Aldığınıza Pişman Olduğunuz Ekipmanlar

'Forum Meydanı' forumunda songlessbird tarafından 17 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. Sansamp GT-2. Alete nedense bi türlü ısınamamıştım. Drive'ları güzel gibiydi ama clean'leri çok compressed gelmişti bana.

  Marshall AVT-50: Ne drive'ı ne de clean kanalı güzeldi. Ortalama altı bir amfi.

  Fender Custom Shop yazan jaklar: Hem dayanıksız, hem de bariz tonu değiştiriyor.
   
 2. Amerikan strat'imin işçiliği çok iyi değildi (örneğin fret uçları), bir telinin entonasyonu vidasını sonuna kadar sıkmış olmama rağmen doğru dürüst ayarlanmıyordu ve fret yüksekliği de pek bana göre değildi (o zamanlar jumbo fretleri tercih ediyorum sanırım). İki tane PRS SE gitarım var ikisi de bu Fender'den daha iyi işçiliğe sahip.

  Blues Junior esnek bir ampli değildi. Basları ve scoop'u bana çok fazla gelmişti. Düşük volümde tizleri bence yetersiz kalıyordu. 7 sene önce BJ'yi sattıktan sonra yerine aldığım Laney LC30 bana tonal olarak daha fazla hitap eden, çok daha esnek bir ampliydi. Sanırım o zamanlar da daha çok Marshall'cıydım.

  Jet City ise genel olarak BJ'den daha kullanışlıydı. Ancak preamp distorsiyonu pek hoş değildi ("fizzy" olarak nitelendirilebilir). Güç katını zorlamadan ve pedal kullanmadan iyi ton almak pek kolay değildi. Reverb'ü de biraz fazla derindi. Ampli biraz tizce olabilir. Ama ben tizi seviyorum :)

  Bendeki BJ ve Jet City'de beni rahatsız eden başka bir şey de tuşe hassasiyetlerinin yeterince yüksek olmamasıydı. Artık kendi amplilerimi yapıyor olmama rağmen sebebini de bilmiyorum açıkçası. Amplilerin tasarımları ile ilgili bir konu olduğunu sanmıyorum, ancak kullanılan bazı komponentlerin türü ve kalitesiyle ilgili olabilir.

  Benim Fender maceralarımdan çıkardığım ders: Müzik enstrümanı alırken Türkiye'de neyin daha popüler olduğuna pek bakmamak ve önyargılardan arınmak gerekliymiş. İkinci elini vs. düşünmeden iyice denemek ve sevmek lazım. Bunlar neticede çok subjektif meseleler.
   
  Son düzenleme: 22 Mayıs 2016
  barrios bunu beğendi.
 3. Vox V847 Wah
  Boss DS-2
  Electro Harmonix Big Muff
  Line 6 - Space Chorus
   
 4. American Strat ve BJ'yi yukarıda yazdım.

  S-500 Tribute'u alırken temel beklentim strat tonları da alabilmekti. Benim S-500'de bir tür hard ash kullanılmış. Gitar çok ağır olmasının yanında, rezonansı da strat tipi bir gitara göre oldukça düşük. Gitarın basları zayıfça. Manyetikleri de bence son derece steril ve tonda bir şeyleri öldürüyor. Öte yandan iki G&L'im (Comanche ve Asat tribute) daha var. Onları gayet seviyorum.
   
  Son düzenleme: 22 Mayıs 2016
 5. Fender Mexico Telecaster
  Digitech Rp200
  Boss Ds 2
  Washburn Wı serisi abuk bir gitar
  Line 6 Spider IV 15

  Çoğu acemilikre, yeni başladığımda, bilinmeden alınmış şeyler. Meksika Tele dışında.
   
 6. Morley Bad horsie 1 (Crybabyden sonra soundumun için etti)
  Belcat g10 tweed ( Drive kanalı bile yok gitara ilk başladıgımda itelemişlerdi bilmediğimden)
  Digitech rp 50 ...
   
