Aldığınıza Pişman Olduğunuz Ekipmanlar

aha ilanı da burada buradan bi başlığa koyulmuş fiyatta yanılmışım 3000 tl :D

Dosyalar

• upload_2015-11-20_21-54-47.png
    upload_2015-11-20_21-54-47.png
    84.8 KB · Gösterim: 392
  • satanistten.jpg
    satanistten.jpg
    84.3 KB · Gösterim: 340
Ibanez RG 3120 : Böyle bir asalet olamaz incecik sapıyla samuray kılıcı gibi bir süper strat ve harika bir flame maple kapağa sahip, üstelik gövdesi de maun lakin bir kere iyi ses alamadım kendisinden... Bir de powder cosmo köprü nedir arkadaş rezil bir mat kaplama, oysa biraderi olan cosmo black candır. Kımıl kımıl böyle...

97 modelini hala kullanıyorum (hatta 97'den beri tek gitarım). Elektronikleri komple değiştirdim, asıl sorun kapasitördü ama o değişince pot'lar değişmek gerekti sonra zaten komple kablosuna kadar...vol. pot 1mohm ama kapasitör inanılmaz tiz yiyordu, tone pot değerinden emin değilim. Hani bir tonu olsun demişler ama bir sıkıntı yaratmışlar harbiden, yıllandıkça daha beter oluyor.

Modifiye sonrası değdi ama, standart elektronikler yetiyor düzeltmeye ama tavsiyem manyetikte değişecekse rock becerebilen parlak humbucker'lara yönelmek ve kullanılmıyorsa tremoloyu en azından tek yönlü kilitlemek (sadece dive çalışacak şekilde). Maple kapak kalın olduğu için (bir dahada o kadar kalın yapmadılar, belki j.custom hariç) attack oldukça güçlü, 2. el denk gelen olursa proje gitarı olarak kaçırmasın derim...

97 modelini hala kullanıyorum (hatta 97'den beri tek gitarım). Elektronikleri komple değiştirdim, asıl sorun kapasitördü ama o değişince pot'lar değişmek gerekti sonra zaten komple kablosuna kadar...vol. pot 1mohm ama kapasitör inanılmaz tiz yiyordu, tone pot değerinden emin değilim. Hani bir tonu olsun demişler ama bir sıkıntı yaratmışlar harbiden, yıllandıkça daha beter oluyor.

Modifiye sonrası değdi ama, standart elektronikler yetiyor düzeltmeye ama tavsiyem manyetikte değişecekse rock becerebilen parlak humbucker'lara yönelmek ve kullanılmıyorsa tremoloyu en azından tek yönlü kilitlemek (sadece dive çalışacak şekilde). Maple kapak kalın olduğu için (bir dahada o kadar kalın yapmadılar, belki j.custom hariç) attack oldukça güçlü, 2. el denk gelen olursa proje gitarı olarak kaçırmasın derim...
Hocam sizin gitarın görüntüsü de son modifiyeli hali de çok güzeldi vallahi. Hala aklımda.

- Blackstar Ht5rh
Emulated output çıkışına aldanıp sıfır olarak almıştım. Çıkış tam anlamıyla hayal kırıklığıydı, basiretsiz clean tonu da cabası. Aynı tarihte kullandığım epiphone valve jr. amfime sarılıp yatasım gelmişti ;)
Aldıktan 20 gün gün sonra elden çıkardım kendilerini.

- Line6 pod X3 Pro
Kendisinden hiçbir zaman demolarında vaat edilen gitar tonlarını alamadım. Diğer yandan modulasyon ve vokal efektleri konusunda iyiydi. Pişman olma sebebim ise hiç kullanmadığım bir sürü girişe parayı bayılmamdı :)

- Line6 pocked pod
İş yerinde kulaklıkla takılmak için edindiğim ve çıkardığı seslere sadece 1 hafta dayanabildiğim bir oyuncaktı. Digitech bad monkey' in mixer out u ve bir delay pedalı ile çok daha keyifli vakit geçirdiğimi söyleyebilirim.

- Tc Hall of fame reverb
Tonlardaki yapaylık suratıma tokat gibi inmişti ;)
Hakkını yememek lazım ambient illerini iyi kotarıyordu.

- Voodoo lab micro vibe
İşini güzel yapan bir pedal aslında, sadece gitar tonunuzu fazla tiz bir hale sokuyor.

- Behringer C1 mic
2 defa arızalandı ve garantiye gönderdim. Şuan yine arızalı ama artık pes ettim, uğraşmak istemiyorum yatıyor bir kenarda :)

Bu ürünlerin seveni de fazlaca var, sadece biz anlaşamadık kendileriyle. Yani tamamen kişisel görüşüm ve deneyimim ;)

Squier Standard Telecaster. O kadar para biriktirip lisede borç harç aldığım 2. gitarımdır kendisi. Ne tonu telecastera benzer, ne de sap ayarı 1 hafta doğru düzgün durur. Gene 2 yıl çaldım bu gitarla.

Aldığıma pişmanım demeyimde. Şimdi bir çok kişi bana küfür edecek belki ama BC Rich Son of Beast Avenge. Ton konusunda bir sıkıntım yok lakin sap gövde dengesinde inanılmaz bir sıkıntı var. Ha sadece kayıt için oturarak çalacağım diyorsanız eyvallah lakin kesinlikle sahne gitarı değil. Ayakta çalmak mümkün değil. Saptan aşşağı doğru kayıyor gitar, klavye takoz gibi (ki bir çok BC Richler böyledir) gitarı dengede tutmaktan ayakta çalamıyorsunuz. Ha sadece kayıt için istiyorsanız sıkıntı yok (tonları güzel bak yiğidi öldür hakkını yeme) ya da böyle çam yarması gibi iri yarı bi tipseniz gitarın ayakta da hakından gelebilirsiniz belki. Lakin sahne için kesinlikle önermiyorum. Yinede kendisiyle 5 yıllık bir birlikteliğimiz var.

İbanez jem 7v (bana göre değilmiş arkadaş. aslında fiyat/performans olarak da başarısız bulduğum bir gitar. )
axe fx ultra (bu iyi bir cihaz aslında ben beceremedim. teknolojiyle aranız çok iyi değilse tam olarak yararlanamazsınız, dandik bir prosesörden farkı kalmaz)
boss rc-50 (herhalde ön kötü yatırımım buydu :D)
Diğer ekipmanlarımdan hiç pişman olmadım hepsi bişeyler katmıştır bana.

Digitech Metal Master - Bu pedal aslında bir bakımdan uktedir bende. Kulak kanatan, hoparlör patlatan sesler çıkarmaya başlayınca çevre baskısıyla satmıştım. Acaba diyorum şimdi elimde olsa, kullanmayı biliyor olsam daha mı iyi olurdu ?
Ibanez Weeping Demon - Aslında özellikleri falan kağıt üzerinde fena değildi, ama kullanışlı değildi o kadar da. Araba kadar ağır ve büyüktü ona değinmiyorum.
Pişman olduğum bu iki pedal da ilk aldığım iki pedaldı, ondan sonra pişman olduğum ekipman olmamış hiç. Biliinçli tüketiciyi oynamışım :p
Güzel pedaldı aslında.
Benim pişmanlığım sarımtırak.
Sattım,mutluyum.
gunslinger.jpg

Geri