Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

DDblues demiş ki:
DDblues demiş ki:
Boss rv-5 mi Digitech digiverb mü daha iyidir?
dostum biraz daha sabırlı olsan daha iyi edersin :)

şahsen ikisinide bi ara kullanmış birisi olarak boss rv-5'i tercih ederim. Açıkçası digitech kadar dijitallik kokmuyor bence.

phanomania demiş ki:
Boss Metal zone (MT-2), MEtal core ve MXR M151 double shot arasında kararsızım hangisini önerirsiniz ?
doubleshot alabiliyorsan diğerlerini hiç düşünme bence ;)

Merhaba arkadaşlar,

Digitech RP150'nin wah ve whammy efektlerini kontrol etmek için bir expression pedal önerebilir misiniz? En kolay bulabileceğim model hangisidir?

Teşekkürler

merhaba,
gitar çalmayı öğrenmeye yeni başlamış biri olarak Teoman, Mor ve ötesi, Duman, Metallica ve türkçe bazı pop parçaları çalmaya çalışırken bazı efektler gerekiyor.

RG370DX gitarım var ve sesleri yeni yeni tanıyorum. 3 tane pedal almak istiyordum bir tane Boss DS-2 aldım. Yanına RV-5 ve Jim Dunlop GCB-95 almayı düşünüyorum. bu 3 pedal birbirine uyumlu olurmu? başka birşey tavsiye edermisiniz?

bu arada amfim yok nedenide genelde stüdyoya gidip ordaki aletleri kullanıyoruz Laney Fender marshall olabiliyor...
ben kendime ev için küçük bir marshall almayı düşünüyorum ama asıl amacım doğru düzgün büyük amfilerle güzel çalışan pedal almak.

denbay demiş ki:
merhaba,
gitar çalmayı öğrenmeye yeni başlamış biri olarak Teoman, Mor ve ötesi, Duman, Metallica ve türkçe bazı pop parçaları çalmaya çalışırken bazı efektler gerekiyor.

RG370DX gitarım var ve sesleri yeni yeni tanıyorum. 3 tane pedal almak istiyordum bir tane Boss DS-2 aldım. Yanına RV-5 ve Jim Dunlop GCB-95 almayı düşünüyorum. bu 3 pedal birbirine uyumlu olurmu? başka birşey tavsiye edermisiniz?

bu arada amfim yok nedenide genelde stüdyoya gidip ordaki aletleri kullanıyoruz Laney Fender marshall olabiliyor...
ben kendime ev için küçük bir marshall almayı düşünüyorum ama asıl amacım doğru düzgün büyük amfilerle güzel çalışan pedal almak.

şimdi yanlış anlamada gitar çalmayı yeni öğreniyorum diyorsun peki pedal alıp pedalların en iyi tonunu nasıl elde ediceksin ? sesleride yeni tanımaya başladım diyorsun

sevgili ygt herhalde bana yazdın. evet haklısın ama aldım mı bi kere almak istiyorum. stüdyoda genelde pedal olmuyor anfiden ayarla falan zor. bi kere alıcam nasıl olsa.

evet sana yazmıştım da bu karışıklık yaratmadan yanlış mesajı düzeltiyim :) .
stüdyo falan işin içine girerse pek birşey diyemem haklısın pek bulunmaz ben evde kendin çalıcaksın diye düşünmüştüm kusura bakma

PEDAL BOARD

daha önce bununla ilgili başlık açıldı mı bilmiyorum ama şu pedal boardın güzelliğine bakar mısınız...

http://www.behringer.com/PB1000/index.cfm?lang=eng

5531PB1000_big.jpg

arkadaşlar prosesör alcam ama karar veremedim aklımda zoom 505 2, zoom G2 1U ve digitech RP80 var hangisini alsam yada sizin tavsiyeniz var mı elimde 200 ytl var 200 ytl civarı bi prosesör alcam... :D

kirimumit demiş ki:
arkadaşlar prosesör alcam ama karar veremedim aklımda zoom 505 2, zoom G2 1U ve digitech RP80 var hangisini alsam yada sizin tavsiyeniz var mı elimde 200 ytl var 200 ytl civarı bi prosesör alcam... :D
biraz daha kasip korg ax1500g al bence.Ama illa bu ucunden biri dersen zoom G2 1u

saol maresal bende büyük ihtimalle zoom g2 1u alcam galiba konserlerde de kullancam tavsiye ettiğin korg ax1500g 2. el ve sıfır fiyatı ne kadar ?

Geri