Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Sansamp gt2 ile her turlu tona ulasirsin. Uzerinde clean high gain ve hot wired secenekleri ile fender vari clean tonlardan mesa marshall vari tonlara kadar herseyi alirsin. Bence su piyasad hakki ve degeri yenmis pedallardan biridir. Sifiri pahalidir ama ikinci el denk gelirse uygun fiyatlara bulabilirsin. Youtubeda inceleme videolari var
İzledim o yüzden sert gelmedi 400 liraya da bi ikinci eli var aslında gidip deneyebilirim

Arkadaşlar fender blues deluxe ve usa strat ikilisini kullanıyorum. Fazla pedal kullanmayi seven biri değilim çünkü o sıcaklık bana göre dijitalleşiyor. Ama amfinin drive katı olmadığı için mecbur pedala ihtiyacım var. O sıcaklığı bozmayacak cayır cayır yanacak bi drive/o.drive pedalı arıyorum. Sizce ne almalıyım para sıkıntı değil. Blues/rock/funk/hard rock dinleyicisiyim. Yavuz çetin in drive tonları çok hoşuma gidiyor.

Add+ blues player..

2.eli 80-100 tl
Sıfırı 160 tl

Blues için mükemmel bir drive pedalı.şu pedalın şu alttaki videosunu izleyip drive tonundan tatmin olmayıp butik pedallara 600-700 lira (üstelik 2.ellerine) veren adamları anlayamıyorum.

Şu an satıyorum ama bugün de satılmazsa satıştan çekeceğim gibi. Yani gerçekten böyle güzel bir soundu şu pedalın vermesi harika bir şey. El yapımı diye pek yüzüne bakmıyor insanlar sanırım ama onların kaybıdır :) Blues tonu için bence strat manyetikleriyle enfes oluyor.

Güzel bir amfiyle olmasa dahi, örneğin bir Ms Shakti'nin clean'i ile bile çok güzel sonuç veriyor fikrimce. Şuraya hatta çok eskiden aldığım, kabin simulasyonlu, Shakti'li bir kaydı bırakayım. Üstelik stratla filan da çalmadım. 2:48 de başlıyor Blues Player.

Ana Setup Demo.wmv

Klon Centaur. Altın renkli olan, bulamazsan gümüş renklisi de iş görür. O da yoksa Klon KTR. Yukarıda King of Tone söylenmiş, o da olur. Fulltone OCD denmiş, ev ortamında çok iyi, yüksek seste ise çöpten hallice.

Fender amfiler mid scooplu olduğu için Tube Screamer klonları ve Baxandall tone stackli pedallar ( Catalinbread SFT, Xotic BB/AC, Colorsound Power Boost/Overdriver klonları, vs) işe yarayabilir. Mid scooplu pedallardan ve pedalları Mid scoopa ayarlamaktan kaçınmanı öneririm.

do-re
mydukkan

SOULFOOD.jpeg

Arkadaşlar fender blues deluxe ve usa strat ikilisini kullanıyorum. Fazla pedal kullanmayi seven biri değilim çünkü o sıcaklık bana göre dijitalleşiyor. Ama amfinin drive katı olmadığı için mecbur pedala ihtiyacım var. O sıcaklığı bozmayacak cayır cayır yanacak bi drive/o.drive pedalı arıyorum. Sizce ne almalıyım para sıkıntı değil. Blues/rock/funk/hard rock dinleyicisiyim. Yavuz çetin in drive tonları çok hoşuma gidiyor.

Para sıkıntı değilse amfi al...

Geri