Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar, morley bad horsie 2 aldım, şu an pille kullanıyorum, bu pedala uygun bir adaptörü nerden bulabilirim, evde 9 voltluk bir adaptör vardı onu denedim çok feci dip gürültü yaptı. Morley'in orijinal pedalını nerden bulabilirim veya daha ucuz ve uyumlu olabilecek türden alternatiflerinizi öğrenebilir miyim?

Teşekkürler _DreamofStyks_ başka bu sekil yapan arkadasalr varsa yardım edebilirlerse sevinirim.ben mesela önce boss md2 -> ts9 seklinde girdim baya bozuldu sonra ts9 -> md2 seklinde girdim bozmadı yada bana ole geldi yardımlarınızı bekliyorum

boss os2

arkadaşlar bu pedalı kullanan/deneyen oldu mu, single coil gitarlar için diyo bazı yerlerde ama ne alaka anlamadım, tanıtımına bakınca iyi bişey gibi hem distortion hem overdrive var
teşekkürler

Ne demek single coil gitarlar için? Bu kadar yıldır ilk defa böyle bir şey duyuyorum. Çok sevdiğim bir pedal olmasada os2 düşük bütçe ile geniş ton aralığı arayanlar için birebir bir pedaldır.

Arkadaşlar, morley bad horsie 2 aldım, şu an pille kullanıyorum, bu pedala uygun bir adaptörü nerden bulabilirim, evde 9 voltluk bir adaptör vardı onu denedim çok feci dip gürültü yaptı. Morley'in orijinal pedalını nerden bulabilirim veya daha ucuz ve uyumlu olabilecek türden alternatiflerinizi öğrenebilir miyim?

Gnr velvet revolver avenged sevenfold tarzında müzik yapan grupları dinlemeyi seviorm elimde bir gibson les paul standart var güzel bir anfi almayı + bu dinlediğim grupların tonuna yakınlaştırıcak küçük çaplı bir setup kurmayı planlıyorum( ayrıca ilerde de beni kısıtlicak bi sistem kurmak istemiorm) internetten bazı markların sitelerine baktm ve ayrı ayrı müzik mağazalrındaki insanlara sordum bütçeye göre de ayarlayınca marshall avt20 + ibanez ts9 + boss ds2 gibi bi şey çıktı karşıma bu beni ne kadar tatmin eder hiç bilmiorm daha önce bu pedalları hiç denemedim ve tam olark neler yapabildklerini bilmiorm yardım edebilcek ve açıklayabilcek birisi olursa cdden çok yardımcı olur çünkü kendi official sitelernde pek bi açıklama yapmamışlar teşekkrler = ]

bluesbrothers demiş ki:
Gnr velvet revolver avenged sevenfold tarzında müzik yapan grupları dinlemeyi seviorm elimde bir gibson les paul standart var güzel bir anfi almayı + bu dinlediğim grupların tonuna yakınlaştırıcak küçük çaplı bir setup kurmayı planlıyorum( ayrıca ilerde de beni kısıtlicak bi sistem kurmak istemiorm) internetten bazı markların sitelerine baktm ve ayrı ayrı müzik mağazalrındaki insanlara sordum bütçeye göre de ayarlayınca marshall avt20 + ibanez ts9 + boss ds2 gibi bi şey çıktı karşıma bu beni ne kadar tatmin eder hiç bilmiorm daha önce bu pedalları hiç denemedim ve tam olark neler yapabildklerini bilmiorm yardım edebilcek ve açıklayabilcek birisi olursa cdden çok yardımcı olur çünkü kendi official sitelernde pek bi açıklama yapmamışlar teşekkrler = ]

ts9 solid state ya da hybrid bir amfide kullanmak icin gereksiz pahali bir pedal. ds2 de guzel pedal ama arzu ettigin tonlari alabileceginin bir garantisi yok. bence pedaldan ziyade olabildigince iyi bir amfi almaya bak.

