Survivor Türkiye-Yunanistan

yarışmayı ben oldukça uzun zamandır takip ediyorum hatta bize gelen ilk survivor dan önce orjinalinide izliyodum o zaman baya seviyodum ama bu sefer işi biraz abartmışlar...
yarışmaları her zaman güzel ayrıca beğenilmeyecek gibi değil o rekabet falan ama sadece o kadar.. nedir o düşmanlık öle..normalde benim hiç bi yünan takıntım ya da uyuzluğum olmamasına rağmen yarışmayı izlediğimde benim bile türklük damarlarım falan kabarıyo sanki kurtuluş savaşında eline mavzer alıp savaşan bendim bize nooluyosa aptal bi yarışma işte...bence bu yarışma unutmuş olanların bile düşmanlığını hatırlatır..kötü olmuş...

tamamen raytig icin hilekarlik,milli duygularda katmaya calismislar, 1-0 yunanistan öndeyken yunanli dalyan gibi adam kuru kafa elinde onunde ayı gibi kutuge yakın 5-6 saniye bekledi hicte caktırmadıgını snarak bizden kacarmı ?:),bilerek koymadi bizim bitirim koydu,1-1 oldu,cok net goruldu bana hepsi 3 kagitci gibi geldi...

survivorın bundan öncekisini izlemiştim çok iyiydi gerçekten izletiyordu şu an da izliyorum yine izletiyor ama şu anki format o kadar farklı bir açıdan izlettiriyor ki..iki millet karşı karşıya getirilmiş ve milli duygularla birbirlerinden tiksinir gibi davranıyorlar..yunanistanla türkiye arası zaten parlak degil ve buna bu yarışma eklenmiş...survivor hakikaten güzel bir uyarlama yarışma ada konseyi,dogal yaşam,tam anlamıyla survivor oluşu...ama iki ülke düşman gibi karşı karşıya getirilmemeliydi..yunanistanda türklere karşı antipati besleyecek ve milli duygularını kabartıp cephe alacak bir çok yunanlı olmuştur şimdiden ki varmış da..bu kadar düşman olduklarını bilmiyordum yunanlıların bize karşı..hepsi olmayabilir ama..bizimkiler de yunan düşmanı gibi türkiye diye bagırıp yırtınıyorlar...zaten iyi olmayan ilişkiler daha da kötüleşecek...

bestpro demiş ki:
tamamen raytig icin hilekarlik,milli duygularda katmaya calismislar, 1-0 yunanistan öndeyken yunanli dalyan gibi adam kuru kafa elinde onunde ayı gibi kutuge yakın 5-6 saniye bekledi hicte caktırmadıgını snarak bizden kacarmı ?:),bilerek koymadi bizim bitirim koydu,1-1 oldu,cok net goruldu bana hepsi 3 kagitci gibi geldi...
bencede üç kagıtcılıklar dönüyor..yunanlardan ikisiyle bizden iki kişi yemege gittiklerinde düşmanca tavırlardan,küfür bazında sözlerden uzaklaşıldı birbirlerine 40 yıllık dost gibi davrandılar bu çok dikkatimi çekti..bişeyler dönüyor ama.. :?:

aptal bir yapım. ne yani bu. başka ülkeler olamazmıydı. sazan gibi bide izleyenler yokmu. asıl onlara kızmalı ama neysee :evil: :evil: :evil:

yunan türk çekişmesi diye bişe vardır ya şimdiki medya malzemeside bu oldu herhalde ordaki hiçbi insanın türk olsun yunan olsun ciddiyet ve samimiyetine inanmıyorum tv başındaki insan bu tür şeleri çok sever kavga tartışma çekişme gibi ben programın yaratıcısındaki beyne hasta oldum adamlar harbiden zeki nerden reyting alacaklarını biliyolar.. tek kelime ile saçma bence ordaki herşey..

abi zaten belli yani. bunu anlamak için fazla düşünmeye gerek yok. reyting desen hadi neyse. bide milleti gaza getirir butür programlar. rezalet yani :evil:

saygılar

abi sende safmısın ? ne bu yani. survivor'mu indirceklermiş. heralde böyle şeyleri indirmeyi düşünmüyordur arkadaşlar. yani benimle evlenirmisin falan indirsinler daha iyi. hiç olmazsa orda türk türke. burda ne olduğu belli değil. zaten sonuç belli türkler kazanacak. ama bileklerinin hakkıyla değil. halkı8mız ve medya patronlarımız istiyor diye :D

saygılar efenim

Reyting reyting diyoruz da, hangi tv programın amacı reyting değil :roll:
Şunu artık bilelim, ne yapılıyorsa reyting için yapılıyor..Sinema filmi çekiliyor, bizim hayrımıza oturup film çekmiyorlar, Bu zaman da filmin başarısı izlenme oranı değil mi? bu da eşittir reyting, bana göre her şey reyting için yapılıyor maalesef..
Hepsi bir yarış içinde değil mi :?: hangisi daha çok izlen di :roll:

Sadece 1 kez izledim. Onda da fena gaza geldim. Yunanlarla bir alıp veremediği olmayan ben, kendimi televizyon karşısında Yunan takımına bağırırken buldum. Tabi toparladım 'yarışma bu boşver takma kafana rol kesiyorlar zaten' diye :)
Yunan takımında uzun saçlı bir adam var. Bana rahmetli babaannemi hatırlattı. Babaannem biri hakkında kötü bir şey söylemek istediğinde kısaca 'Yunan!' derdi. Yunanları onun bu tavrı yüzünden hep kötü sanırdım. Hatta Yunan sözcüğünün gerçekten kötü manasına geldiğini düşünürdüm. Gerçeği sonradan öğrendim tabi. O adam da 'Türk' sözcüğünün tüm kötü özellikleri içinde barındırdığına inanıyor sanırım. Bunların herkesin izleyebileceği kadar aleni bir şekilde gösterilmesi yanlış bir şey.

hiç bi tv programına bu kadar küfür etmemiştimm..taammamen saçmalık bu ya..aramızda küçük bi kardeşlik olma ihtimali umudu olmuş olsaydı bile o da yok oldu saayelerinde:((

ihtimal varmıymış. eğer ihtimal vardıysa ve sırf bu saçma program yüzünden o ihtimal'de ortadan kalkarsa ben öyle milletin ve devletin seviyim gözlerini :D

saygılar

dün şov tividen bir kez daha tiksinmeme sebep olan program sabahtan akşama kadar bu vardı bi ara habreleri koydular sonra gene survivor çıktı
düzmece bir program oldugu o kadar belli ki şehir hayatına alışmış insanların o koşullarda iki gün canlı kalabilmesi mümkün değil
ayrıca acunun programın yunan sunucusuyla ingilizce konuştuğu ingilizce beni çok derin dertlere gark etti

Geri