green

EeeEeee... ne di'cektim? ha, biz bu çarşamba her çarşamba olduğu gibi yine if performans hall'dayız. saat 00:30 gibi başlıyor görünsede yoğun ısrarlara ve grup elemanlarının sabırsızlıklarına ("hadi çalalım abi artık!" gibi) dayanamayıp 00:00 civarında başlıyoruz.

herhafta daha keyifli bir dinleyici kitlesi oluyor ve bu bizi daha mutlu ve motive ediyor. ayrıca geçen hafta bizi yanlız bırakmayıp, program bittiği halde içmeye devam edip yarım saat daha çalmamıza neden olan! (elim, belim tutmuyodu program sonunda. yaşlıyım ben abi yapmayın yani!) herkese teşekkürler.

bekleriz..

ya aşırı kalabalık değil aslında ama gerçekten dinleyip eğlenen bir kitle var o çok keyifli. gölge aşırı kalabalık olurdu ama yarısından çoğu niye geliyor biliyorsunuz! yani aşırı kalabalıkda müzik dinleyip eğlenmekten nasıl keyf alınıyor anlamış değilim? stadyumda pink floyd dinlemiyoruz ki abi. taş çatlasa 300 m2 kapalı bir mekan. sırtında tepinen bir adam varken, biranı ağzına tutturamıyorken, sevdiğin parçayı adam gibi soundla dinleyemiyorken bu "kalabalık iyidir" merakı anlamsız geliyor bana. o yüzden manhattan'ı çok severdim ben (belli günlerde). dozunda bir kalabalığı olur, bara rahatça ulaşır içkini alır, yerine döner eğlenmeye devam edersin. if'de çok güzel bir konseptle ve çizgiyle ilerliyor. bu arada salı günü çok enteresan bir şeyler oluyormuş, grubun adını bilmiyorum ama bizim basist murat izlemiş çok beğenmiş. haftaya gidicem bende.

neyse görüşmek üzere...

limon sana tüm lovesong'lar kurban olsun yani ayıbettin.
bekleriz tabi, baktık gelmedin çalarız, baktık geldin tekrar çalarız n'olcak köpeen olsun.

bu arada dünkü grup toplantısında bir takım kararlar aldık ve yaz sezonunun durgunluğuyla green'i revize çalışmalarına girmeye karar verdik. artık özgür'ün açtığı stüdyoyla prova derdimiz bittiğinden her hafta düzenli provalar alıp yepisyeni şarkılar yapıyoruz. sezona şeker bir repertuvarla ve daha sağlam bir soundla gireceğiz hayırlısıylan.

hepsinizi bekliyorus.. sevgiler

ayyyyy :):):) canım canım :):):) akşama görüşürüs ne diim :):)

bu arada repertuar konusunda sürekli revizyon revizyon nereye kadar kaaardeşim... kötü örnek oluyosunuz :p

Ya dün ne yazıkki sevgili Hüseyin'in Kapris ile olan programının 02:00 civarı bitmesi nedeni ile oldukça geç geldik.. Ama gelir gelmez ilk şarkı Lovesong tu... (ama zis beni çok şımartıyosunuuuuz)

Ağzınıza sağlık :):) bu arada U2 whit or whitout you 'u uzun zamandır dinlememiştim, ayrıca bi keyif aldım...

"Yeşil Adamlar" size teşekkürlerimi sunmak dışında söyleyebileceim hiçbir şer yok... Green işte... :):)

Sevgiler...

jubile

evet arkadaşlar minik bir duyuru yapmak istiyorum. biraz erkende olsa bunu duyurmak durumundayım zira okullar kapanıp ankara hayalet şehir moduna girmeden bir organizasyon yapmam gerekiyor.

bu sezon sevgili yeşil adamlara eşlik edecemeyeğimi üzülerek bildiririm. yani green'den ayrılıyorum. kesinlikle grupla ya da elemanlarla bir sorun yok. benim için büyük, insanlık için küçük olan bir takım projelere vakit ayırabilmek adına green'den ayrılmak zorundayım hepsi bu.

yeşil adamlar kalitesinden ödün vermeden yollarına devam edecekler. yerime biri geçene kadar (yaklaşık 2-3 hafta) ben idare edeceğim ve temmuz başında ayrılacağım (mecburen).

bu duyuru için biraz erken aslında ama durum şu: okullar kapanmadan ve millet tatile kaçmadan yarın if performance hall'de toplanalım dedik. iş ve okul arkadaşlarım yanında müzisyen dostlarımda orada olacaklar. haftaya çoğu tatilde olacağından bu hafta çarşambayı uygun gördüler. gelmek isteyenleri bu erken jubile okazyonuna beklerim.

