Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bütçen iyiyse Headrush Prime bekle derim,Yurtdışında stoklara girmeye başladı Tr de 25 k civarında olacak gibi duruyor ama tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek bir cihaz.
Bence Headrush Prime-Pedalboard veya Gigboard tarzı procesore gerek yok, zaten arkadaş istediği efektleri alabiliyormus diğer ekipman ile ve bahsettiğimiz ürünlerde toplam 20 dakikalık looper var. Drum machine yok.

Headrush Looperboard ideal uyacaktır arkadaşın ihtiyacına. Gelişmiş çok kanallı mix özellikleri ve sınırsız kayıt imkanı var.
Geçen Zuhal müzik veya sescibaba sitesinde 18 veya 19 bin TL'ye düşmüştü fiyatı.

Prime 29.900 den Zuhal stoklarına girmiş.SesciBaba da 24 küsür den listede görünüyor ama stokta yok yazıyor.

Satılık Mooer GE 300😜

IMG_1725.jpg

Dosyalar

• IMG_1724.jpg
    IMG_1724.jpg
    140.2 KB · Gösterim: 111
Prime 29.900 den Zuhal stoklarına girmiş.SesciBaba da 24 küsür den listede görünüyor ama stokta yok yazıyor.

Satılık Mooer GE 300😜

159686 eklentisini görüntüle
23-24 aşırı iyimser rakamlardı zaten. Gerçi bu aralar belli olmuyor, Türkiye'de hâlâ yurtdışından daha ucuza ekipman bulunabiliyor.
Ben şimdilik pedalboard ve Gigboard ile devam edeceğim, en azından bir süre daha.
Mooer de çok iyi processor.

Satılık Mooer GE 300😜
Headrush mx5 kullanıcısıyım, hem gitar hem vokal prosesörü için aşırı yüksektim headrush prime'a ancak boyutunu ve kilosunu görünce L4-L5/L5-S1 bel fıtığım sızladı :D
Sanırım mx5 yanına voicelive gibi bişey alıp kompakt setup'ıma devam edeceğim :)

Gigboard'cuyum.. masaüstünde adeta tablet gibi kullanıyorum. Keşke şu aletlerin ayak prosesörü değil de masaüstü cihaz versiyonlarını yapsalar. Tonex biraz andırır gibi ama yine de çotank diye basılan footswitch yerine elle basılan düğme ve dokunmatik ekran filan olsa... bu kafayla Prime bana da çok anlamsız geldi. Tamam hitap ettiği kitle var ama mesela aynı özelliklerde Gigboard kasasında ve daha narin bir cihaz sadece masasütü olarak yapsalar direkt alırım şimdi çıkar gider....

Prime hedef kitlesi sahnede sürekli zıplayarak hardcore punk çalan, her şarkıda sayısız efekt değiştiren, 48 numara postal giyen gitaristler sanırım... sahnede düğmeyi ıskalasan resmen ayağın takılır, tökezlersin.. karakol önlerine dizdikleri dev beton bloklar gibi olmuş

Prime hedef kitlesi sahnede sürekli zıplayarak hardcore punk çalan, her şarkıda sayısız efekt değiştiren, 48 numara postal giyen gitaristler sanırım... sahnede düğmeyi ıskalasan resmen ayağın takılır, tökezlersin.. karakol önlerine dizdikleri dev beton bloklar gibi olmuş
😆 Yok yahu ben teknoloji sevdiğim için alan amatör takılan biriyim.Mooer alırken yeğene mx5 almıştık ordan bu zamana aklımdaydı cihaz.

Ama sahne yapacaklar için taşıma şartları zorlayıcı olabilir.Ancak kullanım rahatlığı ve teknik özellikleri gözönüne alındığında tercih edilecektir.

Geri