Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Ozzfish demiş ki:
kullanışlı ve uzun süre sağlam kalıcak bir wah pedalı istiyorum. Morley bad horsie denedim ama biraz dijital geldi sanırım cry baby'e yönelicem, daha önce rp100 ve aria gibi kötü vah tecrübelerim oldu fikirlerinizi almak istiyorum.

GCB-95'e bak, beğenirsen al... Eğer çok farklı amaçların yoksa 535Q gibi modellere gerek yok...

GCB-95 tatmin etmezse Fasel ve Classic modellerini incele...

Switch istemiyorsan 95Q'ya bak...

Ton farklı olsun diyorsan imzalı modellere bak. Ama onlar biraz tuzlu...

Dunlop'lar sağlamdır. Arada sırada bozulanlar olsa da bunlara rastlamamızın sebebi "çok satıyor olmaları"dır...

Tonları dijital değildir... Bunu hem wah hareketinde hem de wah açıkken sustain içinde kolaylıkla hissedersin...

Arkadaşlar ben mt 2 ve jh1 arasında kalmıştım.Biraz daha sert tonlar istiyorum.Ibanez ts9 önerdiler. Ayrıca Cherub Nux HG5 tavsiye ettiler de pek iyi değil sanırım...Tube screamer ın distortiondan ne farkı var??

ts leri genelde boost olarak kullanıyorlar.Dist pedalıyla beraber kullanılan bi drive işte.Fenderlerde özellikle çok ii sonuç veriyor.Ama genelde profesyonel müzisyenler ds1 ler gibi ts leride modifiyeli kullanıyorlar :)

Arkadaşlar ben düzgün bir od pedalı istiyorum mexika telecasterım için od-3 ü düşünüyorum bu pedalı kullanan bilen varmı? sd-1 le arasında kaldım lambalı anfi tonlarını sewiyorum hangisi daha yakın? aradığım şey böle baya crunch bir ton 2 sinin arasında kaldım.

xhornetxx demiş ki:
Arkadaşlar ben düzgün bir od pedalı istiyorum mexika telecasterım için od-3 ü düşünüyorum bu pedalı kullanan bilen varmı? sd-1 le arasında kaldım lambalı anfi tonlarını sewiyorum hangisi daha yakın? aradığım şey böle baya crunch bir ton 2 sinin arasında kaldım.
verdiğim linkteki tonu inceleyebilirsin. BB Preamp mükemmel bi pedal bu setupu dizersen telecaster için mükemmel bir lambalı amfi tonu elde edebilirsin.ben hastayım bu tona :)

http://www.youtube.com/watch?v=SiW22O914Cg

korg ax 1500g yerine analog almayı düşünüyorum. bana lazım olan clean,over drive,distortion, delay ve wah pedalları. amfi almadım henüz eğer alırsam bana bir setup önerebilirmisiniz dediklerimden? en iyi verimi nasıl bir setup tan alabilirim?

Bunun gibi bilgiler... :) Ama Kurban ve Duman tonları çok farklı... Kesin bir şey yok zaten en iyi verim için... Öyle olsaydı herkes aynı şeyleri kullanırdı...

Overdrive TS-9 benzeri olabilir.

Distortion için Duman dersen DS-1 gibi şeyler olabilir, Kurban dersen MT-2 gibi şeyler olabilir... Paran çoksa MXR Double Shot tavsiye ederim, tek pedalla çok ton şansın olur...

Delay için Boss ya da Digitech'lere bakabilirsin... Behringer de olabilir...

Wah tercihi de zevkine kalıyor. Duman Morley kullanıyor sanırım...

İlk başta da clean demişsin. Onu da ya amfiden alacaksın ya da GT2, GDI21 gibi pedallardan Fender clean modellemesi kullanacaksın... Bu tip pedalların Fender'de drive modları Duman için de iyi gelebilir...

gogostar demiş ki:
Bunun gibi bilgiler... :) Ama Kurban ve Duman tonları çok farklı... Kesin bir şey yok zaten en iyi verim için... Öyle olsaydı herkes aynı şeyleri kullanırdı...

Overdrive TS-9 benzeri olabilir.

Distortion için Duman dersen DS-1 gibi şeyler olabilir, Kurban dersen MT-2 gibi şeyler olabilir... Paran çoksa MXR Double Shot tavsiye ederim, tek pedalla çok ton şansın olur...

Delay için Boss ya da Digitech'lere bakabilirsin... Behringer de olabilir...

Wah tercihi de zevkine kalıyor. Duman Morley kullanıyor sanırım...

İlk başta da clean demişsin. Onu da ya amfiden alacaksın ya da GT2, GDI21 gibi pedallardan Fender clean modellemesi kullanacaksın... Bu tip pedalların Fender'de drive modları Duman için de iyi gelebilir...

anladım :) peki dizilimi nasıl olur? eq ve compressor de almak şartmı bunların yanına? nasıl bir dizilim yapsak?

Geri