Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlarınız)

selamlar..bende gt-8 var,bilgisayarıma direk line-in girerek memnuniyetle kullanıyorum,lakin kayıtlarda daha iyi bir sound almak için bir di-box'a ihtiyacım olurmu,BEHRINGER DI-100 gibi,bana getirisi götürüsü ne olur?

Baran_Ismen demiş ki:
selamlar..bende gt-8 var,bilgisayarıma direk line-in girerek memnuniyetle kullanıyorum,lakin kayıtlarda daha iyi bir sound almak için bir di-box'a ihtiyacım olurmu,BEHRINGER DI-100 gibi,bana getirisi götürüsü ne olur?

genelde tam dıbox olmasada gt8 kullanıcıları ultrag kullanıyor.hatta 2 kanal için ayrı ayrı 2 tane ultra g kullanan bile var.

arnatuile demiş ki:
sizce bir gitaristin ne tür pedalları olması gerekir
tarz bu seçimde illaki fark edecektir
tarz olarakta death ile thrash arasındaki müzik türleri diyelim.
bu sorunun alternatifi olarak yüzlerce cevap sunulabilir.zaten çoğu trash death grubuna baktığımızda farklı ekipmanlar görürüz.bana kalırsa sağlam bir amfi ( jcm 800 , laney vh100r , peavey xxl , randall rg series , mesa dual rectifier v.s. ) güzel bir çift hm gitar ve wah pedalı cayır cayır trash çalmak için yeterli olur. metal için yapılmış pedalların çoğu fos oluyor.

halilpazarlama demiş ki:
arnatuile demiş ki:
sizce bir gitaristin ne tür pedalları olması gerekir
tarz bu seçimde illaki fark edecektir
tarz olarakta death ile thrash arasındaki müzik türleri diyelim.
bu sorunun alternatifi olarak yüzlerce cevap sunulabilir.zaten çoğu trash death grubuna baktığımızda farklı ekipmanlar görürüz.bana kalırsa sağlam bir amfi ( jcm 800 , laney vh100r , peavey xxl , randall rg series , mesa dual rectifier v.s. ) güzel bir çift hm gitar ve wah pedalı cayır cayır trash çalmak için yeterli olur. metal için yapılmış pedalların çoğu fos oluyor.
Kesinlikle haklısın katılıyorum
ama şöyle bir durum var bir çoğumuzun maddi imkanları bunlara yetecek gücte değil
yetse dahi evde kullanımı oldukca zor. Buyuzden bu soruyu sorma gereksinimi hissettim. elbette secenek cok ama herkesin kafasında mutlaka bu olmalı dediği bişey vardır yoksa bile bi düşüncesi vardır bunu öğrenmek istedim
Mesela birisi cıkar derki senin ekipmanların 1 milyarlık gitar 300 milyonluk amfi... senin tarzında bu ise sana gerekli olacak şey bi dirve pedalı yada ne bilim volume wah equolizer loop overdrive gibi..
bu konuda kimin ne düşündüğünü ve bunun arkadasındaki nedeni öğrenmek istiyorum

yenidenyeniyine demiş ki:
İstanbul'da, Boss tarzı True-Bypass sistem bulunmayan analog pedalları, True-Bypass hale getirebilecek yer, kişi, atölye bilen arkadaşlar varmı aramızda ??

Boss pedallarında true bypass için pek yer yok. İnce ve meşakatli bir iş olduğuından astarı yüzünden sana pahalıya gelir. Çok lazımsa true bypass, true bypass loop pedalları var onları kullan.

Çok büyük bir aciliyeti yok. 10 liraya true bypass switch alıp kendim modifiye etsem becerebilirmiyim acaba?? Yeterli ekipmanım ve elektronik bilgim var ama pedallar üzerinde pek bi bilgim yok malesef..

Çok büyük bir aciliyeti yok. 10 liraya true bypass switch alıp kendim modifiye etsem becerebilirmiyim acaba?? Yeterli ekipmanım ve elektronik bilgim var ama pedallar üzerinde pek bi bilgim yok malesef..
izmirde atilla abiye yollarsan (add pedals) sana yapıp geri yollar.yada elektroniğe meraklıysan bu işler için hazırlanan siteler var şemalarını indirip kendin uğraşabilirsin.

halilpazarlama demiş ki:
izmirde atilla abiye yollarsan (add pedals) sana yapıp geri yollar.yada elektroniğe meraklıysan bu işler için hazırlanan siteler var şemalarını indirip kendin uğraşabilirsin.
Add pedalların hepsinde var istanbulda SRV satıyor hepsini. ordan deneyip kendine uygun bi pedal secmeni öneririm cokta önemliyse boss un pedalı arkadaşında dediği gibi izmirde ADD pedalları üreten Atilla ... (soy adını unuttum) var. onunla iletişime gecebilirsin Add nin sitesinde bulabilrsin iletişim bilgilerini

arnatuile demiş ki:
Add pedalların hepsinde var istanbulda SRV satıyor hepsini. ordan deneyip kendine uygun bi pedal secmeni öneririm cokta önemliyse boss un pedalı arkadaşında dediği gibi izmirde ADD pedalları üreten Atilla ... (soy adını unuttum) var. onunla iletişime gecebilirsin Add nin sitesinde bulabilrsin iletişim bilgilerini

Bunların hepsini bende biliyorum zaten, mesajımdada belirttiğim gibi ''istanbulda'' bir yer arıyordum. Zaten loop almaya karar verdim, pedallarla oynamaya gerek kalmadı. Yinede teşekkür ederim herkese.

dostlar bende bir boss gt-5 var .bu meretin loop özelliği varmış baya kurcaladım ama çözemedim .google amcaya sordum o bile cevap vermedi .loopun ne olduğunu biliyorum ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum .kim yardım etmek ister bana =)

Geri