Amfiler Hakkında herşey (Genel)

sen zaten şu 1 haftadır ne alacağını sapıttın :D :D
al ultaG de al megaD de al hepsinden al kardesim :D
hatta avt100le bluesjunior u aynı anda al bide öle bi gitar alki önü jackson arkası ibanez falan olsun :D :D :D :D

çözüm bulamıyorum napıyım. :) avt100 iyi ya :D şimdi onu direk ses kartına sokacak , sokupta sesi amfiden duyduğum gibi kayıtta da aynısını duymasını sağlayacak bi şeyler arıyorum. emulated output bu iş için oluyor sanmıştım. olmuyormuş.
bi de ben schaller köprülü jackson istiyorum :) eheh

bende birşeyi merak ediyorum
fender hot rod deville amfi alacam galiba. bu alet ne tür müzük türleri için kullanılır acaba?

güçlü bir drive pedalıyla sağlam drive tonlar elde edebilirmiyim?

guraynet demiş ki:
bende birşeyi merak ediyorum
fender hot rod deville amfi alacam galiba. bu alet ne tür müzük türleri için kullanılır acaba?

güçlü bir drive pedalıyla sağlam drive tonlar elde edebilirmiyim?

perfectionise katılıyorum öncelikle bir amfiden beklentilerin ne bunların kararını ver daha sonra uygun amfiyi ara

Sağlam drıve tonlarınan bahsetmişsin ama sana göre sağlam drıve tonları neler?Herhalde sağlam drıve dediğin hı gaın bir amfi madem o tip drıve tonlarını seviyorsun ne işin var fender le hem o kadar para amfiye verdikten sonra neden bi drıve pedalı alasın ki bunları da düşün

Valla amfi seçimini iyi yapmak lazım çünkü gerçekten çok önemli bir konu benim sana tavsiyem iyi bir araştırma yap birde sakın acele etme yani 1 ay sonra olsun iyisi olsun pişman olma sonra ...

drive ı sadece amfiden almak en iyisi. buna göre bi şeyler bak. dene, çal 5 10 dakka. denerken kendi gitarınla denersen çok daha iyi sonuç alırsın. başka gitarlarla amfi deneme yani.

Arkadaşlar yeni bi amfi almayı düşünüyorum.Roland cube 30x,marshal30dfx ve laney amfiler arasında çok kararsız kaldım,aklım cube'den yana ama genede bi sorayım istedim.Deneyen bir fikir edinen varsa yardımcı olabilir mi acaba

Arkadaşlar Hartke Gt 60 c marka labmalı bir amfim var. ancak reverbini pek beğenmedim. ancak drive tonları gayet başarılı. ben reverb pedalı taktığımda malum reverb drive den önce girdiği için hiç istenmeyen bir ses alıyorum. önemli olan reverb efektini drive dan sonra eklemek. bunun için ne yapabilirim? amfinin arkasında fx loop için send return girişleri var . Bunları kullanarak bişeyler yapılabilirmi? teşekkürler.

Hay aklınla bin yaşa ben sendden çıkan loopu reverbin outuna giriyomuşum :D diyorum niye olmuyo bu salak şey. salaklık bendeymiş meğer . teşekkür ederim dostum.

Carvin Legacy almayı düşünüyorum. Fikirleriniz nedir.? Carvin Legacy VL212 100W Combo olanını düşünüyorum. Aslında paraya kıyıp Kafa+kabin de düşünüyorum. Combo, kafa+kabin karar veremedim doğrusu Fikirlerinizi alayım :p

RestlessOblivion demiş ki:
Carvin Legacy almayı düşünüyorum. Fikirleriniz nedir.? Carvin Legacy VL212 100W Combo olanını düşünüyorum. Aslında paraya kıyıp Kafa+kabin de düşünüyorum. Combo, kafa+kabin karar veremedim doğrusu Fikirlerinizi alayım :p