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir prosessor almayı düşünüyorum. Alıcağım prosessorle evde direk ses kartına girerek kayıt yapıcam ayrıca konserlerdede direk mixere girdiğim zaman iyi performans almak istiyorum. Bunun için iki prosessor var aklımda BOSS GT8 ve DIGITECH GNX 3000. Bu iki pedalıda kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. İkisi arasında kaldım kimisi gnx tavsiye ediyor pc de ses kartı görevi görmesi kayıtlarda kolaylık sağlar diye, gt8 kullananlarda konserlerde gnx e göre daha iyi sonuç alacağımı söylüyorlar. Sizinde fikrinizi almak istedim. Saygılarımla.:)

DaveMania demiş ki:
Perfectionist demiş ki:

:D . Bu kadarmı?.. GNX e göre olan artı yönlerini tecrübelerini paylaşırsan sevinirim. Saygılarımla.

İlk başta şöyle söyliyim GNX3000 son çıkan GNX serisi olmasına rağmen en iyisi değildir.GNX4, GNX3000'den daha iyi bir modeldir.GNX3000 4'ün daha bütçeli hali gibi birşey, açıkası zamanında GNX1 kullandım bol bol o zamanlar tonlar çok şahane geliyordu fakat şimdi GT8 kullanıyorum ve o zaman yaptığım kayıtları dinledikçe kendimden utanıyorum desem yeridir.Tabi o zaman ses kartımda dandikti ama yinede az çok belli oluyor.
Senin neye ağırlık vericeğin önemli evde oturup albüm çıkartmayı düşünüyorsan kendine ve kısıtlı bir bütçen var ise kayıt yapmak için tabi ki 3000 alman gerek, ama benim bildiğim şöyle bir söz var ucuz mal alıcak kadar zengin değilim.Yani bence GNX3000 yerine Boss GT8 veya Pod XT Live arasında bir seçim yapsan çok daha iyi olacaktır ve parametreler, preamplar, simülasyonlarla ilgili temel ve orta arasında bir bilgin veya iyi bir ingilizcen yok ise GT8 senin için biraz ağır kaçabilir ilk etapta.

_DreamofStyks_

Öncelikle ilgin ve önerilerin için teşekkür ederim. Ancak şöyle bir durum varki gnx 3000 gt8 den daha pahalı :D . İki pedalıda bir çok yerde araştırdım ancak içimden bir ses Boss'tan şaşma GT8 al diyor. Bu arada ingilizcem var o konuda zorluk çekiceğimi sanmıyorum ancak parametreler, preamplar, simülasyonlarla ilgili çok fazla bilgim yok malesef yani bu terimlerle haşır neşir olmaya yeni başlıyorum desem yeridir aslında :D. Evet evde bol bol kayıt yapıcam ancak konser performansıyla ilgili yorumda bulunmamışsın :roll: . GNX3000 kullanan arkadaşlarında yorumlarını bekliyorum. Saygılarımla.

Fiyatlara çok aldanma derim burada POD XT Live GT8'in nerdeyse 2 katı iken yurtdışında POD XT Live GT8'den daha ucuz.Yani en azından fiyat karşılaştırması yapacaksan bile yurtışındaki hepsinin bulunduğu tek bir siteden bakman daha versatil bir karşılaştırma tablosu çıkaracaktır karşına.

Bence en dikkat etmen gereken şey alıcağın cihazin ne kadar iyi gerçekçi bir ses verdiği ve ne kadar az tona renk kattığıdır, yani burada demek istediğim cihaz sönük donuk olsun falan değil =) Monitör kabin mantığı gibi.Orjinal sesi ne kadar bozmadan verirse o kadar iyi olur..Mesala bu konuda VOX tonelab çok uç noktada bir processor tamamiyle cangır cangır fender tonları olan bir processor istediğin ampli modelini seç mutlaka o Vintage ton duyumunu alıyosun.Bunu seven için daha iyisi yok sevmeyen içinde daha kötüsü yok.Pod XT Live ise sesi her ortamda aynı verebilmek için sesteki nerdeyse bütün harmonikleri ve fizz etkisini kesmiş durumda yani processor sanki master mix'i yapılmış mp3 gibi.GT8'de gerçeklik etkisini maximumda vericem diye öyle bir Fizz etkisi vermişki 2 tane kabin simülatörü ile anca kesebiliyorum önünü.

