şeyleri söylediniz bana! n'oldu? bir sene geçmiş hala aynı mavalı okuyorsunuz.

31.Aralık.2005'le 01.Ocak.2006 arasında hiç bir fark olmayacak. hava gene -5 derece olacak; donmuş halde müthiş bir baş vede kıç ağrısıyla yatağınızdan kalkacak, yanınızda yatan zat-ı muhtereme bir bakış atıp doğrulacak, daha yüzünüzü bile yıkamadan bir sigara yakacaksınız. sonra gazeteden milli piyangonuza amorti bile çıkmadığını öğrenip aptal televizyonu açıp "2005'de neler oldu belgeseli"ni izleyeceksiniz. yılbaşı sonrası 01.ocak.2006'nın o ilk pazar günü de 2005'de geçirdiğiniz diğer pazarlar gibi geçecek.

o yüzden eğlenmenize bakın. her yılın tek farklı tarafı yılbaşı gecesidir. diğer günler hep aynı...

neyse hepinize mutlu yıllar dilerim, umarım hayalleriniz gerçek olur (nıhıahahahaha ölecem şimdi )

hey hey hey !!!!!!

gölge ha :) çok sevindim... :)

ama yılbaşında maalesef farklı bir organizasyonumuz var, bu nedenle olamayacağım :)

iyi yıllar, Tüm green'e sevgiler... Sallayın Gölge'yi oldumu ?

aman limoncuğum teveccüh etmişsin. sallamak filan bizi aşar, o başka grupların işi ;) (sözüm meclisten dışarı, kimse alınmasın aman ha!). zamanında biri -o kendini bilir ama bu foruma takılmıyor malesef- "abi çok dinlenecek müzik yapıyorsunuz, biraz gürültü edin" dediydi (nedemekse?). şimdi o geldi aklıma :) o açıdan şeettim. bu lafı o zamanki solistimiz serkan'a demişlerdi, baya gülmüştük. şahidim var yani :)

biz eğlencez işte, bekleriz. ne d'yim...

:) :):):):):) yıkıldım resmen...dinlenecek müzik ha... nasıl yaneee...

ben anladım zaten.. bırakalım onlar sallasınlar... biz iişimize bakalım....

Green ayrıdır... daha geçen hafta sizi çekiştirdik... gün gelir devran döner derler ya... öle işte (sözüm meclisin tam içine valla :p )

Bişi demem lasım...

Tüm Gölge ve türevlerinde giriş 20 YTL 'dir....Tek bir giriş ücreti ödenerek Gölge Bar, Gölge Pub ve Shadowa girilebilir.

Kimse söylememiş...

haklısın limon, söylememişiz ama bizde bilmiyoduk :) hatta hot sauce'la (nasıl yazmışlardı hot souse'mu heheh çok güldüm, isimimiz değiştiriyoz dediklerinde) sahne alacakmışız onu da yeni öğrendik. dünya telaşı işte...

bence gölge çok güzel olacak görünüyor. hot sauce eğlenceli ve oturaklı bir grup, doğru seçim olmuş. üstelik 20 milyonda mantıklı bir fiyat gibi geldi bana. 40-80 milyonlar filan duydum piyasada oha falan oldum yane!..

hathi iyi yıllar...

ylba.jpg

En güzel tarafıda... Gölgelerin hepsine tek giriş olması.

Vallla kim nederse desin Gölge tavrını koymuş... İki tane grup ama çok özel 2 grup daha ne olsun... saat 22:30 civarı en öne yapışıcam hayırlısıyla... geri sayımıda hep beraber kanıra kanıra yaparız artık...

Şey bide utanıyorum ama "LoveSong" yapsak eskisi gibi olmasmı... (ama tabe beni bekleyin mutlaka.. gerçi hatırlamassınız da neyse... haklısınız yanee )

selamlar :) sonunda geldim buralara da... herşeyden öce sevgili Ferhat'ıma ve diğer küçük yeşil adamlara çok sevgiler ve saygılar :) görüşmek pek nasip olmasa da sevgili Green'e sevgimiz azalmaz diye düşünüyorum. sonunda izlemeye gelebilecekken, biziz programlarınız iptal oldu, tam döndünüz bizler İstanbul'a geldik, zira ben hala İstanbul'dayım. sonunda NEM'in ilk video klibi de burada sevgili Gürcan Ketek tarafından çekildi ve artık biz de bekleme sürecine girdik. hayırlısı :) dönünce Ankara'ya ilk işim sizin yanınıza gelmek olacak valla özledim bee :) yeni yıl hepimize bol bol başarı ve de sağlık getirir umarım. görüşmek üzere, sevgiler...

ahanda! leventim kutlutürküm bassitim gitaristim süpermenim. haberleri batu'dan aldım geçen, albüm kapağı, web sitesi olayları filan... heyecanlan bekliyoz albümü, bi imza atarsınız artık :) özletmeyin kendinizi, herşey biter ama dostluk bakidir biliyosun.

inşallah promosyonunuz güzel olurda nem hakkettiği ilgiyi görür. zira çok güvendiğim hala heryerde dinlediğim üç albümün (grup veya adamın) esamesi okunmuyor şuanda. tek sebep tanıtım bence. tek klip çektiler, adamlar hiç bir programa konuk olamadılar (sabah şekerlerinden bahsetmiyom, okan bayülgen, beyaz, yüxexes gibilerden bahsediyom ki bu programlara kimlerin çıktığına bakıp gülüyorum sadece), çabuk unutuldular. umarım sizin başınıza aynı şeyler gelmez. ankara'ya konsere gelirsiniz artık görüşürüz heralde.

iyi yıllar, tüm nem'e selamlar buradan....

Vay Ferhat kardeşim ne kadar uzun zaman oldu çocuk bile büyümüştür

Çok sevgiler saygılar bütün GREEN elemanlarına.

hepinizin yeni yılının perfect geçmesi dileğiyle:)

Geri