Paraya kıyıp kafa kabin alman eğer ciddi derecede büyük bir mekanda sahne almıyorsan, gösteriş meraklısı değil isen, amfini genelde son seste kullanmıyorsan combo alman ile arasında hiçbir fark doğurmayacaktır.Çünki ses rengi, devreleri v.b. herşey drive katında combo ve kafa+kabinde aynı kafa+kabinde ki kafada tek fark ses çıkışının daha güçlü olması (tonun güçlü olması falan değil direk tamamen elektriksel bir güçten bahsediyorum).Birde ciddi bir ses yüksekliğinden sonra kafa+kabinde haliyle ses çıkışı daha güçlü olduğundan basslar daha kuvvetli geliyor 4x12lerde ama bu sana bahsettiğim sese kadar açabilmen için amfinin yanından falan oldukça uzaklaıp öyle açman gerekiyor =) Bu çok yüksek sesler için combolarda bir dezavantaj gibi gözüksede amfiyi genelde evde kullanıcağını sahneyede çıksan çıkıcağın sahne yarı stadyum niteliğinde olmıcağını varsayarsak 4x12'nin tam verimini almak için sesi ciddi derecede açman gerekicek buda evde yapabilceğin birşey olmadığından combo sana bu yönden avantaj sağlıyacaktır.Benim çok param olsa ikisinden de bi tane alırım =) Ama zaten ikisinden de birer tane alabilcek kadarda param olsa kendime yalıtımlı stüdyo yapardım =))

soulwalker demiş ki:
hazır konusu açılmışken. send return girişleri hakkında ayrıntılı bir bilgi yazacak arkadaş var mı? :)

Send-Return katı genelde efekt katları için geçerlidir.Örneğin bir Delay pedalını inputtan giricek olduğumuzda delay pedalı genel sesi tekrar etmek yerine amfinin drive ve bilumum devrelerinden geçerek extra bir kolorizasyona uğrayarak ses istenmeyen bi distortiona uğrar ve bu delayın temizliğini bozar ve delay edilen sesler duymaya alışık olduğumuz sesten daha güçsüz gelir.Delay pedalını bu kattan girerek gitar sinyalinin amfiden girip drive varsa drive katından geçip bizim amfiden duyduğumuz bize gelen en son gitar sinyaline delay işlemine sokar böylece kulağımıza gelen gitar tonu neyse delay pedalında inputuna bu ses girmiş olur böylece herkes mutlu olur =)

en mantıklısı combo gibi. bi fiyat araştırması yapıcam legacy'lerle ilgili. bakalım. hayırlısı

mesa triple rectifier getirten var mı Türkiye'de. Tünel'de bir dükkanın getirttiğini duymuştum. Ne kadara gelir acaba getirtsek

RestlessOblivion demiş ki:
en mantıklısı combo gibi. bi fiyat araştırması yapıcam legacy'lerle ilgili. bakalım. hayırlısı

mesa triple rectifier getirten var mı Türkiye'de. Tünel'de bir dükkanın getirttiğini duymuştum. Ne kadara gelir acaba getirtsek

Senin yerinde olsam Carvin v3 lere de bakardım ama karar senın

Mesa triple bi tane srv de var 3300 dolar istiyorlar aklında bulunsun...

_DreamofStyks_ demiş ki:
soulwalker demiş ki:
hazır konusu açılmışken. send return girişleri hakkında ayrıntılı bir bilgi yazacak arkadaş var mı? :)

Send-Return katı genelde efekt katları için geçerlidir.Örneğin bir Delay pedalını inputtan giricek olduğumuzda delay pedalı genel sesi tekrar etmek yerine amfinin drive ve bilumum devrelerinden geçerek extra bir kolorizasyona uğrayarak ses istenmeyen bi distortiona uğrar ve bu delayın temizliğini bozar ve delay edilen sesler duymaya alışık olduğumuz sesten daha güçsüz gelir.Delay pedalını bu kattan girerek gitar sinyalinin amfiden girip drive varsa drive katından geçip bizim amfiden duyduğumuz bize gelen en son gitar sinyaline delay işlemine sokar böylece kulağımıza gelen gitar tonu neyse delay pedalında inputuna bu ses girmiş olur böylece herkes mutlu olur =)

sadece delay degil, bircok modulasyon (chorus, flanger vs gibi) efektinin bu efekt dongusunde kullanilmasi makbuldur (sart olmasa da). ekleyeyim dedim.

Geri