Cort Turkish Edition

Zupar demiş ki:
CORT XMP-1 MASTERPIECE

xmp1944en0.jpg

Yukardaki beyaz gitar hosmus, sunun klavyeye kirmizi ay yildizi cakicaktiniz, cok hos olurdu, tadindan yenmezdi.

Zupar demiş ki:
Cort iyi gitar yapmaz, Cort 10 tane gitar yapmaz diyen arkadaşlar (18 olcak zaten)

CORT ABMP-1V MASTERPIECE BASS

Bu gitardan sadece 2 tane var No.1 Cort arşivinde No.2 Sahibinde, istek üzerine yaptırılmış. Demekki adamlar 1 tane bile yapıyolar 18 tane'de isterseniz rahat yaparlar merak etmeyin.

Video http://video.google.com/videoplay?docid=3217754356436016977

cimg0940184vl5.jpg
cimg0944109tl7.jpg
cimg0947129az2.jpg

cimg0957123vg1.jpg

Gitarların ne kadar kalitesiz, ne kadar adi malzeme ve işçiliğinin ne kadar berbat olduğu görünüyor. Hatta el yapımı olduğunu anlamak imkansız, fotoraflardan bile anlaşılmıyor bişey...

Arkadaşım kusura bakmada o gösterdiğin bass gitarın ikinci eli bir tane satılıyordu 2500dolar gibi fahiş bir fiyat çekiliyordu iddaa ediyorum şuan benm elimde olan ve şuan sattığım ibanez sr3005 bass gitar bundan 10 kat daha kalitelidir!! ve ben yarı fiyatına satıyorum!!

Ayrıca bu gitara o kadar para vereceğime Warwick yada Ken Smith gibi bass gitarlar alabilirim yada Erkan Sızarlar'a veririm o kadar bana el yapımı yapar!!

Sigmastern demiş ki:
Zupar demiş ki:
CORT XMP-1 MASTERPIECE

xmp1944en0.jpg

Yukardaki beyaz gitar hosmus, sunun klavyeye kirmizi ay yildizi cakicaktiniz, cok hos olurdu, tadindan yenmezdi.

abi birde pamuk kale edition diyebilirler alete o zaman :D bence beyaz gayet hos görünüyor ama benim gibi pis adamlara gelmez :D aslında gövde kırmızı olsa daha hos olur turkish edition olarak.gerçi ben bu projenin gerçek olduğuna dair hiçbir kanıt göremedim henüz.ama düşüncelerimizi söylüyoruz işte.belkied bosa konusuyoruz.yok mu hala bir belge bu projenin gerçek olduğuna dair.

Zupar demiş ki:
Cort iyi gitar yapmaz, Cort 10 tane gitar yapmaz diyen arkadaşlar (18 olcak zaten)

Gitarların ne kadar kalitesiz, ne kadar adi malzeme ve işçiliğinin ne kadar berbat olduğu görünüyor. Hatta el yapımı olduğunu anlamak imkansız, fotoraflardan bile anlaşılmıyor bişey...

yahu yeter, geçin artık şu muhabbeti. kimsenin cort gitar yapamaz falan dediği yok! şu lafı söyleyip durmayın. adamlar yapmış 2500$ etiket yapıştırmış. sen bu parayı verecekmisin o gitara? bundan haber ver.

cimg0957123ue6.jpg

Gözünü yağını yiyim bu gitar neck-thru(ki bu özellik bile daha iyi bi gitar olduğunu fazlasıyla kanıtlıyo), önü kaplamalı figurlu ağaçlı, bass manyetiğinden falan anlamam ama eq ve manyetik devreleri aktif, iyi bişiye benziyo ve tek özel bi gitar, sipariş üzerine özel yapım yani. Ben sattığını bile bilmiyom ama fiyatı eder etmez, o sahibinin bileceği iş fiyatı ki sattığını bilsem buraya yazmazdım.

Senin gitarın da gerçekten güzel bi gitar ama, set-neck gördüğüm kadarıyla veya bolt-on ve fabrikasyon bi gitar, yani seri üretim, kaplama figurli ağaç yok. Git fujigene sor bakalım boyle ozel yapım bir gitar ne kadar diyecekler?

Yani benim gitar bundan ÇOK ÇOK iyi diyosan, bir bilene sor derim?

Parayı bastırırsanız size özel gitar yapabilirler belki ama o zaman burda kalkıpta boşuna ötmeyin sanki kataloğa girecek bi gitarmış gibi siz kim kataloğa gitar sokmak kim zaten bu gitar1250 dolar filan olsaydı görürdüm ben CORT'çularıda gidip Ibanez RG2550 mi alıyolar Cort'mu alıyolar diye

Şu an alıcılar yok, ben projenin içinde değilim, rastan onceden yazmış kimler olduğunu, isteyen alacak gidip dükkandan heralde... bu katalog demekse katalog.

Zupar demiş ki:
Şu an alıcılar yok, ben projenin içinde değilim, rastan onceden yazmış kimler olduğunu, isteyen alacak gidip dükkandan heralde... bu katalog demekse katalog.
Katalog demek o değil katalog demek Cort 2007 veya 2006 modellerinin hepsinin bi yerde toplandığı bunun bütün dünyaya dağtıldığı kitapçığa deniliyor.

