Gitar ve Ekipmanı hakkında (sorunlarınız)

ya yeri burasımı bilmiyorum ama strat gitarların pickguardının altında ne var ? yani pickguardı çıkarsam gitarın elektrik aksamıylamı karşılaşırım yoksa gitar tek renk halinemi gelir ?

ygt demiş ki:
peki bu pickguardı çıkarmak çok zormu pickguardı çıkarmak için önce pickguardın üstündeki herşeyi çıkarmammı gerekiyor ?

Telleri ve vidaları çıkartacaksın. Potlar vs pickguarda monte zaten. Fakat çıkış jack'ine giden kablo var. Onu sökersen komple ayırmış olursun gövdeden?

Tabii şu var ben sıkıldım biraz pickguardsız kullanayım diyemezsin çünkü devreler falan bir pickguarda monte olmak zorunda sonuçta.

Stormcrow demiş ki:
ygt demiş ki:
peki bu pickguardı çıkarmak çok zormu pickguardı çıkarmak için önce pickguardın üstündeki herşeyi çıkarmammı gerekiyor ?

Telleri ve vidaları çıkartacaksın. Potlar vs pickguarda monte zaten. Fakat çıkış jack'ine giden kablo var. Onu sökersen komple ayırmış olursun gövdeden?

Tabii şu var ben sıkıldım biraz pickguardsız kullanayım diyemezsin çünkü devreler falan bir pickguarda monte olmak zorunda sonuçta.
anlaşıldı bayaı zahmetli bir iş olucak bu sağolun yardımlar için

telleri söktüysen vidalar aç , biraz kaldır çıkış jackına giden kablonun kablo mesefasi biraz oluyo içerde ne var yok görmen mümkün ama çıkartırken fazla asılma kablolar ince çünkü kopabilir lehimler atabilir.gitarı pickguardsız kullanabilirsin ama çok işçilik ister uğraşmaya değmez :)

ya açıkçası daha önce hiç pickguard falan değiştirmedim manyetik falan da söküp takmadım :D gitarın görünümünde bir değişiklik olsun istiyorum yapılacak en kolay iş pickguard değiştirmek gibi görünüyor gidip bir siyah pickguard siyah pot düğmeleri ve manyetik kapakları alarak bi modifiye etmek istiyorum çok uzun oldu be :)

bence gitarın şekli değişikliklerinden çok teknik ve sesi etkiliyecek ekipmanları üzerinde değişiklik yap.ne bileyim siyah pot düğmeleri renkli pg alacağına manyetiklerini değiştir yada onun gibi bişey yap.güzel kablolar al :D tabi ekipmanımdan ben çok memnunum gerek yok diyorsan o ayrı.ama müzisyenlerin isteği bitmez :D

benim gitarım çok mükemmel bir gitar değil hatta dandik bile yani o yüzden ne kadar iyi manyetik taksamada manyetikten alınabilecek en iyi tonu alamam pedal falanda yok pedal takıcak amfi yok en önce benim emfim ev amfisi yani bunları yapacağıma para biriktirip iyi bir gitar alıp bu değişiklikleri onun üstünde yapsam daha mantıklı olur bence elektro çalmaya başlıyalıda bir ay falan oldu süper bir gitaristte değilim o yüzden gitarın görünüşünü değiştirmek istedim anlatabilmişimdir umarım

Bu vidalardan tel yükseklik ayarı yapsam ekstra ayara gerek olur mu? Entonasyon ayarı falan gibi.

tremkv4.jpg

İndirdim, ses çok tizleşti, kulaklarımı tırmaladı. Sonra tekrar kaldırdım. Yüksekliği de penalarla ölçtüm, telle perde arasına sokarak. Ama sanki ilk hali daha iyiydi. Neyse bi ara uzmanına gösteririm.

Aslinda cok zor bir olay degil.

*vidayi her seferinde ceyrek yada yarim tur dondur.
*her turdan sonra eger kalin E teli tarafindaki vidayla ugrasiyorsan kalin E teline, ince E tarafindaki ile ugrasiyorsan ince E telini 1. perdeden baslayarak vurman gerekiyor. Her vurustan sonra ufak bir bend yaparak teldeki 'biz'lama seslerini kontrol etmelisin.

Bu sekilde devam ederek gitarinin 'biz'lama sesi olmayan en alcak tel yuksekligini bulursun. Daha sonra da Secks'in dedigi gibi bir manyetik yuksekligi ayari yaparsin.

Tabi bunu yaptiktan sonra entonasyon ayarini nasil yapabilirsin onu bilmiyorum. Hic isim olmadi isin o kismiyla. Hatta Secks bize Floating Tremolo lu gitarlarda nasil entonaston ayari yapilacagini anlatsin :D

d.n. : klavyede Turkce karakterim yok. Uyuz oldum iki paragraf yazana kadar :?

hardcorecu arkadaşınız , kardeşiniz varsa aman gitarı emanet etmeyin , hiç hesapta yokken gitarın re ye çekilmesi , sahnede hoplaya zıplaya gitar çalınması sonucu gitarda entonasyon mentonasyon , sap cart ,curt hepsi kaymış durumdadır bide utanmadan abi bu steve morse manyetikler zayıf emg takalım buna nidaları işitilmiştir.yüzüklü elin tersiyle dudağın alt kısmıyla çenenin üst kısmına tekabül eden yere vurulmuş ilgili kişinin gözleri yaşartılmıştır.

Geri