Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

slm arkadaslar size bise danısmak istiyorum ds-1 i sd-1 boost edersem nasıl olur bende suan sd-1 war distortion icin ds-1 le md-2 arasında kaldım bide add delay hakkındakı gorusleriniz nedir onerirmsnz?

cio_vai demiş ki:
slm arkadaslar size bise danısmak istiyorum ds-1 i sd-1 boost edersem nasıl olur bende suan sd-1 war distortion icin ds-1 le md-2 arasında kaldım bide add delay hakkındakı gorusleriniz nedir onerirmsnz?
standart ds1 yüksek gainlerde yada boostlandığı zaman bassların kaybolması ve fuzzy etksini oluşturuyor.yani pek ideal bi ses değil.bu yüzden ds1 en çok modülasyon yapılan pedal.keeley , analogman gibi popüler modları var.eğer bu tarz bir ds1 bulursan sd1 ile boostladığında çok güzel sound alıyorsun.ama standart olanı için aynısını söyleyemem.hatta 2 tane sd1in kullanılması daha iyi sonuç veriyor.tabi deneyerek kullanmam daha iy olur olmadık ekipmanlardan süper sesler çıkıyor bazen.

zaten herkes müzisyen bu sitede bi kişiy ibile duymadım daha 300 tane pedal denedim 1 tane pedalla dunyaları seviyorum (anlayana) sahnede dedemi yan cevirsem gitar diye çalarım diyen herkes evinde gül gibi müzisyen ulan çıkında azcık gösterin kendinizi az çok çalın biyerlerde nedir bu pedal prosesör sevdanız çalın artık yeter yahu bırakın alım satımı üretim icra kısmına geçin korkmayın yanlış hatalı çalarsanız küsmeyiz kızmayız size çalın artık yeter of ulan =D

zaten herkes müzisyen bu sitede bi kişiy ibile duymadım daha 300 tane pedal denedim 1 tane pedalla dunyaları seviyorum (anlayana) sahnede dedemi yan cevirsem gitar diye çalarım diyen herkes evinde gül gibi müzisyen ulan çıkında azcık gösterin kendinizi az çok çalın biyerlerde nedir bu pedal prosesör sevdanız çalın artık yeter yahu bırakın alım satımı üretim icra kısmına geçin korkmayın yanlış hatalı çalarsanız küsmeyiz kızmayız size çalın artık yeter of ulan =D

Ben bir şey soracaktım şimdi bi kişinin elinde 1000ytl var bu adam analog pedal mı toplasın ? prossesor mu alsın ? yoksa alabılecegı en ii amfi yi mi alsin?

2.side prossesor mu analog mu ? en ii solo ve rift tonlarını sıcak bi şekilde yaratabilir..

Neyse bir soru da ben sorayım :)

Yeni gitarı almak için alım-satım başlığında da gördüğünüz üzere amfim hariç herşeyimi (tabi müzik aleti bakımından :) ) sattım. Analog dizmek ve için için adaptördür veya bcb60 almak falan uzun süreçte olabilir ancak. Tuşe hassasiyeti diğerlerine göre "nispeten" daha iyi ucuz yollu bir prosesör önerir misiniz?

Yoksa herşeye rağmen bi bcb-60 alıp sonra yavaş yavaş içini mi dolduralım :) o da çok uzun bir süreç yahu :evil:

abi analog olayının derdi çok tadıda çok :D
misal şu an analog sorunlarımı sıralamak gerekirse pedal çokluğundan tb olmayan pedallarımında bulunmasından gitardan çıkan sinyalle amfiye giren sinyal farklı oluyor.Ayrıca ek adaptör almam lazım :D ne kadar kaliteli jack pedal v.s kullanırsan kullan pedal zinciri uzadıkça dip gürültüsü bir miktar artıyor.EQ ve delay amfinin preampından önce kullanılınca tonu boğuyor ve tam randıman vermiyor.return send olayı kullanmak zorunda kalıyosun kablo kalabalığı :D eğer 5ten fazla pedal varsa (tabi ortalama bi rakam) levelları ayarlayıp sesi tüm pedallarda eşit seviyede tutmakta zor oluyor.gerçi sen bunları biliyorsun ama bir hatırlatayım dedim :D vakti olmayan hemen sağda solda bir yerde çalacak ve evde kayıt işi ile uğraşacak biri için kaliteli bir prosesör daha iyi bir alternatif kanımca.zaten şu aralar fiyatlarıda gayet iyi.özetle

gt8 tuşe ve özellik olarak diğerlerinden ağır basıyor.ayrıca wahı çoğu analoğu aratmayacak kadar güzel.ama uyumluluk konusunda çok sık mekan stüdyo değiştiren birine önermiyorum.her yerde çok değişik ses veren bir alet.hep ince uzun ayar istiyor.

