Amfiler Hakkında herşey (Genel)

Arkadaşlar Roland cube 30x ile Laney in Hcm serileri arasında çok kararsızım.İkisi arasında nasıl bi seçim yapmalıyım sizce?
Birde Cube 30x in gücü ufak çaplı bar programlarında yeterli olurmu sizce?

aztek demiş ki:
RestlessOblivion demiş ki:
en mantıklısı combo gibi. bi fiyat araştırması yapıcam legacy'lerle ilgili. bakalım. hayırlısı

mesa triple rectifier getirten var mı Türkiye'de. Tünel'de bir dükkanın getirttiğini duymuştum. Ne kadara gelir acaba getirtsek

Senin yerinde olsam Carvin v3 lere de bakardım ama karar senın

Mesa triple bi tane srv de var 3300 dolar istiyorlar aklında bulunsun...

Triple Retrifier Türkiye'den alınmaz sanırım. Çok paraymış. V3 lerin de o civarlarda olduğunu duymuştum yoksa V3 de aklımda. Galiba Legacy alıcam böyle giderse.

Arkadaşlar geçen marshal amfi denedim TSL-100 güsel amfiydi tam böle ayrıntılı bir şekilde deneyemedim. sizin görüşlerinizi alcaktım birde Mesa boogienin amerikadan üretimi durdumu ebay hariçinden amerikada o amfiyi başka satan bir yer bulamadım. Sizce hangisi mesa mı yoksa tsl-100 mü daha sağlamdır.

arkadaşlar sağlam bi amfi arıyorum bütçem 300 maksimum 350 ytl olabilir.Yazın amerikan fender geliyor ama ona göre bir amfi aradım aradım fakat bulamadım.Kaliteli bi gitardan amfi yüzünden kötü ses almak istemiyorum.Bu konuda fazla da bi bilgim yok, karar veremedim bir türlü 20 watt yeter bana ama önemli olan şey sesin iyi çıkması ve bikaç efekt olması.Bu kriterlere uygun amfi(ler) biliyorsanız lütfen bana bilgi verin.
bir de "Marshall MG30DFX" buna nasıl dersiniz sağlam ses verir mi?

mg serisinden uzak dur derim. 350 ytl az para degil. bence evde kullanacaksan bir roland micro cube edin. konser diyorsan 350ytl ile cok cok iyi birsey bulman zor. en azindan iyi bir gitardan tam randiman alman icin tuplu amfi sart gibi. o fiyata zor. ama uzerine biraz daha koyarsan marshall avt lere bakabilirsin, ben hic sevmesem de. vox hybrid amfiler de iyidir simdir modelini hatirlamiyorum ama bir ara denemistim gayet iyilerdi. avtlere tercih ederdim ben olsam.

tm 30 ve tm 60 arasında kararsızım, ev amfisi için tm60 almak fazla lüks geliyor, tm30 oldukça ideal gözüküyor şu an için, ama millet tm 60 ı öve öve bitiremiyor, 30 a laf eden yok, arada 300 ytl gibi fark var bilmiyorum siz ne tavsiye edersiniz?

NovemberRAin91 demiş ki:
arkadaşlar Marshall Valvestate VS65R hakkında düşünceleriniz nelerdir? beni bilgilendirebilirmisiniz?

Marshallın tek ve en sevdiğim modelidir Valvestate serileri ve ne yazık ki artık üretmiyorlar.Valvestate serileri sertlikten ziyade daha net parlak temiz bir ses veriyor.Stereo Chorus olanları zaten bambaşka param olsa alıcağım amfilerden birisi muhakkak.Fakat bu saydıklarım amfinin clean tonları-analoglara ve processorlere olan uyumu için kendi amfiden drive almak için alıcaksan amfiyi üstündeki drive konusunda o kadar başarılı olduğunu söyleyemem.

Blackened85 demiş ki:
tm 30 ve tm 60 arasında kararsızım, ev amfisi için tm60 almak fazla lüks geliyor, tm30 oldukça ideal gözüküyor şu an için, ama millet tm 60 ı öve öve bitiremiyor, 30 a laf eden yok, arada 300 ytl gibi fark var bilmiyorum siz ne tavsiye edersiniz?

Speaker boyutu ikisinde de bildiğim kadarıyla aynı olduğu için belirli bir seviyeye kadar ikiside aynı tonu vericektir seni herşeyiyle.Belli bir yerden sonra 30'un kaldıramadığı sesleri 60 daha rahat kaldırıyor olucak.Tabi bu seviye çok düşük bir seviye değil 30'da oldukça güçlüdür.
Seçimi amfiyi nerede kullanıcağına göre senin seçmen gerek, bar ortamında sahne alırken kendini duymak için yetersiz kalabilir 30 ama amfini sadece evde kullanıcaksan 60 gereksiz bir seçim olur.

Selamlar

Mydukkan'dan sıfır Laney 65W amfi almayı düşünüyorum. 2 model var

LX-65R ve LX-65D

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1623&gid=90
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=1617&gid=90

65D 50 YTL daha pahalı. Ehh az para değil.

65D'de çok fazla efekt var ve bunların hiçbirine ihtiyacım yok GT8 olduğu için. Fakat beni düşündüren

65D'de Hoperlör: 1 x 30cm Celestion Hoperlör
65R'de ise Drivers: 1x12" Celestion driver

Yazıyor. Eğer 65R'de Celestion hoparlör yok ise 65D alacağım. Eğer varsa efektler için 50 YTL fazla vermeye gerek yok. Zaten mydukkandaki 2 amfinin resmi de LG65D. Amfiyi metal müzik bazında değerlendirirsek deneyenlerin yorumları benim için önemli.

teşekkürler.

amfiyi metal müzik bazında değerlendiremeyiz =)
yetersiz bir gain i var. od-dist pedalı olmadan metal müzik yapmak zor.
ama harika bir hoparlöre sahip ve süper cleanleri var..
güçlü bir amfi. çok ağır.. sağa sola taşımayı düşünme =)
ayrıca üstündeki efektler bence gayet çeşitli ve başarılı. az bir fark vermeye değer.

Araştırdım 2 amfidede Celestion Seventy 80 hoparlör var. Bide 50 YTL pahalı olan 5 kilo daha hafifmiş onu öğrendim bundan harici de farkları yok.

LX serisi HardcoreMax serisinin devamı deniyor zaten.

GT8 olduğu için 50 YTL vermeye değmez bence. Sonuçta amfinin üstündekileri kullanmayacağım ve amfiyi uzun süre değiştirmeyeceğimi düşünürsem fazla para bayılmaya gerek yok.

crackocain demiş ki:
Araştırdım 2 amfidede Celestion Seventy 80 hoparlör var. Bide 50 YTL pahalı olan 5 kilo daha hafifmiş onu öğrendim bundan harici de farkları yok.

LX serisi HardcoreMax serisinin devamı deniyor zaten.

GT8 olduğu için 50 YTL vermeye değmez bence. Sonuçta amfinin üstündekileri kullanmayacağım ve amfiyi uzun süre değiştirmeyeceğimi düşünürsem fazla para bayılmaya gerek yok.

efektsiz olanını al bence, boşa 50 ytl verme,zaten gt8im var diyosun

Geri