Namm 2016 Paylaşımlar Başlığı

Ya floyd 1000'ler kötü floydlar değil. Alman üretimi orjinallerle aynı floydlar aslında sadece Kore'de üretiliyor. Ama ben şahsen 2500 dolarlık gitar alacaksam, Kore bir mal istemezdim üzerinde. Yani hadi onu da sıkıntı etmedim diyelim de, önceki orjinal Amerikan Music-man tremolosuydu, neden değişirsin ki. Schecter bile floydlarını özel floyd 1500 diye değişti ( daha ne özelliği olduğunu açıklamadı ama ). 2500 dolarlık Music-man'de floyd 1000 nedir ya. Axis modelinde mesela tremolo Music-man yapımı lisanslı floyd ( Ki bunu ilk gördüğümde şöyle düşünmüştüm mesela: ''Hmmm music-man floyd'a yaptırmamış kendi yapmış, kesin bir modifiyesi falan vardır, aynı Vigier, Tom Anderson vs gibi'' ). Öyle birşey olsa yine yadırgamam ama gidip 1000 dolarlık gitarda da kullanılan floyd-1000'i takıyosun sen ( 1000-pro aslen de bir olayı yok şekli ve low-profile olması dışında normal 1000'den )
Adamlar roasted maple sapın arkasına sığınmaya çalışmışlar.

Ernie Ball'da cuma günü 11'den 13.30'a kadar Petrucci'nin olacağı yazıyor ama NAMM'ın sitesinde cuma günü Petrucci ile ilgili bir şey yok. Canlıya bağlanabiliyorsunuz ama bu nasıl oluyor? Bi yardım edin arkadaşlar.

En iddialilardan birisi (7 tel isinden hoslanmasam da) bu 7 telli olsa gerek RGDIX7MPB-SBB:

ibanez-2016-opener-650-80.jpg

• Neck type: Nitro Wizard-7 3pc Maple/Bubinga neck
  • 673.5mm/26.5” scale length
  • Body: Poplar Burl top/Layered Ash body
  • Fretboard: Birdseye Maple fretboard
  • Fret: Jumbo frets
  • Bridge: Gibraltar Standard II-7 bridge
  • Neck pickup: DiMarzio Fusion Edge (H) neck pickup
  • Bridge pickup: DiMarzio Fusion Edge (H) bridge pickup
  • Gotoh Locking machineheads
  • Hardware color: Black
  • Finish: Surreal Blue Burst
  • Factory tuning: 1D, 2A, 3F, 4C, 5G, 6D, 7A
Bu alet harbiden göz kamaştırıyor...

Ernie Ball'da cuma günü 11'den 13.30'a kadar Petrucci'nin olacağı yazıyor ama NAMM'ın sitesinde cuma günü Petrucci ile ilgili bir şey yok. Canlıya bağlanabiliyorsunuz ama bu nasıl oluyor? Bi yardım edin arkadaşlar.
Dostum 10 saat fark var arada...biz önden gidiyoruz diye biliyorum yani cuma gece 11.30 orada cuma gündüz 11.30 olur...yarın gece 23.30da izleyebiliyoruz yani...youtube dan canlı yayınlarlar herhalde...ya da sitelerinden...

hayır jacksonun ne yapmasını bekliyorsunuz anlamıyorum. Tum ana modeller adamlarda zaten Soloist KV RR Kelly Warrior hayır neyin beklentisi.
Şahsi beklentim 7 8 telli tuhaf renkli gitar piyasasına bulaşıp pavyon gitarı gibi tuhaf hardware ve renklere sahip gitarlar çıkaracağına, o yıllardır sahip olduğu modellerin üstünde oynamadan devam ettirsinler. Mesela basslarda bu var ufak tefek detaylara dokunsalar da her yıl mağazalarda siyah ve gri, sharkfin inlaye sahip sadece ufak güncellemeler alan concert basslar bulunabiliyor, js2 js3ten tut David Ellefson usa modellerine kadar her seride benzer yapıda gitarlar var. 2012den beri takip ediyorum her seriyi, önce manyetik çerçevelerini söktüler, ebony sapa gri/siyah inlay koydular, ne krom ne siyah arada bi hardware kullanır oldular prolarda, sonra Jackson'ın en baba olduğu dönemlerde büyük isimlerin elindeki siyah beyaz quicksilver vb renkleri üretmez olup quiltedlara translara giriştiler. Belki ben sırf duvarımda dursun diye soloist alacağım ama opsiyonlarım tırrek yeşili pavyon pembesi ve adibas/nixe sarısından ibaret.(şimdi çıkıp biri onun beyazı da var demesin konuyu anlatmak için bir örnekti)

