Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

caglarlp demiş ki:
selam arkadaşlar...boss ds-2 hakkında fikirklerinizi almak istiyorum...bar grubu kuruyorum..vede owerdriwe tonları dooru düzgün werebilcek bi pedalım olmasını istiyorum ..yani gunsn roses skid row gibi bi tarzım war ve buna uygun bi overdrive tonu bulmak istiyorum..aynı zamanda başka alternatiflere açığım..(özellikle solo tonlar için yorum yaparsanız sewinierim tabi pedalın komple bi yorumuda dahil )

boss os-2 yi de düşünebilirsin. hem overdrive hem distortion tonlarını verebiliyor. tabi deneyip beğenmen lazım.

efendim bende bir adet line6 über metal var drive olarak gitarımda ibanez rg2550 şimdik ben line6 yerine bir adet sansamp triac düşünüyorum amacım amfilerdeki sıcak ve analog drive tonlarını elde etmek ancak bir endişem var tarzı8m metal ama progresif metal yani drive ın hertürüne ihtiyacım oluyor doğal olarak line 6 da crunch veyahut metal dışında rock tonları yaptıımda gaini düşük oldumu sıfır sustainle çalıyorum canımı sıkıyo şimdik bi karşılaştrma yapmak gerekiyo line 6 übermeal ve sansamp triac takasında artılar eksiler ne olur benim için.(line 6 nekadarda sağlam olsa bir digitallik mevcut.)

ayrıca diğer sorum bir boost yapmam gerekirse line 6yla neyi boost yapmalıyımki sesin parlaklığına canlılığına ve sustainine katkıda bulunsun ?

Biraz maho gibi kacacak ama :D imzamda gordugunuz uzere ibanez wd7 wah, metal zone ve digitech rp250 processorum var. bunları hangi sırayla bağlarsam daha iyi verim alırım?

bi de kafama takilan olay su... lan nedir bu boost geyiği? ne işe yarar yani benim setup'ı boost etmem gerekirse neyle ederim?

lütfen bana biri yardım etsin ilk rp80i düşündüm cekmedi beni rp200 ile 250 arsında kaldımda bu rp 200 un uretimi durdu mu? sitede multi effectsde cıkmıyor bu aletleri kullananlar bana yardımcı olsun hangisi 200üretiliyormu ve uretiliyorsa 200veya 250

dostum rplerin o yandaki wah ve volume pedalı bi süre sonra bozuluyo zoom larda rp lerde(rp10 hariç ) oyuncak aletler tavsiye etmiyorum haa ama param bukadar ancak diyosan tabiiki almalısın.

öncelikle sunu belirteyim genelde hard rock tarzında vasat bir amfim var bunun yanında bana hangi pedal veya processorü önerirsiniz? şimiden teşekkür ettim ...

forumdaki yorumlar insanı kararsızlıga itiyor o yüzden tekrar sorma ihtiyacı duyuyorum marshall 15 cdr ile hangi processorü önerirsinz ? yorrumlarınız gercekten iyi olucak benm için...

forumdaki yorumlar insanı kararsızlıga itiyor o yüzden tekrar sorma ihtiyacı duyuyorum marshall 15 cdr ile hangi processorü önerirsinz ? yorrumlarınız gercekten iyi olucak benm için...

phatih kardeş herkes bir aleti tutuyor mesela atıyorum ahmet v-amp2 diyor mehmet x v-amp diyor diğeri digitech diyor bence sen çelişki de kaldığın aletleri iyice bir araştır dene ona gore al birini ama bence sen aletlerin seçenekleri belirle öyle daha kolay olur çünkü herkesin görüşü farklı sen mesela digitech rp200 ve v-amp2 yi beğeniyorsam atıyorum hangisi daha iyi de kullanan biri mutlaka yardımcı olur :D

ARKADASLAR GİTARIM yanda gördünüz alet FENDER stratocaster 60th anniversary u.s.a grunge yapıorum ama soyleki istediim tonlar grunge blues arası birşey olsun yani aslında batuhan (DUMAN) SETUPINA YAKIN BİRSEY OLSUN İSTİyORUM en fazla 500 ytl bütcem var kararsızım herkes birsey soyledi tecubeyle sabit önerilerinizi bekliyorum şimdiden tesekkürler buarada amfim marshall mg15cdr amfimdeki bir özellik sayesinde FDD bilen bilir acılımını zaten lambalı amfi tonlarına hafiften yaklasabiliyorum önerilerinizi bekliyorum tekrar tesekkürler..demiştim ve aradıgım setupı buldum galiba söyleki:
Ts7 yanına chorus ve phasere, MXR Phase ve son olarakta boss delay bagsam hee bide param olursa cry baby cry wah pedalı eklemeyi düsünüyorum sızce ıstedım tonu elde edermıyım yanı iyi bir setupmıdır bu (yani bnim istediğim tonlar dahilinde tabi)

lüten biri yardım edebilir mi? herşeyi belirledim rp250 veya350 ben amerikadan getirticem 150dolar 250 200dolar 350 ben rp350 yi düşünüyorum fakat rp 250 de daha compak bi alet gibi geliyor bana hangisi sizce?

Ben rp250'yi kullanıyorum ve gayet memnunum. yok pedalı bozuluyor bilmemne bunun processorle bir alakası yoktur... Processor pedalına debriyaj pedalı gibi abanan herkesin pedalı mundar olur elbet... Ha ileride benimki de bozulabilir belki, onun garantisini veremem. Ben alalı 1-2 hafta oldu şu an hala uğraşıyorum aletle. Efektleri gayet başarılı. Kendi tonunu kaydedebiliyorsun. Bi de bilgisayara bağlayabilseydim daha iyi olacaktı ama... :D Paran varsa git bi boss gt8 al tabii ki ama bu fiyat aralığına en iyi processorlerden biri ben 150 euroya almıştım...

ARKADASLAR GİTARIM yanda gördünüz alet FENDER stratocaster 60th anniversary u.s.a grunge yapıorum ama soyleki istediim tonlar grunge blues arası birşey olsun yani aslında batuhan (DUMAN) SETUPINA YAKIN BİRSEY OLSUN İSTİyORUM en fazla 500 ytl bütcem var kararsızım herkes birsey soyledi tecubeyle sabit önerilerinizi bekliyorum şimdiden tesekkürler buarada amfim marshall mg15cdr amfimdeki bir özellik sayesinde FDD bilen bilir acılımını zaten lambalı amfi tonlarına hafiften yaklasabiliyorum önerilerinizi bekliyorum tekrar tesekkürler..demiştim ve aradıgım setupı buldum galiba söyleki:
Ts7 yanına chorus ve phasere, MXR Phase ve son olarakta boss delay bagsam hee bide param olursa cry baby cry wah pedalı eklemeyi düsünüyorum sızce ıstedım tonu elde edermıyım yanı iyi bir setupmıdır bu (yani bnim istediğim tonlar dahilinde tabi) bu işlerden anlayan yokmu cevab yokmu :(

Geri