Amfiler Hakkında herşey (Genel)

deliturko demiş ki:
xhornetxx demiş ki:
deliturko demiş ki:
TS iyidir hoştur genelde drive ı kapatıp sesi açar kullanıcı poweramp lambalarını overdrive ederek fazladan kazanç sağlar sololarda daha rahat duyulmak,tona daha bir hacim katmak için kullanıyor genelde.Mikrofonlamayıda ses yetmez ise yaparsın 20 watt yetersiz kalabilir mümkündür 8)
ya wallahi düşündm abi ben 700 tl para verecem zaten 400 daha kasarım carvin vintage 16 alırım daha iyi bence. all tube amfi işte. Çünkü alacam all tube tadı vermeyecek ben gene başlıcam düşünüp taşınmaya. Türkiyede varmıdır carvin vintage 16 falan. mydukkanda gördüm 1.100 e satıo adamlar. Kullanan, bilen varmı nasıldır?

Vintage 16 iyi hoşta verilen çıkış gücü AVT20 den daha az görünmesi durumu var(aman tufaya gelmeyelim bu AVT 50 yi bile rahatça döver, verilen değer ayrıca overdrive öncesi çıkış bunuda hesaba katalım overdrive olunca 15 watt mı kalır! ) bunu alıyorsan Thd Hot plate alacaksın yoksa buda bir halta yaramaz evin içinde, yok ben dağda oturuyorum komşu yok yada komşular sağır diyorsan sorun yok tabi yoksa Polis değil Jandarma geliyor G3lerle...(Tamam abarttık)

Hotplate pahalı dersen Weber Mini Mass e bak 50 watt olanına o ucuz ve yeterli Hotplate de güç sınırı yok (aslında var devamlı olarak 185 watt) o yüzden daha ucuz birde buların ikiside TR de yok USA dan alman gerek bunu belirteyim.
TR de yok derken hotplate ve Weber den bahsediyorsun değilmi? yani Vintage 16 yı bulablrm türkiyede? Çıkış gücü konusundada haklısın lambalı 5 watt dan sonra yıkmaya başlıyor ortalığı :twisted: Bide TS9 la Tele yi bağlayacam şimdi ben buna allaaaaaaaah sonra gitarı as boynuna Hendrix çal hehehhe
Abi polis olayını bizzat yaşadım zaten beni komşular hiç sevmiyor :roll: e bende onları tabiii :LOL:

fellantis demiş ki:
C_C_King demiş ki:
emin ol degil, ama 0 alcaksan amteq i, 2. el marshall mg serilerine filan bak derim, calisma amfileri olarak guzel amfiler..

maalesef 0 alamayacagım, 1hafta sonra elime para gececek, bu donem biraz sıkısık oldugumdan o parayla pedal alacaktım. marshall onerdigin bir amfi var mı? eger marshall alırsam fiyatları nedeniyle büyük ihtimal pedal alamam, bu nedenle drive tonu da biraz idare etmeli :) ha bir de aklımda kalmasın, mg10cd'yi ampteq lg15 yerine onerir misin?

ampteq i bilmiyorum, calisma amfisi olarak mg 15 cdr kullanmistim, tavsiye ederim kesinlikle..

C_C_King demiş ki:
fellantis demiş ki:
emin ol degil, ama 0 alcaksan amteq i, 2. el marshall mg serilerine filan bak derim, calisma amfileri olarak guzel amfiler..

maalesef 0 alamayacagım, 1hafta sonra elime para gececek, bu donem biraz sıkısık oldugumdan o parayla pedal alacaktım. marshall onerdigin bir amfi var mı? eger marshall alırsam fiyatları nedeniyle büyük ihtimal pedal alamam, bu nedenle drive tonu da biraz idare etmeli :) ha bir de aklımda kalmasın, mg10cd'yi ampteq lg15 yerine onerir misin?

Ya bunların haricinde bende washburn baddog 19 watts bir anfi var. Walla hiç de fena değil. 100 dolar'a almıştım zamanında istersen bir bak araştır. Aşırı sert değil ama genede sert tonları var :) Bu arada satılığa çıkaracam zaten yakındır carvin için...

merhaba arkadaşlar. Bende amfi alma düşüncesindeyim. Verebileceğim para en fazla 750 ytl. Laney LV300 düşünüyorum ama biraz çelişkideyim sanki. Amfiyi denedim ve gerçekten tonları hoşuma gitti. Tam lambalı bi amfimidir bu ? ve boss GT-8 ile uyumu nasıl olur sizce ?

lv-300 hybrid bi amfidir, preamplisi lambalı sadece. türkiye'den alınması mantıklı bir fiyattadır. yani marshall avtlerden ucuz diye dandik sanma. gt-8 ile hiç denemedim ama celestion hoparlörleri ve fx loopu ile gayet iyi sonuç verebileceğini düşünüyorum. gerçi gt-8 kullanacaksan preamplisinin lambalı olması hiç bir işine yaramaz, direk solid state halini deneyebilirsin.