Rastansaga bi açıklama yapma gereği duymamış belki tepkilerden dolayı ama ben konuya şöyle bir açıklık getirebilirim...
Bu gitar üretilmeye başlanmış ve yakın zamanda Türkiye'de olucak. Sadece 18 adet üretilecek ve rengi resimde görülen illusturasyon gibi değil İbanez RG 2620 CBK modeline benzer bir rengi olucak. (Sanki boya sırasında gövdenin üzerine bi naylon yapıştırılıp kaldırılmış gibi bişey)
Gitar'ın 24 üncü perdesinde resimdeki gibi bir türk bayrağı ikonu olucak.
Gitarın fiyatı 1000$ civarında olucak ve özellikleri Rastansaga'nın belirttiği gibi olucak...

Bizzat 4C sahibi Cenap Aksoy ile konuşmalarımı aktardım buraya...
Hala inanmayan arkadaşlar olursa
4C Tel : 0212 293 49 15
arayıp sorabilir, hatta sipariş verebilir...
;)

Saygılar...

Bu gitar sözü edilen özelliklerde yapılıyorsa gerçekten 1000$ oldukça iyi bir fiyat. Ancak ortada resmi bir yazışma metninin olmaması da çoğu insanın kafasını bulandırıyor.

ben resmi bir mail yada evrak istiyorum telefon numarası değil.birde madem üretimde bu gitar neden milletten öneri alıyorsunuz.olan olmus.artık gitarı alanlara güle güle calın demekten baska birşey kalmıyor bizim için

Önerilerin hiç bir önemi yok artık çünkü gitarlar üretiliyor.
Türkiye'ye geldiğinde çeşitli müzik marketlerde satışa sunulacak gitarlar...
Resmi belge istiyorsunuz resmi bir belge yok benim elimde ben sadece konuştuğum şeyleri aktarmak istedim...
Sözlerime güvenilip güvenilmeyeceği sizin taktirinize kalmıştır.

Gitar beğenilir yada beğenilmez (şayet ben almayı düşünmüyorum) kişilerin özel zevkine kalmıştır fakat proje gerçekten güzel...

Saygılar...

zoRg demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:
DreamofStyks demiş ki:
Hayal Bu Gitar Hayal Yok Böyle Bi Proje Tek Somut Kanıt bile yok[/color] 8O :D :D

katılıyorum. hala somut bir kanıt yok, muhtemelen olmayan ve olmayacak bir gitar için bir sürü insan kendini paralıyor.

ayrıca bu başlığın da marka kavgasına dönüşmesini kınıyorum. cort gitarları ben de sevmiyorum. isteyen sevebilir. isteyen sevmeyebilir. ama markalarla ilgili tartışmayı aşmak gerek diye düşünüyorum. artık bırak markayı modeli, seri numarasına göre gitarlar karşılaştırılsa daha mantıklı olacak çünkü aynı fabrikadan çıkan 2 gitar arasında genel marka prestijinden bağımsız olarak dağlar kadar fark olabiliyor.

cort forumuna da isteyen üye olur isteyen olmaz. reklama lüzum yok. başlık zaten başlı başına bir reklam.
katılıyorum. ayrıca olsa bile bence süper bi promosyondan başka bişiy olmazdı. kendi ismini yaymaya çalışmanın değişik yolu
yani? yaysa ne yazar önemli olan müşteri memnuniyeti değil mi ne demek iistediğinizi bile şaşırıyorsunuz bazen

Bu kadar aptalca fikir kimden çıktı çok merak ediyorum birinden mi duydun yoksa aklına mı geldi aklına geldiyse bi doktora görün:LOL: ,bole saçma şey duymadım yaa turkish edition gitar mı olurmuş,home edition mı bu :LOL:, şimdiye kadar kimse akıl edemedide senin mi aklına geldi cok zekice yaaa inanılmaz ,bi de bişeye benzese bari camilerdeki tuvalet taşına benziyor

Y_J_M demiş ki:
Bu kadar aptalca fikir kimden çıktı çok merak ediyorum birinden mi duydun yoksa aklına mı geldi aklına geldiyse bi doktora görün:LOL: ,bole saçma şey duymadım yaa turkish edition gitar mı olurmuş,home edition mı bu :LOL:, şimdiye kadar kimse akıl edemedide senin mi aklına geldi cok zekice yaaa inanılmaz ,bi de bişeye benzese bari camilerdeki tuvalet taşına benziyor
Sırf çogunluk bu gitari beğenmedi diye rahatlıkla insanları aşağılama cesaretini kendinde görmeye hakkın yok.
Bir gün Jackson'a gidip "dk2 Turk" yapın desem bu aptalca bir fikir mi şimdi?
Tartışılan konuyu anlamadan hakaret dolu mesajlar atmanın haklı bir sebebi hiç yok
Lakin tartışılan olay gitarin iyi yada kötü olup olmaması haricinde bir konuda seyir etmekte.

Yine söylerim ki katologa girmeyen bir Turkish Edition gitar aslinda öyle AŞMIŞ bir proje değil(bana göre).
Parayı ver sanada yapsınlar hesabı sıradan bir custom...

Geri