Amfiler Hakkında herşey (Genel)

guraynet demiş ki:
obican demiş ki:
peki nasıl bağlayacağız? hoperlore direk mi vereyim gelen jackın kablolarını söküp :?

aynen öyle :)
ama:

1. gitar jacklarinin cevresinde shielding denen bir kablo olur, metal koruma. kabin kablolarinda bu olmaz. o sekilde bir kablo bulmalisin.
2. kafanin arkasindaki jack yuvasina bagla bir kabin kablosunu. oteki ucunu ikiye ayir ve hoparlorun iki kutbuna bagla. ters baglama sorunun yok, tek hoparlorde sorun olmaz.
3. kafayi sakin ama sakin hoparlor baglamadan calistirma

bunlar da ekstra :)

1. vs15r nin 8" hoparloruyle pek birsey bekleme, "bu muymus" deme ihtimalin yuksek :)
2. 2 tane kabloyu hoparlorun arkasina taktiktan sonra oteki ucunu disi bir jack soketine baglayip bunu da amfinde bir yere sabitlersen sadece bir kabin kablosu kullanarak rahatca sokup takabilirsin.
3. amfiyi sakin hoparlor baglamadan calistirma :)

hmm sadece kabin kablosu işi baya mantıklı. teşekkür hocam bilgilerin için.

fakat bu hoplerlore bağlamadan çalıştıma olayı nasıl olacak? napıyor patlıyo mu amfi pek korkutmuşun valla:D

ya uzun veya kisa surede amfine hasar verebilirsin.

ha bu arada, en onemlisini unutmusum. kac ohm vs15 in uzerindeki hoparlor? 16ohmdur tahminen, 8 de olabilir. kabinin arkasinda minimum empedans yazar, mesela min 16ohm diyorsa 8ohm takma. min 4 yaziyorsa 4, 8, 16 hepsi olur ama 2 takma vs.

en onemlisi buydu sanirim :) nasi unuttuysam

Obican avt100 nasıldır sence? Od1 kanalını adam edemez miyiz eq veya booster ile? Od2 den memnunum. Avt100 özelliklerinde başka bir amfi var mı acaba daha sağlam olan? 3 kanal, bir clean, iki overdrive olarak.

avt boostlerla nası olur hiç denemedim, ama booster ve eq ile adam edebilsen bile o pedallar diğer kanalları da etkiliyor olacak. haliyle başka bi kanala geçmek için footswitche basarken bi yandan da eq ve boosterı kapatman gerekecek :) amfiye eğilip od2 nin ayarlarıyla oynamak daha kolay :)

arkadaşlar bende yeni ampli almayı düşünüyorum.elimdeki ampli dijital bir ampli.memnun olmadığımdan değil ama sanırım değişikliğe ihtiyacım olduğundan( bilenler vardır bu duyguyu, rahatlık batar :) analog setup kurmak istiyorum.alacağım amplide öncelikle 100 watt civarı, fx loop özelliği olmalı, hoperlörleri iyi olmalı.drive da önemli fakat pedal kullanacağımdan ikinci sırada.kısacası öyle bir ampli olmalı ki eksiklerini ben pedalla kapatabilmeliyim...
bütçe maksimum 700-800usd.lambalılara da baktım fakat iyi olanları çok pahalı yaa...
uzun süredir piyasayı takip etmediğim için tecrübeli arkadaşlar bir kaç ampli önerirse memnun olurum....

Arkadaşlar avt20x hakkında fikri olan varmı yada 650ytlye alınabilecek en iyi anfi?????mümkünse lambalı.gerçi avt20xte saf lambalı değil ama neyse işte

arkadaşlar amfimle ilgili bi sorunum var sorunlar bölüne yazdım ama burayada yazmak istedim kusura bakmayın.

elimde marshall mg15cdr amfim var yalnız dikkatimi ceken şey özellikle penasız tekniklerle ugrasırken çalmak için cok zorlanıyorum nedense ses cok yetersiz tellere bastıgımda nerdeyse sert bassmassam ses cıkmıyor gibi. diger taraftan bakıyorum benim amfiden daha kötü amfilerde millet cok kolayca yapıyor ve sesde gayet iyi. gitardan desek başka gitarlarlada denedim aynı. sizce amfimde bi sorun mu var cunku studyoda pedalsız cok rahat oluyor ama tabiki ordaki kafalı buyuk amfi tahminimce benim amfidede olması lazım nede olsa istedigim cok buyuk bi şey degil. Pedalım yok dist. i amfiden kulanıyorum.

cavaplarınızı beklemekteyim. herkese şimdiden teşekkurler.

arkadaşlar benim şöyle bi sorunum var marshall vs 100 amfi aldım bi arkadaştan.sorunum amfide sabit bir uğultu olması.dip gürültüsü gibi değil yani sesi açınca falan değişmiyo.uğultu gayet yüksek derecede jack açıkta kalınca çıkan sese benziyor.sizce neden olabilir bu uğultu yada çözümü nedir.daha evvel kullandığım amfide böyle bi sorun olmuyordu buda sorunun topraklamadan olmadığı konusuna yöneltti beni.tşk.

resonans olamaz bence çünkü sabit bir gürültü geliyormuş. eğer sesi açtığında gürültü değişmiyorsa bence doğrudan amfiyle alakalı bir durum bu. hiç başıma gelmediği için kesin birşey söyleyemiyorum ama amfinin bir elden geçmesi gerekebilir.

işin ilginci gitarın amfiye uzaklığına göre değişyor gürültü ama volume açıldığı zaman değişmiyor garip birşey başka bir yere götürüp deneyeceğim orda da yaparsa amfide sorun vardır demek.resonans olayından bende şüpheliyim.alet ağır olmasa çoktan götürüp deneyecektim :D

halilpazarlama demiş ki:
işin ilginci gitarın amfiye uzaklığına göre değişyor gürültü ama volume açıldığı zaman değişmiyor garip birşey başka bir yere götürüp deneyeceğim orda da yaparsa amfide sorun vardır demek.resonans olayından bende şüpheliyim.alet ağır olmasa çoktan götürüp deneyecektim :D

Ground Loop problemi olabilir amfiye girdiğin ekipmanda veya amfide.

_DreamofStyks_ demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:

Ground Loop problemi olabilir amfiye girdiğin ekipmanda veya amfide.
gitardan olduğunu zannetmiyorum birçok ekipmanla kullandım sorun çıkarmadı.ama şundan şüpheleniyorum analog pedalları adaptörle kullandığımda benzer bi gürültü oluşuyor.pille kullandıımda herhangi bir sorun olmuyor.sanırım evin elektirik tesisatıyla ilgili bi problem var.şimdi işi gücü bırakıp elektirik tesisatıya uğraşacağım :D işi kaparsam müziği bırakır elektirikçiliğe başlarım belki :D birde bu amfi 3 kanallı clean od1 od2 birde yaylı reverb var üzerinde.ikinci el aldığım için footswitch olayı yok bu 3 kanal artı reverbi açıp kapatabilmek için gerekli olan footswitchi nerden bulabilirim yada yaptırabilirim.tşk.

Arkadaşlar bişey soracam pacifica 412V gitarım var. Fender FM 25 dsp ve BOSS me-50 almayı düşünüyorum. Elimde gitardan başka hiç bişey yok yorumlarınızı paylaşırsanız çook mutlu olurum.

Geri