pod xt live - kullanışlılık ve internet desteği açısından 10 numara.tıklıyorsunuz web sayfasında istediğiniz tonun 10larca çeşidini anında alete indirebiliyorsunuz.usb desteği olması çok iyi bir özellik.gt8e göre alete daha çabuk ısınıyorsunuz.yani tak ve çal tarzı bi alet fazla ayar sorunu yok.driveları gt8 göre daha iyi deniyor ama buradaki fark gt8in çok ince ayarlar ve kaliteli aletlerle çok güzel tonlar vermesinden kaynaklanıyor.pod müzik setinde bile güzel tonlar veriyor.ama pod tonu biraz yutuyor.yani manyetiğin gitarın karakterini pek yansıtmıyor.aslında fazla masraf yapmadan güzel ton için iyi bir özellik.

daha alt seviyede(fiyat olarak) önerebileceğim prosesör korg ax3000g ve gnx3 olabilir.

ama benim vakit ve mekan sıkıntım yok bu yüzden analoğun tadını çıkartmaya çalışıyorum.bazen tadı kaçabiliyor ama :D

halilpazarlama demiş ki:
misal şu an analog sorunlarımı sıralamak gerekirse pedal çokluğundan tb olmayan pedallarımında bulunmasından gitardan çıkan sinyalle amfiye giren sinyal farklı oluyor.Ayrıca ek adaptör almam lazım :D ne kadar kaliteli jack pedal v.s kullanırsan kullan pedal zinciri uzadıkça dip gürültüsü bir miktar artıyor.EQ ve delay amfinin preampından önce kullanılınca tonu boğuyor ve tam randıman vermiyor.return send olayı kullanmak zorunda kalıyosun kablo kalabalığı :D eğer 5ten fazla pedal varsa (tabi ortalama bi rakam) levelları ayarlayıp sesi tüm pedallarda eşit seviyede tutmakta zor oluyor.gerçi sen bunları biliyorsun ama bir hatırlatayım dedim :D vakti olmayan hemen sağda solda bir yerde çalacak ve evde kayıt işi ile uğraşacak biri için kaliteli bir prosesör daha iyi bir alternatif kanımca.zaten şu aralar fiyatlarıda gayet iyi.özetle

gt8 tuşe ve özellik olarak diğerlerinden ağır basıyor.ayrıca wahı çoğu analoğu aratmayacak kadar güzel.ama uyumluluk konusunda çok sık mekan stüdyo değiştiren birine önermiyorum.her yerde çok değişik ses veren bir alet.hep ince uzun ayar istiyor.

pod xt live - kullanışlılık ve internet desteği açısından 10 numara.tıklıyorsunuz web sayfasında istediğiniz tonun 10larca çeşidini anında alete indirebiliyorsunuz.usb desteği olması çok iyi bir özellik.gt8e göre alete daha çabuk ısınıyorsunuz.yani tak ve çal tarzı bi alet fazla ayar sorunu yok.driveları gt8 göre daha iyi deniyor ama buradaki fark gt8in çok ince ayarlar ve kaliteli aletlerle çok güzel tonlar vermesinden kaynaklanıyor.pod müzik setinde bile güzel tonlar veriyor.ama pod tonu biraz yutuyor.yani manyetiğin gitarın karakterini pek yansıtmıyor.aslında fazla masraf yapmadan güzel ton için iyi bir özellik.

daha alt seviyede(fiyat olarak) önerebileceğim prosesör korg ax3000g ve gnx3 olabilir.

ama benim vakit ve mekan sıkıntım yok bu yüzden analoğun tadını çıkartmaya çalışıyorum.bazen tadı kaçabiliyor ama :D

Evet biliyorum, dediğin sıkıntıları bolca yaşamış biriyim zaten :)

prosesör olarak da gayet ucuz bişey arıyorum aslında, zoom G2'dir, V-amp2'dir... Eninde sonunda analog toplayacağım için günü kurtarsın ve kolaylık sağlasın maksadıyla yani...

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:

Evet biliyorum, dediğin sıkıntıları bolca yaşamış biriyim zaten :)

prosesör olarak da gayet ucuz bişey arıyorum aslında, zoom G2'dir, V-amp2'dir... Eninde sonunda analog toplayacağım için günü kurtarsın ve kolaylık sağlasın maksadıyla yani...
Vamp2 abi o zaman.tam kurtarma pedalı :D

sert yapıcaksan bır EHX metal muff al en sert analog pedaldır fiyatı200 ytl nakıtte ındırım yaparlar.Beende almayı dusunuyorum cok saglam bır pedal. genelde tavsiye sert tonlar istiyorsan genelde akortlamayı degıstırmen gereklı bence.neyse saygılar dostum

ya benim bir grubum avr ve tek gitarım.konserde kullanma amaçlı altyapı için bir kayıt pedalı almak istiyorum.tavsiye ettiğiniz ve piyasa fiyatını bildiğiniz pedal varmı?

