Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

sinan3002 demiş ki:
Distler acısından vox tonelab le veya se mı yoksa pod xt live ı mı onerırsınız . Metal ve türevleri calınacagı ıcın efektlerden zıyede distlerın kalıtesıne gore degerlendırırsenız sevınırım.. birde pod xt live ın ıcınde ses kartı,pc ye baglandıgımızda sıcak tonlar elde etmemızı saglıyormus. vox ta da bu tarz durumlar mevcutmudur . pod xt lıve pc ye baglı ıken film ızlerken o ses kartını kullanmıs olurmuyuz aynı soru vox ıcınde gecerlı. tesekkurler..
pod sadece kendini ses kartı olarak tanıtıyor yani pc de izlediğin filmle müzikle ilgisi yok , pc kullanımı olarak ve interaktiflik olarak pod x serisinin eline hiçbiri su dökemez.arayüzü çok kullanışlı ve patch olanağı çok geniş.çok genel bir özet olacak ama vox daha vintage tonlar verirken pod xt live modern sound açısından daha çok seçenek önüne sunuyor.in flames ramştayn tarzı tonlar istiyorsan pod xt live senin için daha kullanışlı olabilir.izmirli olduğuna göre makine grubunu biliyorsundur.gitaristinin pod xt live kullandığını söylesem yeterli olur herhalde.tabi bu birinin diğerinden iyi olduğu anlamına gelmez sadece tarz meselesi.

Yorumların için sağol hocam.Bir ara gidip dinleyeyim en iyisi makineyi.Youtube'dan baktım oldukça iyi gibiydi tonları.analog'a para dayanacak gibi değil birde konsere çıkakcak olsan amfi lazım iyisinden vs vs..

epiphone les paul standart gitarım var hard rock ve heavy metal grubunda çalıyorum ritim gitaristim gruptaki arkadaşlarım daha iyi drive almam için manyetik modifikasyonu yapmam gerektiğini söylüyor ama ben manyetik modifikasyonundan önce bu sorunu -artık sorun diyim ama sorun değil aslında- drive pedalı ile kapatmak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim saygılar sevgiler

Arkadaşlar bende boss ds1 yada ds2 ile birlikte wah(meyron) almayı düşünüyorum.Benim belli bir tarzım yok yani blues çalıyorum da rock yada metal hiç çalmıyorum diye bi durumum yok.. Almayı düşündüklerim doğru seçimler midir? Bu durumda ne almam gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum.. Saygılar.

arkadaslar mereba öncelikle. ben bi drive pedalı almak istiyorum. pedalı sahnede kullanacam ve cogunlukla gitar amfisi olmadan kullanacam power amp a gireceğimden pre amp olan bi pedal mı almalıyım yoksa bi boss drive sadece power amp a girince tat verir mi. benim aklımda bu yüzden samsamp gt2 ve sansamp tri a.c. var preampli olduklarından amfi simulatoru olduklarından. fiyat olarak da bu fiyat aralığında yani 300-400 lira arası tabi daha düşük de olur.

evde kayıt yaparkende kullanmayı düşünoyorum alacağım pedalı. yalnız amfi ile kullanmak durumunda kalırsam bu pedallarda da pre amp olduğundan iki pre amp üst üste geliyormuş ve olmuyormuş.ne tavsiye edersiniz baska bu tarz kullanabileceğim pedallar varsa önerirseniz memnun olurum

anlatmaya calıstım yardımcı olursanız sevinirim.!!!

bunny_a_mean demiş ki:
epiphone les paul standart gitarım var hard rock ve heavy metal grubunda çalıyorum ritim gitaristim gruptaki arkadaşlarım daha iyi drive almam için manyetik modifikasyonu yapmam gerektiğini söylüyor ama ben manyetik modifikasyonundan önce bu sorunu -artık sorun diyim ama sorun değil aslında- drive pedalı ile kapatmak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim saygılar sevgiler

bu çok genel bir soru drive sorunu dediğin sanırım yetersiz drive yada kuvvetsiz drive.eğer normalde girdiğin sisteme başka bir gitar girdiğinde seste bariz değişiklik yaşıyorsan gitardan kaynaklanan bir eksiklik olabilir.ama bu olasılığın olacağını pek zannetmiyorum.öyle manyetik değiştirince aldığı drive düzelen gitar görmedim.manyetik değişimleri ana sesi pek etkilemez tarza göre yüksek çıkış , farklı frekanslar yada doğal olarak eq farklılıkları yaratır.epiphoneların standart manyetikleride öyle çok kötü manyetikler değil.bence sistem üzerinde biraz daha düşün öyle karar ver.manyetik modifikisyonu bence en son yapılması gereken şey.sonuçta kötü sisteme en kral gitarı gir yine kötü ses alırsın.

mdkirk demiş ki:
arkadaslar mereba öncelikle. ben bi drive pedalı almak istiyorum. pedalı sahnede kullanacam ve cogunlukla gitar amfisi olmadan kullanacam power amp a gireceğimden pre amp olan bi pedal mı almalıyım yoksa bi boss drive sadece power amp a girince tat verir mi. benim aklımda bu yüzden samsamp gt2 ve sansamp tri a.c. var preampli olduklarından amfi simulatoru olduklarından. fiyat olarak da bu fiyat aralığında yani 300-400 lira arası tabi daha düşük de olur.