sevgiler

Umarım bu geçici bir durumdur... hay alllaam yaaa.. Çok üzüldüm, ama umarım herkezler için en iyisi en güzeli olur yolun açık olsun... Hem senin hemde yeşil adamların :(:(:(:(

üzülecek bir durum yok aslında zira green green'dir. illaki ilerde başka projelerde yeşil adamlarla bir araya geleceğiz tekrar. onca adam gidip geldi aynen devam etti. biliyosunuz en son emre ve levent NEM albümü için gruptan ayrılmak zorunda kaldılar (ki ikiside son ana kadar çalmak istediler). ama soundu ve tarzı oturmuş bir grup green; yine çok yetenekli adamlar gökhan ve murat hemen adapte olup green'i devam ettirdiler. serkan deseniz kısa süre de olsa batu'nun yokluğunda destek atıp green'i sahnede tuttu. bende 12 parmaklı bir adam değilim nihayetinde, yerime gelecek adamda anında olayı kotaracaktır çünkü green bir "gruptur", herkes işini yapar.

biraz sarsılır ama yıkılmaz merak etmeyin, ilk programda aynı soundu duyarsınız. hem aynı ayakkabıyla yıllarca koşamazsınız dimi? :)

dil mukabele muratcığım (edit : anam! dil mukabele ne lan? bil mukabele olacaktı pardon. "dil mukabele : bende yalarım efendim afedersiniz" gibi bişi demek) . bende sizi özlücem ama fazla uzakta değilim görüşürüz gene ;)

evet millet 14.Haziran. Çarşamba gecesi If Performance Hall'e bekleriz cümlenizi. ben gittim gidiyom, kalan sağlar sizindir yani :)

Hayde olcak işmi be abi . Bilinen bir olay vardır elbet böle bişi olması için . Çok üzüldüm ama ne diyeyim abiler . Neyse yarın artık stüdyonuzu gasp etcem orda uzun uzun konuşuruz .

sanırım 2004 de gölge de dinlemiştim sizi zaten daha sonra ankaradan koptum.benim için güzel bi anınız var cünkü dogum günümde arkadaslarım süpriz yapmış ve benim için sizden supergirl i istemişlerdi.gercekden cok güzeldi.bi kez daha dinlemek üzere...:)

14 Haziran gecesi If'de nefis bir dinleyici kitlesi vardı. gerçekten benim için güzel bir erken jubile oldu. gelen tüm dostlara teşekkürü borç bilirim. haftaya green'le birlikte son notalarıma basıyor olacağım. o yüzden green'e erken teşekkürlerime başlamıyorum şimdi. hafta uzuunca teşekkür ederim.

serkancığım stüdyoya gittiysen detayları öğrenmişsindir. büyütecek bir "olay" yok, gayette güzel bir ayrılık oluyor.

bettlegirl bizi bunca zaman unutmamış olman büyük incelik ve grup adına sevinilecek bir durum. green daha uzun süreler sahnede olacak, umarım bir gün yolun düşerde tekrar supergirl dinlersin.

yarın biziz'de, haftaya perşembe if'de tekrar görüşelim. sonrasıda da görüşürüz aslında ama ben bu sefer sahnede değil, aşağıda green dinliyor olurum muhtemelen :)

sevgiler...

evet arkadaşlar, bu çarşamba küçük yeşil adamlarla son programımı yapıyor olacağım if performance hall'de. 4 yıldır beraber aynı sahneye ter döktüğümüz green elemanlarına tektek teşekkür etmek adına bunu yazıyorum. yoksa tahmin ediyorum tabi "bana ne lan dümbelek!" dediğinizi :)

4 yıl önce green'e girmeden evvelki grubum recycle (egemen ünal, kıvanç kaytanlı, murat erk, yusuf akbuga ve ben) son programını biberon'da yapıp bir takım bahtsızlıklar sonucu (murat'ın tatile gidip dönememesi gibi :) ) dağılmış beni sahne kaşıntısı tutmuştu ki : kıvanç arayıp "green'de çal klavyeci arıyorlar" dedi. o tarihe kadar hiç birini tanımadığım green elemanlarıyla tanışıp gölge'nin kapısında el sıkışıp repertuvar cd'sini elime alıp! evin yolunu tuttum. çok keyifli geceler geçti gölge'de. neyse efenm, gelelim special thanks to'ya :

