Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlarınız)

ghostknight demiş ki:
givemefive demiş ki:
selamlar. analog setup kullanıyorum ve sadece od3 den inanılmaz bir dipses alıyorum adeta fırtına gibi bir ses.özellikle drive ı açınca geliyor bu ses.Seviyede yarıyı geçtiğim zaman artış gösteriyor.Nedeni ne olabilir acaba ? 5 analog pedalımdan sadece od3 te alıyorum bu rahatsızlığı...

eğer adaptörle kullanıyorsan, sorun ondan kaynaklanıyor olabilir. pille bir dene derim. bu arada diğer pedallarda dip gürültüsü yapmayan bir adaptör farklı bir pedalda bu tip bir sorunda sebep olabilr.

Bir de o şekilde denerim.Fakat çok uçlu adaptör kullanıyorum.Adptörde sorun olsa hepsinde olur diye düşünüyorum.çünkü pedalların yerini değiştiriyorum yani uçları değiştiriyorum bi yerde yinede aynı sorun.

grounding problem dedikleri bir hadise var o tip çok uçlu adaptörle güç verilen setuplarda. elektirik hadiselerinde daha bilgili arkadaşlar vardır onlar daha ayrıntılı bilgi verebilir. pille de aynı sorun varsa zaten pedalda bir sorun var demektir.

selam ya benim Engl footswitch ile ilgili bi sorunum var, konserlerde volume artırmak için kullanılan switchi herhangi bir kanal ile kullanmaya çalıştığımda ikisi birden sönüyo bi fikri olan varmı sorun hakkında? bir de amfiden direk miksere çıkış aldığımda çok fazla feedback yapıyo bi öneriniz var mı?

peki mesela çilekeş genelde kullanıyo wah pedalını bastırınca ötücü bir ses çıkıyo bunu nasıl yapıyo bende gfx-8 var yapabilirmiyim veya başka pedal eklesem bunu yapabilirmiyim

selam form meraba...
bu deep ses ne berbat bişemiş.. benim morley 1 wah wah pedalımda da aynı şey var pille denedim olmadı, adaptörle denedim olmadı...
peki bunun çözümü ne bu arada ekipmanım gt8, mxr equalizer, digitech wammy, morley 1 wah wah... bunları nası sıralayabilirim ? acaba bu sesi sıralamadan yapmadığına eminim çünkü denedim :)

selam arkadaşlar...boss ds-2 hakkında fikirklerinizi almak istiyorum...bar grubu kuruyorum..vede owerdriwe tonları dooru düzgün werebilcek bi pedalım olmasını istiyorum ..yani gunsn roses skid row gibi bi tarzım war ve buna uygun bi overdrive tonu bulmak istiyorum..aynı zamanda başka alternatiflere açığım..(özellikle solo tonlar için yorum yaparsanız sewinierim tabi pedalın komple bi yorumuda dahil )

Setupı tek adaptöre baglamanın yolu..! setupı tek adaptore nasıl bağlayabiliriz tabi pedalboard dışında bi yol soruyorum onu herkes biliyor bildiginiz bi yol varmı örnegın benim setupım

crybaby gbc95---ts7---mxrphaser90---ch1---dd3

dan olusuyor bu setupı tek bir adaptörle bağlamanın bir yolu varmı yoksa illaki pedal board almammı lazım..?

eğer sorunu doğru anladıysam pedalların amper toplamlarının üstünde bir adaptör bulmalısın öncelikle. tahminen en az 2,5 A(2500mA) 'lik bir adaptör işini görür. bu adaptörden de 5 uç çoğaltarak 5 pedalını tek bir adaptöre bağlamış olacaksın.

_JuDaS
saol baba cvb ıcın bırde bu adaptörü bi elektrikciye yaptırabılırmıyım yani 2,5A lık 5 uclu adaptör yap desem adamın yaptıgı olur herhalde dıger turlu bulmak cok zor olur sanırım hazırını en mantıklısı yaptırmak tekrar tesekkurler

elektrikçi uğraşır mı bilmiyorum biraz adamın insafına kalmış kendin yap da diyebilir :) fakat yanında mutlaka bi pedalını götür çünkü adaptörün polaritesi (+ - uçları ) senin pedalına uymayabilir ve bu nedenle çalıştırmaz. bu arada yıldırım marka 2,5A'lik adaptörü tavsiye ederim ben de onu kullanıyorum gayet başarılı, modeli cys-2500.

arkadaşlar dogru yere mi yazıyorum emin olamadım ama bir sorunum var... istanbulda analog pedal tamiri yapan bir yer var mı? luthierler yapmaz sanırım dimi?

Rp150 Sorunu

arkadaşlar ben rp 150 aldım daha 2 gn oldu we bugun wersiyon atmaya karar werdim we teknosaya gittim kablo aldım geldim usb sonra bağladım pcye digitech in sitesine girip ilkönce rp150 installer ı sonra RPUpdaterV1.7 ı yukledim sonra da X-edit 2 yi indirp yukledim bapladım pcyi aleti tilk önce verisyonunu attm updaterla tamam oldu ama pedala basıyorum sayılar gitmio
1 de takılı kaldı rp150 x-edit hata wwerio midi cıkıslarını kullanıosun die ama usb ve elektrik kablosu dısında hiç bir şey yapmadım acil önerilerinizi bekliorm kafaya ymek üzeriyim tahminen 6 saatten beri uğraşıyorum :oops: :roll: :oops:

ACİL YARDIM arkadaslar mxr phase 90 ıma bugun digitech rp100 adaptörü taktım 9V diye taktım amper fazlası pedalımı yakmıs olabilirmi pedalın ışıgı yandı ve söndü abest bi koku yapmadı ama ne pilim nede adaptörüm var calısıp calısmadıgınıda bilmiyorum yani amper fazlası pedalı yakarmı LÜTFEN ACİL YARDIM :(

rp80'e takviye yapmayı düşünüyorum ama buralarda danışacak pek kimse yok, zaten sanırım oslaydı başka bişi alırdım:p özellikle chorus ve distrtion anlamında eksik buluyorum, nasıl anlatsam, kemanımsı yani düz ve uzun bi ton elde etmeye çalışıyorum, teknik anlamda çok bilgili değilim çok cahilce sormuş olabilirim:) yardımı olan çıkarsa sevinirim

eknomik olarak hangisi daha iyidir, analog yada digital, vb bilgilendiriirseniz biraz da, her pedalın analog ve diigtali var mıdır? sanırım ben digital almalıyım? doğru mu? vs vs .. her tüürlü öneriye açığım

arkadasım seni anladımda rp80 den cıkıpta atıorum ds1 e baglamanın mantıgı olmaz ds1 varken rp80i kullanmanın mantıgı ne procss. herzaman ses cok fazlasıyla yapaydır istediğin tonu anladım bariz ellenmemiş saf bi dist. tonu istiyorsun ozaman albi boss dist. istediğin sertlige müziğine uyanı canavar gibi kullan...

Geri