Gitar ve Ekipmanı hakkında (sorunlarınız)

bir de birşey fark ettim: gitarı (epiphone lp) rp90'a bağlayınca çok iğrenç oluyor. yani tonun sertliğini(?) azaltmak için gitardan sesi kısarız ya, prosesöre bağlayınca ve sesi kısınca bütün ses mahvoluyor. ama amfiye bağlayınca öyle bir şey olmuyor. bunun nedeni nedir? nasıl idare edilir? (çünkü amfi küçük olduğundan stüdyodaki gibi footswitch olmuyor) konserde n'apılır?

teşekkürler

bc rich serial yardımm ?

konuyu yanlış yere açtıysam özürdilerim ama en uygun burası gözüktü.. neyse seri numarası 7304265 yardımı dokunabilecek arkdaşlar lütfen yardım edin.. kaç yılı hangi ülke üretimi ve bulaibliyorsanız daha çok bilgi.. şimdiden teşekkürler

Re: bc rich serial yardımm ?

alp1992 demiş ki:
konuyu yanlış yere açtıysam özürdilerim ama en uygun burası gözüktü.. neyse seri numarası 7304265 yardımı dokunabilecek arkdaşlar lütfen yardım edin.. kaç yılı hangi ülke üretimi ve bulaibliyorsanız daha çok bilgi.. şimdiden teşekkürler

Gitarın markasınıda mı biz bulalım. :!: ;)

Elimdeki Ibanez rg 2550 gitarımın volüm potu bozulmuştu. Sıradan bir pot ile değiştirdim ancak hem yüksek kaldı, ondan öte sesin açılıp kısılması çok kısa bir eşikte oluyor: netekim memnun değilim. Orjinal pot bulabiliceğim bir yer var mı İstanbul'da?

arkadaşlar ben telecaster highway 1 almaya karar verdim.ama hangi amfi seçiminde all-tube amfilerle hybrid amfiler arasında kaldım.kayseride oturduğum için(ki 6 sene burda kalmak zorundayım).all-tube amfilerin bakımını yaptırmak gerekiyomuş edindiğim bilgilere göre.eğer bu bakımın sıklığı yılda bir veya 6 ayda bir falansa ankaraya veya izmire götürüp yaptırabilirm,çünkü modern tonlar yerine vintage tonlar elde etmek istiyorum.ayrıca bozulma ihtimali nedir bu amfilerin?tavsiye edebileceğiniz vintage tonları güzel hybrid amfiler varsa yazarsanız çok sevinirim

Kurcalamazsan, düşürmezsen, yüksüz çalıştırmazsan, lambalarını kırmazsan bir şeycikler olmaz. Kullanım durumuna bağlı olarak bir veya iki senede bir lambalarını değiştirirsin.

selam,

gitarların köprüsü modifiye edileblirmi...?
şimdi tam olarak hatırlamıyorum...
denediğim gitarın floyd rose 'a benzer bir köprüsü vardı ama dandik...
bunu daha sağlam bir floydrose la değiştirebilirmiyim...
gitar alt üst mü olur daha sessi çok mu bozulur..?

yardımlarınız için şimdiden tşk ederim...

Merhaba arkadaşlar yeni Fender Strat aldım ikinci el. Gitarın telleri geçen hafta değişmiş fakat tremoloya asılınca akord kaçırıyor gitar. Bend yapıp tekrar akord ediyorum yine kaçırıyor. Sorun nedir sizce? Tellerin yeni olması mı yoksa akort kulakçıklarında/köprüde bir sorun mu? Gitar 11 yaşında belki parçaların değişmesi gerekiyordur bilemiyorum. İlginiz için teşekkürler şimdiden...

actarus demiş ki:
selam,

gitarların köprüsü modifiye edileblirmi...?
şimdi tam olarak hatırlamıyorum...
denediğim gitarın floyd rose 'a benzer bir köprüsü vardı ama dandik...
bunu daha sağlam bir floydrose la değiştirebilirmiyim...
gitar alt üst mü olur daha sessi çok mu bozulur..?

yardımlarınız için şimdiden tşk ederim...

Gitara uyan herhangi bir floyd rose ile değiştirebilirsin.

AykanKK demiş ki:
Merhaba arkadaşlar yeni Fender Strat aldım ikinci el. Gitarın telleri geçen hafta değişmiş fakat tremoloya asılınca akord kaçırıyor gitar. Bend yapıp tekrar akord ediyorum yine kaçırıyor. Sorun nedir sizce? Tellerin yeni olması mı yoksa akort kulakçıklarında/köprüde bir sorun mu? Gitar 11 yaşında belki parçaların değişmesi gerekiyordur bilemiyorum. İlginiz için teşekkürler şimdiden...

Gitarın tellerinin yeni değiştiğini satın aldığın kişimi söyledi. Bence telleri sök. İyice bendleyerek kulakların boşluğunu alarak tekrar sar. Yine kaçırır ise tekrar sök.Köprüye bak tremoloda bir anormallik varmı. Kulaklara bak çok gevşek falanmı diye, oynamasın dansöz gibi. Eğer öyle ise küçük bir tornavida ile sık. Daha sonra yeni bir tel takımı al. Takarken hayvan gibi bendler yaparak kulaklara boşluksuz sarmaya çalış. Bunları zaten biliyorsundur ama dene. Tellerde sorun olabilir.

Ne demek. Benim 96 ps4 tede akort sorunu vardı. Çıkardım floydu baktım. Pivot vidalarını bilirsin. Onları yemiş lanet olası.:) Gittim o vidaları değştirdim 2 haftada bir akort etmeye başlamıştım. Sendeki tremolo sistem sonuçta. Korkma öyle böyle sorun çıkacağını sanmıyorum. Büyük ihtimal tellerde yada tellerin sarımındadır sorun. Son durumu buraya yaz merakta bırakma bizi. Kolay gelsin.

Saatlerce uğraştım telleri tekrar sardım falan ama ilginç bir şekilde çözüldü gibi şu an. Schaller kilitli burgular var gitarda, akort yapılan yerin arkasında döndürülen bişeyler var kilitliyo gibi sanki, onlarla oynadım falan oldu bir şekilde ama nasıl bende emin değilim:D Teşekkürler tekrardan...

Arkadaşlar gitarla ilgili yeni bir sorun baş gösterdi. Bend yapınca alt üç telde akortlar kaçıyor, fakat vibratoyla köprüye asılınca akort geri düzeliyor. Köprüyü mü değiştirmem lazım, nedir sizce? Teşekkürler...

İlk önce telleri değiştir. Büyük ihtimal sorun tellerde. Köprü ile bir problem olacağını sanmıyorum o gitarda. Yine güzel sar ama. devamlı akort et gitarı, hayvan gibi çal teller gerilimini alsın iyice. Bend yaparken yada vibratoyu oynarken kulaklardan çıt diye ses geliyormu bak. Nasıl sorun çıkartabiliyor o gitarlar anlamıyorum hala. Birde sen bu aleti denemeden mi aldın?

Evet denemden almak zorunda kaldım, gitar Ordudan geldi çünkü, ben İzmirdeyim. Yarın Eskişehirde olacağım ilk iş gitarı bir ustaya vermek olacak zaten uğraşamayacağım bu aralar zaten gitarla. Tekrar teşekkürler, yazarım yine son durumu bakımdan sonra...

Geri