öniz (eski vokal) : green'in eski vokalisti, ben green'e girdiğimde o yoktu. batu'nun askerde olduğu bir dönem green'e tekrar katıldı. süper kaliteli adamdır kendisi, karşılaştığımda hala ilginç bir sevinç kaplar benliğimi :)

serkan (eski vokal) : bir dönem batu'nun yokluğunda green'i sahnede tutan, yeteğinden şüphe etmediğimizi daha öncede söylediğimiz ve bunu kanıtlayıp ankara ünv. şan bölümünü kazanan, azami uyumlu grup adamı. ilerde daha güzel projelerde daha iyi yerlerde göreceğiz kendini.

batuhan (vokal) : animatör olmasından kaynaklanıyor olsa gerek, sahnede looneytunes'dan çıkma çizgi film karakteri gibi enerjik, haşarı, cana yakın ve saygıda kusur etmeyen tavrıyla gruba pozitif elektrik pompalayan, kaliteli müzisyen, sıkı dost, kızartılmış yeşil domates'tir. seviniz onu...

emre (eski davul) : şu an nem'de çalıyor. yeni albümlerinin konserleri gırla gidiyor. mülayim görünür ama sinirlenince adamın kafasını ısırır, "tamam abi çalarız! nedir" yaklaşımıyla beni hasta eder. aslında tam gönül adamıdır.

gökhan (davul) : parçayı çalarken heran yeni bir atak ya da atraksiyonla karşılaşabilirsiniz. karmaşık ritm ve atak uzmanıdır, şarap gibi adam vesselam. her hafta farklı bir cover çalıyormuş keyfi verir gruba. ağır adamdır, kodumu oturtur.

levent (eski bas) : eski basistimiz ama aslen süper gitarist levent. o da nem'de çalıyor. derin armoni bilgisiyle her parçaya çabucak hakim olan, iyi duyan ve iyi çalan, sürekli gülümseyen, tartışırken bile sevimli olabilen sevgi pıtırcığıdır.

murat (bas) : yıllarca farklı gruplar için provalar alıp bir türlü aynı sahnede çalamadığımız ama green'le şeytanın bacağını kırdığımız süpermen. sakin duruşunun altında haşarı bir çocuk ve sünger kaplı bir alkol tüketim cihazı saklıdır. dikkat etmek lazım.

özgür (gitar) : green'in eskilerinden özgür; kaliteli sounduyla, gitara hakimiyetiyle, olmayan partisyonlar yazıp parçaları doldurmasıyla, "gitar çokmu geliyo la!" diye sorabilen nadir gitaristlerden olmasıyla, karizmasıyla çekim gücü yaratan bir asabiyet abidesidir. gülerek tartışan nadir şahsiyetlerdendir.[/b]

joe satriani (eski gitar) : bir dönem green'de çalan ilerde büyük işlere imza atacağına inandığımız genç yetenek. yolu açık olsun.

george bush (bombacı) : green'le alakası yoktur. sağı solu kafasına göre bombalar. "green'de nükleer şarkı varmış" diye tutturdu zor ikna ettik herifi sağolsun.

mtv (tv kanalı) : 80'lerin kıymetini anlamamızda büyük önem taşıyan amerikan kral tv'si.

hülya avşar (herşey) : herşey olarak burada yeralmaması ayıp olurdu. o bir idol.

neyse liste uzar gider, hepinize sonsuz teşekkür ederim. tekrar yazayım : herşey biter dostluk baki kalır.

sevgiler...

evet bugün (28.haziran) green'le son programımı if'de yapıcam. ilgilenenleri beklerim. sonrasında sahnede kullandığım korg trinity plus denen aleti satıyorum. ilgilenenler imzamdaki linkten detaylara ulaşabilir, cebine parasını koyup gelen if programı sonrası klavyeyi paketleyip götürebilir :)

saygılar (kusur etmeyelim dimi!)

ah ahhh :) sevgili ferhat kardeşim ve diğer küçük yeşil adamlar, hepini özledim cidden, yarım saat sonra sahneye çıkacaksınız ama bende gelmeye mecal kalmadığı bir zamanda okudum forumu...

umarım en yakın zamanda yine görüşme imkanımız olur ferhat, çünkü istanbul yolları gitmekle aşınmıyormuş onu öğrendim :) yarın özgür'e uğrayıp bir süpriz yapmak niyeyindeyim serkan'la beraber bakalım bir terslik olmazsa...

bu arada benim için yazdığın şeyleri iyi bir müzisyenin klavyesinden görmek çok mutlu etti beni :p teşekkürler güzel sözlerin için.. umarım bu ayrılık baki olmaz da başka yerlerde görürüz yeşil adamları beraber :)

sevgiler herkese

Geri