Gelişeceğiz diye saçmalar oldu, performans olarak değerlendirecek yeterlilikte görmesem de kendimi göz zevkimi tatmin etmemekte son yıllardaki işleri, bir dönem çıkan rr3pro ke3 pro adlı japon seri hem fiyat olarak karşılanabilir hem de görüntü açısından o standartlığa sahipti. Onlar da yalan oldu.

düzenleme*imla

Şahsi beklentim 7 8 telli tuhaf renkli gitar piyasasına bulaşıp pavyon gitarı gibi tuhaf hardware ve renklere sahip gitarlar çıkaracağına, o yıllardır sahip olduğu modellerin üstünde oynamadan devam ettirsinler. Mesela basslarda bu var ufak tefek detaylara dokunsalar da her yıl mağazalarda siyah ve gri, sharkfin inlaye sahip sadece ufak güncellemeler alan concert basslar bulunabiliyor, js2 js3ten tut David Ellefson usa modellerine kadar her seride benzer yapıda gitarlar var. 2012den beri takip ediyorum her seriyi, önce manyetik çerçevelerini söktüler, ebony sapa gri/siyah inlay koydular, ne krom ne siyah arada bi hardware kullanır oldular prolarda, sonra Jackson'ın en baba olduğu dönemlerde büyük isimlerin elindeki siyah beyaz quicksilver vb renkleri üretmez olup quiltedlara translara giriştiler. Belki ben sırf duvarımda dursun diye soloist alacağım ama opsiyonlarım tırrek yeşili pavyon pembesi ve adibas/nixe sarısından ibaret.(şimdi çıkıp biri onun beyazı da var demesin konuyu anlatmak için bir örnekti)

Gelişeceğiz diye saçmalar oldu, performans olarak değerlendirecek yeterlilikte görmesem de kendimi göz zevkimi tatmin etmemekte son yıllardaki işleri, bir dönem çıkan rr3pro ke3 pro adlı japon seri hem fiyat olarak karşılanabilir hem de görüntü açısından o standartlığa sahipti. Onlar da yalan oldu.

düzenleme*imla
yani sen bence TC sınırları icerisindeki Jacksonlar ile olcuyorsun.
CUSTOM METAL & CLASSIC GUITARS
The Music Zoo: World-Renowned Guitar Retail Destination Specializing in New, Used and Vintage Guitars.
takip ediyor musun?

jackson'ın amerika dışı üretimi savsakladığını kabul etmek lazım. hala 20 sene öncesinin japon gitarları piyasada aranır gitarlarsa ortada bir sıkıntı var demektir.

amerikan üretimi ise mükemmellikten bir tık uzakta, yeniliğe ihtiyaç yok. o tık da carvinlerde gördüğüm arka kapak vidası DÜBEL'i.

Yok hocam takip edemiyorum, malesef öğrenci kredimi denkleştirip yılda 1 tane gitar alabiliyorum yurtdışına çıkmak veya oradan getirmek gibi bir opsiyonum da olmadığından haliyle ülkedeki imkanlardan ibaret. Attığınız linklerde de jacksounguitars.com'da ülkede de bulabildiğim serilerin dışında farklı sadece custom shoplar vardı. Bi faydası dokunmadı yine. Yani Jackson'ın beklentilerimi karşılayamama sebebi bu, zuhalde jenna jamesonlı gitarları bile var en sade modelleri yok. Üretmeye de niyetli görünmüyorlar :(

Yok hocam takip edemiyorum, malesef öğrenci kredimi denkleştirip yılda 1 tane gitar alabiliyorum yurtdışına çıkmak veya oradan getirmek gibi bir opsiyonum da olmadığından haliyle ülkedeki imkanlardan ibaret. Attığınız linklerde de jacksounguitars.com'da ülkede de bulabildiğim serilerin dışında farklı sadece custom shoplar vardı. Bi faydası dokunmadı yine. Yani Jackson'ın beklentilerimi karşılayamama sebebi bu, zuhalde jenna jamesonlı gitarları bile var en sade modelleri yok. Üretmeye de niyetli görünmüyorlar :(
jenna jamesonlı ne abicim al bir sl1 sl2h rr1t fln metalin dibine vur.

Geri