evde kayıt yaparkende kullanmayı düşünoyorum alacağım pedalı. yalnız amfi ile kullanmak durumunda kalırsam bu pedallarda da pre amp olduğundan iki pre amp üst üste geliyormuş ve olmuyormuş.ne tavsiye edersiniz baska bu tarz kullanabileceğim pedallar varsa önerirseniz memnun olurum

anlatmaya calıstım yardımcı olursanız sevinirim.!!!

boss ds1 ve benzeri pedalları doğrudan pa sistemlere giremezsin , denediğinde oldukça iğrenç bir ses duyarsın.doğrudan sisteme girebilmek için preamp(veya simulasyon) + kabin simulatörü şart.kabin simulatörü olmasada olur ama daha kaliteli sonuç istiyorsan kesin edinmelisin.bazı pedallar üzerinde kabin ve mikrofonlama simulasyonuyla geliyor.yada dijital ortam bana uyar dersen prosesör alıp başka hiçbir şey kullanmadan takılabilirsin.tech 21 sansamp ürünleri bu forumda en çok tartışılan ekipman konularından biri ilgili başlığı incelemeni tavsiye ederim.fakat şahsi görüşüm hiçbir şeyin aslı gibi olmadığıdır.sansamp ürünleri doğru ayarlama yapıldığında amfiylede kullanılıyor.yoksa boğuk bir ses veriyor.genel kanı olarak sansampların strat tarzı gitarlarda daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.ayrıca gt2 tek kanal , clean drive şeklinde kullanılamıyor yani sahnede sana sorun yaratabilir uyarayım dedim :D

gorkyeah demiş ki:
selamlar, sansamp gt2'yi boost etmek için bir overdrive almak istiyorum, 3 seçenek var şu an kafamda;

1- MXR Zakk Wylde
2- Boss Sd-1
3- Ibanez ts9

tarz olarak, heavy-power metal ağırlıklı çalıyorum..
tek kullanmak yerine, sansamp'ın drive'ını daha güçlendirmek, dolgunlaştırmak için kullanmak istiyorum..

deneyimleri olanlardan özellikle yardım istiyorum, teşekkürler

GT2 gerçekten sağlam bir pedal,iki ay önce sattım.Bu pedalı kafandaki o 3 overdrive ile de boostlasan iyi sonuçlar alırsın.Fakat Mxr Zakk Wylde pedalı diğerlerine nazaran daha güçlü bir pedal,ben de kullanıyorum ve tarzına göre de iyi bir seçim olacağını düşünüyorum.Ama bu pedal olmazsa diğerlerini de düşün.Denersin,ses olarak seni tatmin edeni al.Kolay gelsin.

rostocker demiş ki:
GT2 gerçekten sağlam bir pedal,iki ay önce sattım.Bu pedalı kafandaki o 3 overdrive ile de boostlasan iyi sonuçlar alırsın.Fakat Mxr Zakk Wylde pedalı diğerlerine nazaran daha güçlü bir pedal,ben de kullanıyorum ve tarzına göre de iyi bir seçim olacağını düşünüyorum.Ama bu pedal olmazsa diğerlerini de düşün.Denersin,ses olarak seni tatmin edeni al.Kolay gelsin.
dip gürültüsü yapmıyormu gt2nin kendisi zaten gürültülü az buçuk :D

halilpazarlama demiş ki:
rostocker demiş ki:
Yapmamı :D
Bir klişe fakat pedalların ayarlarını (gain-drive,eq) iyi yapmalı.Ha dip gürültüsünü tamamiyle önleyebiliyor muyuz,hayır.Ayrıca Gt2 gürültülü bir pedal değil ya,tek başına tabi,yani adam gibi ses alıyordum.

halilpazarlama demiş ki:
rostocker demiş ki:

ns-2 var o fazla sorun etmez :)

en iyisi bir dükkana gidip 3ünü de denemek gibi ;)

bebeyener demiş ki:
Arkadaşlar bende boss ds1 yada ds2 ile birlikte wah(meyron) almayı düşünüyorum.Benim belli bir tarzım yok yani blues çalıyorum da rock yada metal hiç çalmıyorum diye bi durumum yok.. Almayı düşündüklerim doğru seçimler midir? Bu durumda ne almam gerektiği hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum.. Saygılar.

Lütfen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

gorkyeah demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
rostocker demiş ki:

ns-2 var o fazla sorun etmez :)

en iyisi bir dükkana gidip 3ünü de denemek gibi ;)

ns2 hikaye abi :D rocktron hush serisine göz atmanı tavsiye ederim.

Arkadaşlar ben orta seviyede birgitaristim.Elimde hazırda pek fazla para bulunmamasından ötürü ve 2.el ekipman almak istemememden ötürü ucuz analog pedallara yönelmeyi düşünüorum.

Mesela;
Behringer Hellbabe wah,Digital Delay,blues vs...pedalları gibi makul fiyatta bir analog setup dizsem sizce ne kadar işimi görür...

Ayrıca Behringer Hellbabe hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa belirtirlerse çok mutlu olurum çünkü bu pedalı almayı planlamaktaym...

Teşekkürler arkadaşlar şimdiden...

Geri