Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

iyide dediğin tarzı kaldırabilecek sağlam bir distortion için zaten en az 150 dolar gerek bence. Wah için ise Cry Baby GCB-95 desen 100 dolara belki biraz altına gelir. geriyede yeterli para kalmıyo sonuçta. Yeterli bir analog setup için dediğin para yetersiz bir miktar sonuçta.

leonjohancool demiş ki:
King_Diamond____ demiş ki:
buarada bütçem kısıtlı şöle;3 analog pedal+wah yada processor için 300$..
benim düşüncem 300 dolara o kadar isabetli analog pedallar alamayabilirsin. Bulabilirsen o paraya ya bir boss GT-6 al ya da o olmazsa POD 2.0 alabilirsin, bence gayette hoş olur.

bence digitale bulaşma barda falan çalmıyosan , uzun süre kullanan biri olarak söylüyorumki hatta şu anda GT8 kullanıyorum.Analog kurmanın zevki bile ayrı.ilerde paran olur pedalboard alırsın.Yavaş yavaş alırsın ama güzel bi setupun olur :)

Analog setup kurmayı öncelikli istiyorum..Total de bütçem 300$ değil yani ilk seferde verebileceğim miktar bu daha sonra ekleme yapıcam..Şu anda (1-2 ay için) istediğim beni idare edebilecek bi setup..Buarada çelişkide olduğum şey analog-dijital olayı deil aslında hangi pedal? hangi marka? chorus mu flanger mi olayı..

slm lar arkadaslar
ben gt8 aldım
ama alet çok zor bana
yardımcı olacak bir arkadasımı arıyorumnasıl ton yazabilirim ve içeriği

guitargeek forumunda 3 pedallık minimal setup önerileri var, bir gain, bir modulasyon, bir de delay öneriyor genelde, ordaki önerilere bakabilirsin, gerçi orda çoğu gaza gelip butik pedallar önermiş, ama işe yarar bişeyler vardır eminim

Analog setup kurmayı öncelikli istiyorum..Total de bütçem 300$ değil yani ilk seferde verebileceğim miktar bu daha sonra ekleme yapıcam..Şu anda (1-2 ay için) istediğim beni idare edebilecek bi setup..Buarada çelişkide olduğum şey analog-dijital olayı deil aslında hangi pedal? hangi marka? chorus mu flanger mi olayı..

şimdi analog olayında digitalden farklı olarak amfi çok önemli processorleri müzik setine bile bağlasan doğru ayarlarla güzel sonuçlar veriyor.analoglarda sansamp gibi amfi simulatörleri kullanmadığın sürece verimli sonuç alman mümkün değil.örnek olarak boss ds1 i müzik setine bağladığında ve amfiye bağladığında aradaki farkın oluşması gibi.eğer kullandığın amfide reverb varsa bence delay pedalını sona bırak.flanger ve phaserda başlangıç için gereksiz bence.alacağın ilk pedallar drive-dist , eq ve comp olsun.sonra efekt beğenine göre delaydan başlayarak sırayla dizersin.ama güzel bi amfin yoksabence ilk olarak amfi sorununu hallet.çünkü mükemmel bi setup kursan bile amfi güzel değilse digitaldeki tonları bile alamazsın.birde bossa bağımlı kalma :) son olarak gürültüyü önlemek için (özellikle single pickup kullanıyorsan) boss ns1 veya o tip bişey almalısın.çünkü analoglarda özellikle comp bağlı uzun setuplarda gürültü sorunu oluyor.

Prosesorler hakkında fazla bilgim yok. (daha doğrusu hiç bir bilgim yok :)) Başlangıç için tercih edebileceğim, beni uzun bir süre idare edebilecek, wah efekti (efekt mi deniyordu :D) alabileceğim bir prosesor önerebilir misiniz?

selam arkadaşlar. ibanez Rg2570e gitarım var.
pedal olarakta "digitech The weapon" ve sustain var.
yaptığım tarz da almora-nightwish anathema gibi.. daha çok melodik.
sizce daha güzel tonlar alabilmek için ne eklemeliyim ?
tube scream eklesem sizce nasıl olur ?

