Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

IBANEZ RG09 Limited Edition PEGASUS PEARL WHITE

Ibanez-RG09LTD-3.jpg

Ibanez-RG09LTD.jpg

Ibanez-RG09LTD-2.jpg

Pegasus Takım Yıldızı Fosforlu olarak gövdeye işlenmiş. Karanlıkta böyle görünüyor.

Ibanez-RG09LTD-1.jpg

Gerçekten ilginç bir gitar. Klavyesi o kadar rahat ki Joe Satriani DVDsini açıp beraber aynı tonda aynı soundda rahatlıkla çalabiliyorum. Çok başarılı bir gitar hayretlere düştüm. Ben daha çok standart ritm vb konserlerde harcayabileceğim bir gitar olarak almıştım ama bir anda görüntüsü ve çalım rahatlığıyla aklımı aldı. Hernekadar beyaz EMG manyetikler sipariş ettiysem de bu stok manyetikler çok iyi ses veriyor. Tuşe oldum resmen. Çok keyifli bir gitar.

Teşekkür ederim. Hepinize keyfinize göre gitar düşer umarım.

JDBlack demiş ki:
@Atalay
Hocam gitarın görünüşü müthiş ama köprüsü nasıl ? Bir arkadaşıma o fiyatlarda bir gitar bakıyoruz.

Hah o konuyu hemen anlatayım.

Tremolo Edge III. Edge Pro2 (Joe Satrianinin kullandığı) hiçbir fark yok. 6 saat tremoloyla oynadım. Hiç bozulmadı.

Ibanez Edge III tremolo muhteşem. Ben çok memnunum bu gitardan. He parçası harika. Sadece Manyetiklerinin sustaini az o da normal. Ancak tonu muhteşem. Bir EMGyle işi bitiriyorum ve yeni resimleri koyacağım.

10 üzerinden 10 veriyorum bu gitara. Şaka gibi... 800 Tl ye böyle gitar mı oluyor dedirtiyor insana... ki Ibanez zamanında en sevmediğim ve ilgilenmediğim gitardı. Artık Jacksondan sonra geliyor. Fusion tonları, clean tonları blues için de harika.

2 humbucker ama 5 pozisyonlu. Böylece single coil olarak ta çalışıyor ve dramatik ton farkı var. Adamlar yapmış.

Prestige sahipleri güle güle kullansın da, neden prestigeler o kadar düz bir yüzeye sahip ve fretboardında binding yok diye merak ederim. Çok sade görünüyor sanki işçilik azmış gibi ancak çok daha pahalıya satılıyor. İlginç.

Bir de signature gitarlarda (JS mesela) üzerine bir resim atıyorlar 300o TL lik gitar 6000-9000 arası oluyor. Bu Ibanez'in taktiği beni benden alıyor.

Sağolun arkadaşlar. :)

Binding olmamasının ve çok basit durmaısnın nedeni yalnızca bu modele mahsustur.Bu model eskiden üretilen rg570 gitarın neredeyse birebir aynısıdır.Tek fark sapın 5 parça olması 570te ise 3 parça sanırım. :)
Ve bu gitarda o 570 yani eski ibanezler baz alınarak üretildiğinden manyetiklerindende belli oluyor vintage 8 falan diye o zamanın ibanezlerine benzetilmeye çalışılmış :) yani kısaca 570 i 1570 presstige yapıp tekrardan üretmişlerde denebilir. :)

Kıyaslamanız için bir resim:
http://profile.ultimate-guitar.com/profile_mojo_data/5/3/5/0/535049/pics/_c628584_image_0.jpg

Zaten bilenler bilir. :)
Farkları:
Presstige olması,sap 5 parça,köprü farklı,manyetikler için çerçeve var 570de ve bolt on kısmı şu anki modern ibanezlerden biraz farklı 570 in. :)

Atalay demiş ki:
JDBlack demiş ki:
@Atalay
Hocam gitarın görünüşü müthiş ama köprüsü nasıl ? Bir arkadaşıma o fiyatlarda bir gitar bakıyoruz.

Hah o konuyu hemen anlatayım.

Tremolo Edge III. Edge Pro2 (Joe Satrianinin kullandığı) hiçbir fark yok. 6 saat tremoloyla oynadım. Hiç bozulmadı.

Ibanez Edge III tremolo muhteşem. Ben çok memnunum bu gitardan. He parçası harika. Sadece Manyetiklerinin sustaini az o da normal. Ancak tonu muhteşem. Bir EMGyle işi bitiriyorum ve yeni resimleri koyacağım.

10 üzerinden 10 veriyorum bu gitara. Şaka gibi... 800 Tl ye böyle gitar mı oluyor dedirtiyor insana... ki Ibanez zamanında en sevmediğim ve ilgilenmediğim gitardı. Artık Jacksondan sonra geliyor. Fusion tonları, clean tonları blues için de harika.

2 humbucker ama 5 pozisyonlu. Böylece single coil olarak ta çalışıyor ve dramatik ton farkı var. Adamlar yapmış.

Sizin G9.2tt ile ayrıca gitarın sesi toparlanmış ve sustain meselesi yine daha yukarılara çıkmış olabilirmi? Anlattığınızdan ağzımın suyu aktı hazır gitarsızken bu modelemi yaltaklansammı diye bi aklım gitti :)

G9.2tt de zaten bir gitar prosesörü. Bu gitarı normal amfiye de taksanız aynı tonu veriyor. Çünkü gitar prosesörleri zaten varolan analog pedal ve amfileri simule eder. Bu gitarı gerçek amfi ve analoglarla kullandım... zaten bir fark olmuyor. Yine aynı ses geliyor.

Bu arada gitarı modifiye ettim. Sustaini az olduğu için EMG 89R ve EMG 81TW taktım... Artık sound uçuk noktalara geldi. Alet susmuyor.

Ben ki Ibanez sevmezdim... İki aya kadar bir S570 DXQM alacağım. Allah sonumu hayretsin.

Buda benim RG470 Korem
Alırken floyd hakkında cok terreddüt ettim 2 kere vazgeçdim fakat eski çin washburnume göre etkileyince vede gittimiz lüthier ayarlarını yaptırısan sorun olmaz diyince aldım.Alırken ilk isteğim zaten floydlu olmasıydı bol bol oynarım kaymaz maşallah akord =) İnş. yanına bide prosesör attım mı tamam.
dsc00889i.jpg

Geri