pickguard yaptırmak

meraba. bende pick guardımı değiştirmek istiyorum. ama les paul kullanıyorum. istediğim desenli pick guard yaptırabileceğim bi yer varmıdır. yazarsanız sevinirim. teşekkürler

uzun zamandır burada değilim çok pickguard yaptım çok satışta yaptım ama bazı sebeplerden bi süredin burada değilim çok önemli çalışmalarda yaptım tabi ki bu arada aranıza tekrar döneceğim muhteşem pickguardlarla yeni bir başlıkla hepsini sergileyeceğim hepinize bol müzikli günler..

bende schecter bass gitara pickguard yaptırmak istiyorum kırçıllı kırmızı yada ayna gibi olanlardan piyasadakilerden boyutu farklı olduğu için özel yaptırmak zorundayım ankara yaptırabileceğim biyer var mı?

biraz tuzlu olur ama 3d printer ile baskı yapan yerlere de pickguard yaptırabilirsiniz.tabi katı modellemsini yapıp yollamanız gerekiyor.bu öneri burada dursun belki birisinin işine yarar :)

@insanatomystic tarafından veneerlenen, tarafımdan finishi yapılan hediye olacak bi strat pg atıyorum örnek olarak.. ali çok daha pro bi finish yapardı muhtelemen :)

IMG_0555.JPG

bugün birkaç yere sordum 3d printer ile 100₺+KDV dedi, başka biri sadece ağaçtan veya paslanmaz çelikten kendi tasarımımı yapıyorum jazz basslara 400 liraya yapıyorum dedi (jazz bass pg çok küçük ve 400 liraya jazz bass alınabiliyor sapında fender yazmasa da) kalıp alayım kendim kesip yaparım diye düşündüm kalıpa sığmadı kendim sanayiden pelexiglass alıp yapacağım bu gidişle

bugün birkaç yere sordum 3d printer ile 100₺+KDV dedi, başka biri sadece ağaçtan veya paslanmaz çelikten kendi tasarımımı yapıyorum jazz basslara 400 liraya yapıyorum dedi (jazz bass pg çok küçük ve 400 liraya jazz bass alınabiliyor sapında fender yazmasa da) kalıp alayım kendim kesip yaparım diye düşündüm kalıpa sığmadı kendim sanayiden pelexiglass alıp yapacağım bu gidişle
Sanırım ağaç pickguardı (bütün işleri ile birlikte) 150-175 tl gibi bir rakama yaparım. Ama sen yine de bir kendin dene. Olmazsa halledelim.

3d print sıkça yaptırıyorum başka işler için, görsel olarak tek başına kullanılacak kalitede malzeme olmuyor pek..
2-3 farklı yerden böyle bi tecrübe edindim.. üstü kaplanırsa çok pratik bi çözüm olabilir.. ama 100 vereceğinize kendiniz uğraşın bence de.. çok zevkli bir süreç

3d printerdan 3d printer'a değişiyor sanırım. 6 sene önce fuarda gördüğüm alet hatırladığım kadarıyla müthişti. Son gittiğim inovasyon fuarındakiler berbat. Maliyet düşürürken üretim kalitesi de düşüyor, gofret gibi basanlar bile var ve bulunacak yazıcının gofret makinası olması olası.

Bende strat için tek humbuckerlı bir pickguard arayışındaydım. Masaüstü 3D printerlar ile yazılabiliyor fakat printerdan çıktığı gibi tak kullan olmuyor. Pickguardı yazdıktan sonra zımparalama, vernikleme vs. gibi ek işlemler yapmak gerektiriyor.

Tasarım şeklinde olacak ise mühendislik amaçlı kullanılan endüstriyel tipte olan 3D printer ile düzgün sonuçlar alınabilir ama onuda bireysel işler için kullandıracak bir tanıdık falan lazım :)

Geri