Sevgili arkadaşlarım,
İmzamda da görüleceği gibi benim Ibanez rg320fm==>digitech rp80==>fender fm212r gibi bir zincirim var.Digitech rp80 ilk zamanlar çok iyi geliyordu fakat ta ki yuksek sesle çalana kadar:(
artık tonları iğrenç geliyor o yüzden amfinin drive ve overdrive(more drive) ın dan yararlanıyorum.Clean gayet iyi amfiden alıyorum fakat bütçem çok sıkışık bu aralar,ikinci el piyasasına yanaşamam kktcdeyim kargoydu gümrüktü zor:(
Şimdi beni güzel tonlarıyla kullanım kolaylığıyla kurtaracak prosesor veye ufak bir analog lazım.

1)Behringer V-AMP(VIRTUAL AMP 2) 2:B u aletin iyi yorumlarını çok gördüm ses kayıtlarını tek mydukkanda dinleyebilmiştim o kadar,birde ben wah hastası bir müzisyen olduğumdan(metin türkcan yüzünden :D) wwah ta almak isterim bu aletin yanına MORLEY CLW(CLASSIC WAH) düşünüyorum yorum size kalmış artı eksi belirtirseniz sevinirim

2)LINE 6 POD 2.0:Bu alet hakkında çok fazla bilgim yok fakat modelini bilmiyorum ama o ikili footswitchinden alma imkanım yuksek o kadar bu alet hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.

3)DIGITECH RP250:Malesef o kadar övülüyor fakat digiteche gıcık oluyorum rp80 yüzünden tonları hakkında çok bir bilgim yok eski serilere nazaran değiştimi bilmiyorum ama aklımı kurcalıyor,yine aynı şekilde bilgi verirseniz sevinirim..

4)BOSS ME-20:Bu alet hakkında çok bi bilgim yok fakat youtube daki videolarda gayet iyi sesler duydum.

5)ANALOG SETUP:Kuracağım analog maks.300 ytl olabilir düşüncem ds1 sd1 ch1 turu birşey siz bana ne onerirsiniz amfiminde driveı fena değil boost olayı.

NOT:KESİNLİKLE BELİRTİÐİM GİBİ 2.EL ŞANSIM %0
LÜTFEN UZUN GÖRÜP YAZMAMAZLIK ETMEYİN
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

TARZIM:BULLET FOR MY VALANTINE ,METALLICA,DEEP PURPLE,ŞEBO,OGÜN

SİZCE HANGİSİ LÜTFEN BOLCA AÇIKLAYINIZ ERKEN YAZARSANIZ SEVİNİRİM ACİL
Saygılarımla
plaROCK

1)Behringer V-AMP(VIRTUAL AMP 2) 2:B u aletin iyi yorumlarını çok gördüm ses kayıtlarını tek mydukkanda dinleyebilmiştim o kadar,birde ben wah hastası bir müzisyen olduğumdan(metin türkcan yüzünden Very Happy) wwah ta almak isterim bu aletin yanına MORLEY CLW(CLASSIC WAH) düşünüyorum yorum size kalmış artı eksi belirtirseniz sevinirim

Aynı kombinasyonu yapmış biri olarak pek memnun kalamayacağını söyleyebilirim. Seçeneklerinden pod 2 yi öneririm, biraz daha zorlanıp pod xt alırsan çok memnun kalırsın.

Clesk demiş ki:
1)Behringer V-AMP(VIRTUAL AMP 2) 2:B u aletin iyi yorumlarını çok gördüm ses kayıtlarını tek mydukkanda dinleyebilmiştim o kadar,birde ben wah hastası bir müzisyen olduğumdan(metin türkcan yüzünden Very Happy) wwah ta almak isterim bu aletin yanına MORLEY CLW(CLASSIC WAH) düşünüyorum yorum size kalmış artı eksi belirtirseniz sevinirim

Aynı kombinasyonu yapmış biri olarak pek memnun kalamayacağını söyleyebilirim. Seçeneklerinden pod 2 yi öneririm, biraz daha zorlanıp pod xt alırsan çok memnun kalırsın.
teşekkürler clesk yorumunu dikkate alıcam daha yorumlarda bekliyorum bu arada

wah alıcam ama karar vermedim.

budda diye bir marka keşfettim fakat çalamadığın için kararsızım varmıdır bilen duyan çalan? nasıl bir wahtır?

ya da crybaby 95q veya crybaby slash mi alsam diye düşünüyorum hangisini almalıyım sizc.biliyorum çalıp denemem gerek fakat deneme imkanım yok şu an.

Geri