C_C_King e de Laney'in solid state amfilerini öneririm. model isimleri habire değiştiği için tam model söyleyemeyeceğim. ama celestionlu fx looplu olması lazım 30 ya da 60 watta.

Merhaba arkadaşlar.Yakın bir zamanda (kanal) kayıda gireceğiz.Gireceğimiz stüdyoda mg100 kafa+kabin var.Fakat ben kendi marshall avt275'imin tüpünü değiştirerek kullanma düşüncesindeyim.Ayrıca kayıtta boss mt-2 kullanmak hakkında ne düşünüyorsunuz?Şimdiden teşekkürler...

beyler avt150h alma niyeti içerisindeyim
bu amfiyi bilen gören deneyen kullana biri varsa bana özelden ulaşabilirmi
sormam gereken bi kaç soru varda
yada yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim

eyvallah....

daha çok stüdyo kaydı için, soldano veya bogner denemiş (özellikle combo) arkadaşlar var mıdır? ve bu amplilerin türkiyede daha rahat bulunabilecek fender, marshall, vox gibi (all tube) amplilere tercih edilebilirliği nedir? (fiyat dezavantajı dışında, sadece sıcak, temiz ve birazda artık vintage havasının yanında modern bir sound arıyorum)

şimdiden teşekkürler

arkadaşlar manyetik modifiyeli (emg 81/85) bir jackson js30 gitarım var 2. el bir marshall mg30 dfx amfi mi alsam yoksa laney 65 watt bir amfi aynı fiyat sizce hangisi daha ideal olur benim için laney 65 watt mı yoksa marshall 30 watt mı? tarzım death metal evde çok iyi tonlar almak istiyorum sizce ne olabilir?

iki amfi de sana göre distortion tonlarını verecek kapasitede değil. 65 ya da 30 watt bir laney e öküz metal pedalı bağlarsan faydalı olabilir.
illa ikisinden biri diyorsan marshall ın drive ı death metal e daha yatkındır, ama yetersiz yine de.

arkadaşlar 1000ytl nin altında tavsiye edbileceğiniz tok ve sert distortion veren full lambalı amfi varmı?
fender blues jr. güzel duruyor full lambalı fakat hiç denemedim aleti. tonlarının çok sert olacağınıda pek sanmıyorum.

schecter c-1 fr hellraiser model bir gitar alacam bunun sertliğine kardeşlik yapacak efektli bir amfi almayı düşünüyorum.Ayrıca gitar çığlıklarını en iyi verecek bir amfi olursa güzel olur :)keskin bir ses istediğim..bass ın dan da eksik olmasın tabi rica etsem ben önerilerinizi..

guraynet demiş ki:
arkadaşlar 1000ytl nin altında tavsiye edbileceğiniz tok ve sert distortion veren full lambalı amfi varmı?
fender blues jr. güzel duruyor full lambalı fakat hiç denemedim aleti. tonlarının çok sert olacağınıda pek sanmıyorum.

yanlış anlamadıysam amfinin içindeki drive'dan bahsediyorsun.blues j.'de drive kanalı yoktur,tek kanaldır..

slm herkese. şu aralar amfimi değiştirmeyi düşünüyorum, sert tonlara sahip ve güçlü bir amfi arıyorum.ağırlıklı olarak da heavy metal çalıyorum. bir arkadaş aracılığıyla da 2.el bi cube60 bulduk 550 lira civarında footswitch iyle birlikte. cubeler çok methedildiği için böyle bir işe giriştik ancak o fiyat düzeyinde daha iyi seçenekler var mı onu merak ediyorum çünkü benim için büyük bi miktar olacak o para. yani gidecek paranın hakkını verir mi yoksa daha alt fiyatlarda başka markalar var mıdır gerçekten hakkını verecek bu işin bunu öğrenmek istiyorum (tabi yine bu fiyatta ama cube60 dan daha iyi iş yapabileceğini düşündüğünüz amfiler varsa da olur), yardımcı olursanız çok sevinirm.
şimdiden teşekkürler...

100W kafayi marshall'in 15W MG kafa icin tasarladigi kabinlere girebilir miyim? tabiki koklemeye niyetim yok, aradigim kabini bulana kadar ev ortaminda idare etmesi icin ve kenarda durmasi icin alcam bir tane.. Ohm olayi sorun olur mu?

bird-y demiş ki:
guraynet demiş ki:

yanlış anlamadıysam amfinin içindeki drive'dan bahsediyorsun.blues j.'de drive kanalı yoktur,tek kanaldır..

Marshall Jcm800 yani '2203 de tek kanal 8O

Geri