 7. ibanez ibz10: bass gitara başladıktan 2 ay sonra sadece tabure olarak kullanmaya başladım rocktek phaser ph1: level potu 6 dan sonra ses distort yapmaya başlıyordu ve aynı kutupta olmasına rağmen sadece ataba adaptörle çalışıyordu ( boss PSA adaptörü beğenmedi) behringer bass chorus bch100 : keşke biraz daha koyup boss alsaydım zamanında mooer bass sweeper : precision bassda ışın kılıcı sesi geliyordu cruser by crafter 35 w gitar amfisi: o da tabureye line 6 spider ve lowdown serileri : noise gate li amfi olur efektler ve kanallar berbattı sgrc4 : klavye tel arasına serçe parmağım girdiği halde ilk 2 perde cızlıyordu amt wah: söyleyecek söz bulamıyorum danelectro distortion : arkadaş 100₺ verip footswich sanıp almış hoparlörlü tek tuş bişeydi ve bozuk para sesi geliyordu 3 eleman mağazaya dalınca korkudan mooer Black secret ile değiştirdiler ebs unichorus : flangerı berbattı ve gereksiz pahalıydı sonraki gün değiştirdim
   
 8. muza bass prosesör: pedalı (ex... diye yazılıyordu unuttum) sadece volume içindi sadece tuner işime yaramıştı bi araştırayım dedim ve Google a sadece arka sokaklardaki muzo çıktı hemen bir sazcıya sattım
   
 9. marshall mg10
   
  SilverSky ve citygray bunu beğendi.
 10. Floyd Rose'lu gitarlarım
   
 11. Bogner Ecstasy Blue pedalı.
  Tc Dreamscape pedalı.
  Mxr Prime Distortion ( onu neden aldığımı bile hatırlamıyorum. Rezildi )
  Cort Jumbo 12 Telli akustik ( çalınması mümkün olmayan bir gitardı )
  Crybaby 95q ( yanlış yazıyor olabilirim, switch olmayan cinsten )
  Mesa Flux Drive ( kötü değildi kesinlikle ama nedense ısınamadım )
  Fulltone Ocd
  ve bombayı sona sakladım.....
  P. Cochrane Timmy :)
   
 12. OCD tek başına Drive için miydi boost için miydi hocam? Bir de neden? :)
   
 13. Bak sen, ocd sahibi bir alıngan görüyorum sanki:) :) Nova drive vardı o dönemde, onun yanında bir işime yaramadı. Drive olarak kullanmıştım.
   
 14. Yok hocam bende yok ama çok vakit geçirdim onunla. :) Boost olarak pek leziz bence ama Drive olarak kullanıldığında çok Fuzz'ımsı geliyor bana. Bu da benim nefret ettiğim bir şey aslında. Genel olarak Fulltone sevmem. :)
   
 15. Neden Timmy?
   
 16. Hiç sevmedim değil ama o kadar tantana yapılan bir pedal için çok şey bekledim sanırım. Ben amplinin drive kanalını bb preamp ile boostluyorum. Çok da nadir kullanıyorum o kanalı ( mesa express 5 50) O alanda timmy iyiydi oldukça ama ayda bir kez açacağım drive kanalı için fazlaydı. Kendi drive karakteri beni hiç açmadı. Alen Geere Italian Drive varken başka bir low gain drive ile mutlu olacağımı sanmıyorum. Timmy biraz da onun hışmına uğradı.
   
 17. LTD st 213 strat.
   
 18. Yaklaşık 40 yıldır ekipman aldım ve sattım ama biri hariç hiç birinden pişman olmadım.
  Çünkü ;
  1- Araştırarak ve öğrenerek bilinçli bir şekilde alım yapmağa çalıştım.
  2- Denemeden hiç bir zaman enstrüman ve ekipman almadım.
  3- Bugüne kadar hiç ikinci el enstrüman ve ekipman almadım.
  Bunca yıl içinde sadece bir kere pişman oldum.
  Çünkü ;
  1- Başkasının aklına uyarak satın aldım.
  2- Denemeden satın aldım.
  Bu bir kıssadan hissedir. :)
   
  Kutay_ bunu beğendi.
 19. Şimdi hatırladım.

  Sx Tele: Yanında Fender vardı o dönem, ondan dolayı Seymour Duncan takmama rağmen tonu kötü gelmişti, sapı çok rahattı ama.

  Marshall JCM600: Full lambalı, yaldır yaldır çalarım diyorsun ama öyle değil. Cılız drive'ı var, blues çalacaksan iyi. Gerisi için meh.
   
 20. EMM

  EMM

  Ben merak ettim bu gitarı/ekipmanı... Nedir acaba? :)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş