Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Selamlar herkese, forumdaki arkadaşların da tavsiyesiyle mooer ge300 aldım 2 hafta kadar oldu, tonları gerçekten çok iyi şuanlık çok memnunum. O kadar çok ayar var ki henüz alışamadım içinde kayboluyorum. Ge 300 kullanıcılarına bir sorum olacak.. Exp pedalı toe down ile açıp kapatmayı iptal edebiliyor muyuz bir şekilde? Çok hassas geliyor bana, efektin max kullanımıyla efekti kapatma arasında çok ince bir çizgi var, pedala sonuna kadar bastığımda efekti kapatıyorum verimli kullanamıyorum.
Hayırlı olsun,Pedalın basım şiddetini ayarladığın bölüm var baktın mı oraya.?

Selamlar herkese, forumdaki arkadaşların da tavsiyesiyle mooer ge300 aldım 2 hafta kadar oldu, tonları gerçekten çok iyi şuanlık çok memnunum. O kadar çok ayar var ki henüz alışamadım içinde kayboluyorum. Ge 300 kullanıcılarına bir sorum olacak.. Exp pedalı toe down ile açıp kapatmayı iptal edebiliyor muyuz bir şekilde? Çok hassas geliyor bana, efektin max kullanımıyla efekti kapatma arasında çok ince bir çizgi var, pedala sonuna kadar bastığımda efekti kapatıyorum verimli kullanamıyorum.
Ses çıkışını nereden alıyorsunuz? Kulaklıktan mı?

bunu ben de merak ediyorum, prosesör kullananlar acaba ses çıkışı olarak ne kullanıyorlar? stüdyo monitörü mü frfr kulaklık mı? ve bunlar amfiye direkt takıp çalmak kadar pratik oluyor mu?
Üçü de olur.
Anfiye bağlamak istersen en iyisi FX loop üzerinden. O yoksa anfide, o zaman gitar input girişinden clean kanalına alarak olabilir. Ama o zaman da sıralama olarak anfiden sonra gelmesi gereken delay, reverb gibi efektler kaliteyi bozabilir.
Ben HeadRush processorumu frfr hoparlör ile kullanıyorum gün içinde, bazen de anfiye FX loop Return portundan gece sessizce çalışmak istersem de kulaklık çıkışından

Üçü de olur.
Anfiye bağlamak istersen en iyisi FX loop üzerinden. O yoksa anfide, o zaman gitar input girişinden clean kanalına alarak olabilir. Ama o zaman da sıralama olarak anfiden sonra gelmesi gereken delay, reverb gibi efektler kaliteyi bozabilir.
Ben HeadRush processorumu frfr hoparlör ile kullanıyorum gün içinde, bazen de anfiye FX loop Return portundan gece sessizce çalışmak istersem de kulaklık çıkışından
frfr ile apartmanda yan odadakini rahatsız etmeden güzel bir ton ile pratik yapabilir miyim peki?
bazı insanlarda çok boomy bir sesinin olmasından muzdarip diye okuyorum hep

frfr ile apartmanda yan odadakini rahatsız etmeden güzel bir ton ile pratik yapabilir miyim peki?
bazı insanlarda çok boomy bir sesinin olmasından muzdarip diye okuyorum hep
O size ve apartmanızin duvarlarının yalıtımı me kadar iyi kötü ona bağlı. Sesi çok acmadiginiz sürece normalde nasıl müzik dinler TV izlerkenki kadar açarsanız sesi sorun olmaz. Frfr ve stüdyo hoparlörde sesler çok net ve baslar da belirgin oluyor. Bundan dolayı bir nebze de olsa titreşim yaptırabilir bir nebze. Processor üzerinden hi-mid-bass veya ekolayzır ayarları ile oynayarak bu durum telafi edilebilir.
Benim oturduğum apartmanın duvarlarının yalıtımı çok iyi sanırım. Bugüne kadar hiçbir komşu şikayet etmedi

Elimde Gigboard ve Pedalboard var. Yeni model Pedalboarddan çok üstün değilse gerek yok almaya.
Elime geçti 3 gündür kullanıyorum. Üzerindeki modeller eski aletlerle aynı, ama klon amfiler bambaşka bir boyut, arada ciddi fark var. Türkiye fiyatı ile upgrade yapmaya değer mi bilemedim, ama sıfırdan bir alet alınacaksa çok çok iyi bir seçenek. Henüz cloud da çok dolu değil, daha fazla insanın eline geçtikçe indirilebilir klon amfi seçenekleri de artacaktır. Şu an salyam aka aka bir Marshall sv20h modeli kullanıyorum.

Son düzenleme:
merhaba sayın forum üyüleri, blackstar ht-1r amfime hangi prosesörü almalıyım? bu arada elektro gitara yeni başladım.
Üçü de olur.
@BC_Rich_Warlock'un yorumu üzerinden soruya yanıt fx loop özelliği olan bir amfiye geçiş yapmak ya da frfr hoparlör almak gibi duruyor. Ht1r'de fx loop yok mk2 değilse.

merhaba sayın forum üyüleri, blackstar ht-1r amfime hangi prosesörü almalıyım? bu arada elektro gitara yeni başladım.
Prosesörü hangi amaçla istiyorsun? Başka anfileri simule eden preamp olarak mı kullanacaksın ? Modülasyon efekti mi kullanacaksın, drive - boost - eq - compress için mi kullanacaksın, yoksa hepsi-bir arada bir çözüm olsun ekonomik her işini çözecek bir şey mi lazım ? ona göre daha doğru cevaplar alırsın. Ama öncelikle yeni başladığını söylemişsin efektler hakkında az da olsa bir bilgin , neyin ne işe yaradığı konusunda fikrin olmalı bence.

Headrush prime ülke sınırlarında görünmeye başladı.Stokta yok görünüyor,mail atıyorum bakalım ne cevap gelecek?

IMG_1482.jpeg

Merhaba arkadaşlar. Ben aslında yeni looper almak istiyordum. İçinde davul olması ve istediğim backingtrackleri bilgisayardan içine atıp üzerine solo çalabileceğim bir özelliğinin de olmasını istedim. Amfim Boss Katana MK2 50. Ibanez wah wh10, boss ds-2, tone city golden plexi ve marshall jackhammer jh-1 pedallarım mevcuttur. Ben istediğim tonu bu pedallardan alıyorum zaten.

İçinde looper, tuner, davul, istediğim backingtarackleri ekleyebildiğim ve diğer gitar efektlerinin (delay,reverb,phaser ... gibi) olduğu bir prosesör işimi görür diye düşünüyorum. Böylece ekstra tuner, looper ve efekt pedalları masrafından da kurtulmuş olurum. Fiyat performans açısından iyi prosesörleri bana tavsiye ederseniz sevinirim. Bütçem fena değil ama boşuna para harcamak da istemem. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Geri