Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Hislerimi paylaşan herkese teşekkür ederim 23 yaşındayım kendi gitarlarımı kendim yapıyorum öyle yada böyle ama şuan içinde bulunduğum kötü durum yüzünden herşeyimi satmaya başladım düzelicektir elbette bir zaman sonra bir cort x-11 sahibi olucam sanırım hayırlısı

:) eheh hocam sen yine iyisin ya ben daha 16 yaşındayım bide benim halimi düşün yani :( param yok gitarı arıorum para olmadan nası alıcaksam onuda bilmiyorum :) ama bi şekilde büyüyünce alırım :D

Atalay demiş ki:
Herkes gitar sahibi olur merak etmeyin. Sadece acele etmeyin. Ben de çok beklemiştim gitar için. Babam sağolsun :)

Söylemesi belki kolay ama sıradan bir gitar seti sahibi olmak hiç de zor değil.

Günde 1YTL tasarruf etseniz ve bunu bir kenarda sıkıca biriktirseniz 365YTL paranız olur. 365YTL'ye gitar-pedal/processor-amfi alınır. Zamanla tasarrufa devam ederek, uygun fiyatları ürünleri kovalayarak ekipmanı geliştirirsiniz. Zaten balangıç sürecindeyseniz öğrenme kısmı daha yoğun geleceğinden ekipman derdine düşmeyip sıkı çalışırsanız zamanın nasıl geçtiğini de anlamazsınız.

1YTL tasarruf nasıl edilir? Sigara ve alkol varsa bırakılır yada ayda 30YTL'lik tasarrufu yapılır bunların...

hocam herhangi bir bağımlılık yok bende çok şükür. ben zaten bütün haftalığım yani 20 ytl sürekli kenara atıyorum fakat para diyelimki bir wah pedalına yetti hemen wah alıyorum iyi gitar için nedense para durmuyor :)

Boşa harcanana çok para var, sigara, içki vb. Gerçekten hesaplı olup bir süre sonra kensinize başlangıç seti yapmanız mümkün. Arkadaşlar mantıklı açılımlar yapmışlar. Bir paket sigara içen biri bunu yarıya indirse, ayda 30 yerine 15, yani yaklaşık 45-60 ytl para atar cebine. Az değil.

edaffy demiş ki:
hocam herhangi bir bağımlılık yok bende çok şükür. ben zaten bütün haftalığım yani 20 ytl sürekli kenara atıyorum fakat para diyelimki bir wah pedalına yetti hemen wah alıyorum iyi gitar için nedense para durmuyor :)
Bu azimle istediğin herşeyi alırsın..

Ben ilk gitarımı öyle almıştım ailem hiç yardım etmiodu.. Çok az biyardımla almıştım.

boşa harcanan paranın yanında boşa harcanan çok da zaman var. kafayı ekipmana yorduğunuz kadar biraz da para kazanmaya yorun, sorun kendiliğinden çözülsün.

secks demiş ki:
boşa harcanan paranın yanında boşa harcanan çok da zaman var. kafayı ekipmana yorduğunuz kadar biraz da para kazanmaya yorun, sorun kendiliğinden çözülsün.

Kesinlikle haklısın, part time çalışıp Gibson aldım ben, kaldı ki çalıştığım iş de ürün danışmanlığı, başvuran herkes girebilir böyle bi işe. :D

Para biriktirme konusunda çok rahatım, yatılı okuduğum için ekmek okuldan su okuldan :) arada bi yemekler çok kötü olur 2 haftada 1 de pizza ısmarlarız, onun dışında param cebimde kalır 8)

Ayıptır söylemesi bir de okulun isminden kaynaklı dersane bursları 8) ...

Okulumu seviyorum :LOL:

Atalay demiş ki:
Boşa harcanana çok para var, sigara, içki vb. Gerçekten hesaplı olup bir süre sonra kensinize başlangıç seti yapmanız mümkün. Arkadaşlar mantıklı açılımlar yapmışlar. Bir paket sigara içen biri bunu yarıya indirse, ayda 30 yerine 15, yani yaklaşık 45-60 ytl para atar cebine. Az değil.

katılıyorum bi sigara içip ciğerlerinize zarar vereceğinize yada alkol alıp organlarınızdan olacağınıza biriktirin o parayı hem kötü alışkanlıklardan kurtulursunuz hemde müzikle ruhunuzu rahatlatırsınız.:)

Ben bos dvd masrafindan baska para harcamiyorum.Düsün artik ne rezillik.Dışarı çıkıp iki bira atsan 10ytl,sinema 15ytl.Para para diye sosyalitenin anuna .... neyse. :)
Bu konuda çok dertliyim çok.Daha fazla yaramı deşmiyeyim. :D

Geri