ayrıca benim elimde çok eski bir pedal var. "Denio-metal rocker-. Allah kahretsin bu kıbrısın dandik elektiriği yüzünden yandı pedalım.. sanırım kartı mı ne yanmış tamir ettirebileceğim bi yer var mı ?

halilpazarlama demiş ki:

şimdi analog olayında digitalden farklı olarak amfi çok önemli processorleri müzik setine bile bağlasan doğru ayarlarla güzel sonuçlar veriyor.analoglarda sansamp gibi amfi simulatörleri kullanmadığın sürece verimli sonuç alman mümkün değil.örnek olarak boss ds1 i müzik setine bağladığında ve amfiye bağladığında aradaki farkın oluşması gibi.eğer kullandığın amfide reverb varsa bence delay pedalını sona bırak.flanger ve phaserda başlangıç için gereksiz bence.alacağın ilk pedallar drive-dist , eq ve comp olsun.sonra efekt beğenine göre delaydan başlayarak sırayla dizersin.ama güzel bi amfin yoksabence ilk olarak amfi sorununu hallet.çünkü mükemmel bi setup kursan bile amfi güzel değilse digitaldeki tonları bile alamazsın.birde bossa bağımlı kalma :) son olarak gürültüyü önlemek için (özellikle single pickup kullanıyorsan) boss ns1 veya o tip bişey almalısın.çünkü analoglarda özellikle comp bağlı uzun setuplarda gürültü sorunu oluyor.

Açıklaman için ço sağoalsın...Dist pedalı olarak ne alsam bitane mt2 m var ama pek açmadı beni forumda(atıyorum mt2+gdi21 yi beraber kullanmak) gibi kombinasyonlar duymuştum.Amfi olayını simülatörle halledebilirim sanırım peki gt2 benim işimi görürmü yada tavsiye edebileceğin-iz başka simülatörler varmı?

arkadaşlar yeni setup diziyorum da bi konuda bana yardımcı olur musunuz...şunlar arasında kararsız kaldım

boss Cs-3
boss Ns-2
Marshall ED-1 compressor/Sustainer

yardımcı olursanız çok sevinirim ...

Zaknafein_drizzt demiş ki:
arkadaşlar yeni setup diziyorum da bi konuda bana yardımcı olur musunuz...şunlar arasında kararsız kaldım

boss Cs-3
boss Ns-2

güzel pedallar aslında bu pedallar tercih meselesinden çok setupta olması gereken pedallar drivelar üzerinde düşün bence :)

sansamp gt2 çok güzel bi pedal keza triac da öyle.ama simülatör kullanırken bağlayacağın şeyde önemli kabinler fasonsa kimse kurtaramaz seni.mt2 amfisiz kullanması zor bi pedal hatta yanına güzel comp eq bağlanmazsa hiçbir işe yaramayacak bi pedal.ds1 den tiz bi sesi vardır cızır cızır :)

halilpazarlama demiş ki:
Zaknafein_drizzt demiş ki:

boss Cs-3
boss Ns-2

güzel pedallar aslında bu pedallar tercih meselesinden çok setupta olması gereken pedallar drivelar üzerinde düşün bence :)

bunlar arasında marshall yattı aslında aklıma =)
şimdilik elimde Ds-2 var bu hafta içinde digitech multivoice chorus ve birde delay pedalı alcam,bide OD-3 düşünüorum ... Yeni analog piyasasına girdiim için pek birşey bilmiyorum ama bna gelen tavsiyeler bu yönde..sen ne düşünürsün

od3 çok kullanılan güzel bi pedal ama dediğim gibi tarz meselesi güzel şekilde boostlarsan ds2 yi mükemmel tonlar alabilirsin.comp olayı boss unda marshallında pedallarını kullanabilirsin:)

Arkadaşlar ben prosessor almak istiyorum.Limit 300-350 Ytl civarında. Zoom 707 alıcaktım ama distortiondan verim alamassın dediler.Bana hem clean tonu hemde distortionı metal müziğe uygun bi prosessor önerebilirmisiniz.Gitarım Esp Mh-50.

sansamp gt-2 ile behringer gdi21 i kıyasladıgımızda, sansamp fiyatının hakkını veriyor mu? yoksa degmez, yarı fiyatına gidip gdi 21 mi alınmalı? ikisini de denemiş arkadaslar..?

Geri