Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

arkadaşlar analog delay alacağım digidelay ve dd-3 arasında kaldım. bilgisi olanlar bu konuda yazarsa sevinirim. yada o fiyatlarda başka bi delay öneren varmı??

perfectionist teşekkür ederim bilgilerin için yalnız harmony central de baktım, digidelay kulllananlar(çoğu dd-3 te kullanmış) dd-3 ü yerden yere vuruyolar anlamadım valla

capcrio demiş ki:
perfectionist teşekkür ederim bilgilerin için yalnız harmony central de baktım, digidelay kulllananlar(çoğu dd-3 te kullanmış) dd-3 ü yerden yere vuruyolar anlamadım valla

En güzeli denemek. dd-3 ü bir dene bakalım ihtiyaçlarını karşılayacak mı yoksa digidelay e yönelirsin. Denemek haricinde pek tecrübem yok benimde bu iki pedalla o yüzden kesinlikle şöyledir böyledir diyemem. Ama dd-3 kullanan arkadaşlarım var. Onlardan öyle yerden yere vurucak şekilde negatif yorumlar duymadım. Dediğim gibi sen bir dene öyle karar ver.

Perfectionist demiş ki:
capcrio demiş ki:

En güzeli denemek. dd-3 ü bir dene bakalım ihtiyaçlarını karşılayacak mı yoksa digidelay e yönelirsin. Denemek haricinde pek tecrübem yok benimde bu iki pedalla o yüzden kesinlikle şöyledir böyledir diyemem. Ama dd-3 kullanan arkadaşlarım var. Onlardan öyle yerden yere vurucak şekilde negatif yorumlar duymadım. Dediğim gibi sen bir dene öyle karar ver.

yorumların için saol :)

tabi delayi ne amaçla kullancağına göre de değişir. ben daha parlak güzel bir ton için kullanıyorum mesela. dd3 denedim açıkçası fiyatının hakkını vermeyen bir pedal. onun yerine ibanez de7 aldım gayet memnunum hatta dd3ten daha iyi olduğunu söyleyebilirim ama bu benim kendi düşüncem. en iyisi deneyip öyle karar vermek.

dd3 50ms-800ms arası gecikme sağlayabilirken, de7 30ms-2600ms arası gecikme sağlayabiliyor. de7de stereo çıkış ve üzerindeki switch sayesinde delay/echo arası geçiş olanağı var. reklam gibi oldu ama neyse böyle işte :)

_JuDaS demiş ki:
dd3 50ms-800ms arası gecikme sağlayabilirken, de7 30ms-2600ms arası gecikme sağlayabiliyor. de7de stereo çıkış ve üzerindeki switch sayesinde delay/echo arası geçiş olanağı var. reklam gibi oldu ama neyse böyle işte :)

Hmm e o zaman DE7 alsın delay pedalı almak isteyenler. Baya bi artısı varmış. Ben o kadar fark yoktur sanıyordum. Delay aralığı baya fark ediyor hem echo modu stereo çıkış..

Bence de mantıklı olan de7 almak gibi ama Türkiye'de bulmak baya zor pedalı. Ibanez distribütörü olduğunu söyleyen dükkanın dediğine göre dünyada bu pedallara büyük bir talep varmış, ihraç listesinde de Türkiye biraz gerilerdeymiş. Ben de nerdeyse dd3 alıyodum 2. el buldum da ancak öyle alabildim.

Selam arkadaşlar ben processor almak istiyorum ve 3 model arasında kararsız kaldım.Boss ME-50 , Zoom 707-2 , Digitech RP350.evde çalmak için ideal bi prosesor arıyorum ve metal müzik sevdiğim için metal müzik yapıyorum bu müziğe uygun gördügünüz bi pro. varsa yardımcı olun

halilpazarlama demiş ki:
amca demiş ki:
Üstelik de7'de tuşlar üzerine bastırınca içeride gömülü kalıyor. Aslında bunun bir artısı olur mu bilemiyorum :)
ahanda benim aradığım özellik :) tonu kötü olsun tuşları içine kaçsın :)

İçine kaçmıyor da içinde kalıyor :D Adamlar öyle ayarlamış. Herhalde bir ton yakalayınca ayarını vurup bozma diye, gömmeli düğme yapmışlar :D

radser demiş ki:
Selam arkadaşlar ben processor almak istiyorum ve 3 model arasında kararsız kaldım.Boss ME-50 , Zoom 707-2 , Digitech RP350.evde çalmak için ideal bi prosesor arıyorum ve metal müzik sevdiğim için metal müzik yapıyorum bu müziğe uygun gördügünüz bi pro. varsa yardımcı olun
bence kesinlikle Boss ME-50 ;)

amca demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
amca demiş ki:
Üstelik de7'de tuşlar üzerine bastırınca içeride gömülü kalıyor. Aslında bunun bir artısı olur mu bilemiyorum :)
ahanda benim aradığım özellik :) tonu kötü olsun tuşları içine kaçsın :)

İçine kaçmıyor da içinde kalıyor :D Adamlar öyle ayarlamış. Herhalde bir ton yakalayınca ayarını vurup bozma diye, gömmeli düğme yapmışlar :D

ama çok kullanışlı, tuşları sokuyosun kutu gibi oluyo çantaya atıp götürüyosun :D

selam arkadaşlar..elimde ds-1 ve digitech death metal var gt2 almak istiyorum ama okuduğum kadarıyla distortionla beraber gürültü olur demiş herkes kararsız kaldım ds-1 imi satıp od-3 mü alsam diye..bir iki güne alıcam çünkü

abi cümleni anlayamıyorum nece yazıyon sen yauv. Ne gürültü yapar onu da anlamadım bak heryere yazmışsın ama hiçbişey anlamadım. Anladım acelen var ama nedir bu telaş.

arkadaş aslında düzgün anlatmış.2 pedalı bir arada kullansam gürültüye yol açarmı anlamında demiş.boostlama olayı :) ds1 genelde ya modi
fiye yada boostlayarak kullanılıyor.od3 kanımca bu şekilde kullanmada çok daha iyi.metal zone death metal tarzı pedallar başka bi drive pedalıyla birlikte kullanıldığında çok gürültü yapabilir.sonuçta gain açısından kuvvetli pedallar.tabi deneyip görmek lazım ama bence sansamp gt2 ile birlikte kullanacaksan ds1 , od3 yada mxr gt-od kullanmanı tavsiye ederim (tabi bulabilirsen) bu arada death metal tarzı müzikler için gt8 veya pod xt live in daha pratik çözümler yarattığını söyleyebilirim.bu tarz müzik yapanların bu soundu analogta oluşturması daha zor.eğer gürültü sorununsa boss ns1 tarzı pedallardan bitane kullanmanı tavsiye ederim.processorlerin üzerindekiler genelde başarısız oluyor tuşeyi sustaini öldürüyor.

Geri