Bunların avantajlarını VOX tonelab açısından söyledim zaten lamba etkisini maximumda yaşamak isteyenlere birebir ama o istediğiniz santana vari smooth tonları almak biraz zor olabilir veya Steve Vai tarzı...POD XT Live'da ise dediğim gibi Fizz etkisini kesip heryerde stabil ton veriyor fakat kayıtlarda biraz kendinize özgü bir ton yaratmak isterseniz çok kısıtlı bi alanınız oluyor, GT8'de dedim gibi bir amfiye girişte dolgun fizz etkisi ile çok güzel sonuç alınırken kayıt veya canlı sistemlerde ek aparatlar veya kabin simülatörü kullanmak zorunda kalıyorsunuz buda extra para demek.

Sıralamayı şöyle yapabilirim
En saydam processor - GT8
En stabil ve drive'lı processor - XT Live
En Lamba etkili Vintage ton duyumu - Vox Tonelab SE
En dijitali ise malesef - GNX serisi

_DreamofStyks_ demiş ki:
Sıralamayı şöyle yapabilirim
En saydam processor - GT8
En stabil ve drive'lı processor - XT Live
En Lamba etkili Vintage ton duyumu - Vox Tonelab SE
En dijitali ise malesef - GNX serisi

Katılıyorum bencede bu sınıflandırma oldukça doğru olmuş. Serkan'ın belirttiği gibi eğer parametreler, preamp, simülasyon gibi konularda biraz bilgiliyseniz ve iyi bir ingilizceniz var ise GT8 bunlar arasında en tercih edilebilesi processor sanırım. Ayrıca efekt kalitesi de gerçekten çok güzel. Benim POD serilerinde gördüğüm avantaj 3dakika içinde gayet decent ton alabiliyor olmanız. Yani bir müzik mağzasına gidip 10dk süreyle GT8 ve POD denerseniz bence büyük ihtimalle POD alıp çıkarsınız çünkü GT8 çok ayar istiyor. Bence güzel birşey ama..

arkadaşlar yeni kurduğumuz bi grup var ve ben elektro gitarı çalıyorum.daha önce 10 wattlık laney marka bir amfim vardı o kadar.şimdiye kadar hiç pedal ya da processor kullanmadım.bu şekilde de çok ağır ilerliyecez gibi görünüyor.artık sesleri iyice tanımam lazım bu yüzden bi processor almayı düşünüyorum.analog set daha kalite tabi ama şu anda ona verecek bir milyar küsür param yok maalesef.300 350 milyon falan harcamayı düşünüyorum bu iş için.asıl amacım sesleri iyice tanımak ama uzun vadede konser olayı olursa aynı zamanda kullanabileceğim bi alet lazım bana.çok fazla şey mi istiyorum sizce.bildiğiniz bu özelliklere sahip markalar var mı?istanbuldayım tünelden almayı düşünüyorum.tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

ayrıca evde bu 10 wattlık amfimle kendimi geliştirebilir miyim sesler konusında çok kaliteli bi amfi şart mı acaba?

Öncelikle grubunun tarzı, gitarının markası, amfinin markası hakkında bilgi verirsen daha iyi yardımcı olabiliriz sanırım. :)

Ayrıca analog setup kurmak sabır işidir, eğer yüklü miktarda paran yoksa tek tek pedal alırsın zamanla çok güzel bir set oluşturabilirsin. (Ben de öyle yapıyorum)

Geri